Tae Yeon z nowym albumem „Why” zaprasza fanów do świętowania wakacji.

AKTUALIZACJA 04.07


O północy 28 czerwca KST wypuszczony został teledysk do tytułowej piosenki. Przedpremierowo sprzedało się ponad 100 tysięcy płyt.


Nie jest to pierwsza solowa działalność liderki Girls’ Generation. Tae Yeon zadebiutowała samodzielnie w październiku zeszłego roku z „I”. Niedawno swoje płyty zaprezentowały Tiffany i była członkini zespołu, Jessica Jung.

Godzinę przed premierą płyty, rozpoczęło się odliczanie z Tae Yeon na Vlive. Piosenkarka opowiadała między innymi o tym, jak przebiegały nagrania i zdjęcia do nowych teledysków.

Nowe teledyski Tae Yeon są kwintesencją wakacji: podróże, zabawa i odpoczynek przy basenie. Piosenkarka przenosi nas do ciepłej Kalifornii, gdzie trafia na Dean’a. Ich spotkanie odnosi się do drugiego utworu promującego płytę – Starlight. Obrazy, pojawiające się w klipie, można było już wcześniej zobaczyć na Instagramie artystki, która codziennie dodawała nowe zdjęcia. W teledysku pojawia się też karteczka z podpisem „Miss me” (Tęsknij za mną).

Starlight jest piosenką o miłości i drugiej osobie, która rozświetla codzienność jak światło gwiazdy. W teledysku Tae Yeon wpada na Deana, co jest początkiem ich znajomości, a następnie miłości. Teledysk jest utrzymany w ciepłych i lekkich barwach. Sam utwór jest rytmiczny i pozytywny, a ponadto bardzo dobrze oddaje wakacyjny nastrój.

Why ma obecnie niecałe 3 miliony odtworzeń, natomiast Starlight ponad 4,8 miliona.

Na płycie znajdują się jeszcze:

  • Fashion – piosenka w rytmach disco
  • Hands on Me – pogodny utwór grany na pianinie
  • Up & Down – z gościnnym udziałem Hyo Yeon
  • Good Thing – taneczny utwór z lat 80-tych
  • Night – spokojny rytm R&B

Utwory przesłuchać możecie na oficjalnej stronie MelOn, gdzie zamieszczone są też teksty wszystkich piosenek.

Jak 28 czerwca poinformowało SM Entertainement , Why zajęła pierwsze miejsce na sześciu najważniejszych notowaniach muzycznych w Korei i utrzymywała się na nich przez następnych 9 godzin od premiery. Obecnie jednak single z Show Me The Money 5 ComfortableMachine Gun Knock, a także nowy utwór Beast Butterfly przegoniły Why oraz Starlight.

1 lipca Tae Yeon pojawi się z nowym materiałem w „Music Bank” na kanale KBS2, a następnego dnia w „Show! Music Core”. 3 lipca, w hali Deungchondong, artystka spotka się natomiast z fanami.

źródła: (1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.