„Dream Part.01” kończy serię majowych comebacków w k-popie.

Ostatni raz usłyszeliśmy ASTRO, kiedy wydali album „Winter Dream” 22 lutego, kończący koncept pór roku. Płyta nie otrzymała jednak teledysku, ponieważ była specjalnym wydaniem dla fanów i zespół nie promował się z żadną piosenek. Za to 29 maja światło dzienne ujrzał „Dream Part.01”, czwarty mini-album w karierze zespołu. Tytułowym utworem nowego krążka zostało wakacyjne Baby.

Piosenka nagrana jest w stylu tropical house, ostatnio bardzo modnego gatunku muzycznego. Dzięki żywemu rytmowi i lekkiej melodii, utwór świetnie wpasowuje się w klimat nadchodzących wakacji. Reżyserią wideo zajął się Joo Hee Sun. Teledysk przedstawiony jest w pierwszoosobowej perspektywy klienta „Dream Store”, gdzie serwuje się różnego rodzaju marzenia. Oprócz tego, każdy z członków ASTRO otrzymał własny kolor i indywidualne sceny w MV.

Mini-album składa się z 8 piosenek, z czego w pisanie tekstów do każdej z nich mieli udział Jin Jin i Rocky. Oprócz tego, na liście producentów zobaczymy takie nazwiska, jak Iggy Youngbae (m. in. Orange Caramel Cattalena, My Copycat, GFRIEND Rough, Navillera, Me Gustas Tu, Ailee Heaven, NU’EST Action), czy duet Glory Face (m. in. TWICE Woo Hoo, gugudan Diary, PRISTIN Running, wiele pozycji SPEED oraz Turbo). Oprócz tego, w produkcji tytułowego kawałka wziął udział team CODE 9, którzy są zupełnie nowi na rynku muzycznym. Inni kompozytorzy, których kawałki usłyszymy na płycie, to Jinli (m.in. Blue Romeo, One Step Closer gugudan, chórki w Woo Hoo TWICE), OBROS (m.in. I Love You, I Remember You I.O.I), OBROS2, CHKmate (współautorstwo debiutanckiego kawałka Seven O’Clock ECHO, jak i całego albumu „Butterfly Effect”), Stephan Elfgren (m. in. SHINee Colorful, Lucky Star, VIXX B.O.D.Y., TVXQ Beside) i Chris Meyer (SHINee Kimi no Seide, Your Number, Good Good Feeling, Nothing to Lose, duet Key i Douyong’a Cool). Autorką tekstu do Every Minute jest Seo Ji Eum, o której mogliście przeczytać w ostatniej odsłonie naszej serii „Wart Uwagi” TUTAJ.

  1. Dreams Come True – kawałek z gatunku house dance. Połączono tutaj powtarzające się sekwencje na keyboardzie, instrumenty smyczkowe i taneczny rytm typowy dla house. Piosenka opowiada o chłopięcych marzeniach z dzieciństwa, które się spełniły.
  2. Baby
  3. 니가 웃잖아 (You Smile) – utwór opowiada o pragnieniu sprawienia, żeby ukochana się uśmiechała. Na końcu piosenki pojawia się kobiecy głos. Może on należeć do jednej z producentek plyty – Jinli (która już kiedyś pojawiała w k-popowych kawałkach się w roli chórów). Jest to jednak niepotwierdzone. Może to być także jedna z piosenkarek Fantagio Entertainment.
  4. 너라서 (Because It’s You) – jest to ballada z domieszką pop, co nadaje całości więcej dynamizmu. Utwór pozwala na lepsze wyeksponowanie wokali ASTRO. 
  5. Dream Night – tekst piosenki mówi o tęsknocie za ukochaną, która mieszka daleko. Jednocześnie jest miłosną wiadomością do niej, porównywaną do niosącego się echa. Nagrana jest w stylu electric pop z inspiracjami future bass.
  6. I’ll Be There – cały utwór jest wyrazem uczuć osoby tęskniącej i obietnicą dla ukochanej. Piosenka jest nagrana w średnim tempie.
  7. 거짓말 (Lie) – chociaż Lie pod względem muzycznym nie można nazwać minimalistycznym, to wciąż dokładnie rozróżnimy każdy dźwięk i nie poczujemy wrażenia przepełnienia melodii. Jest to najwolniejsza pozycja z całej płyty.
  8. Every Minute – celem tego kawałka jest przekazanie jak najwięcej motywacji słuchaczowi. Jej głównym przesłaniem jest wiadomość, że marzenia muszą się spełniać (ang. R=VD, realization=vivid dreams).

ASTRO swój pierwszy comeback stage odbyli w SBS The Show. Zaśpiewali tam Because It’s You. Baby otrzymało za to specjalny klip, który wyemitowano podczas odcinka. Zobaczcie występy poniżej:

 

Jak Wam się podoba kolejna letnia odsłona ASTRO?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.