Zespół wydał ostatnią piosenkę, by podziękować i pożegnać się z fanami. 

Po nagłym rozpadzie girlsbandu w listopadzie, członkinie 2NE1 oficjalnie pożegnały się z Blackjack. Goodbye mówi o rozstaniu i towarzyszącym mu uczuciach, ale też zapowiada ponowne spotkanie. W czarno-białym klipie, oprócz CL, Dary i Bom, widzimy stare ujęcia z teledysków i koncertów grupy. Całość staje się przez to bardzo wzruszająca i sentymentalna.

Piosenka znalazła się wysoko na koreańskich notowaniach muzycznych. Dwie godziny po wydaniu zajęła pierwsze miejsce na Melon i cztery drugie pozycje (Mnet, olleh, Genie, Naver). Wynik poprawił się godzinę później, kiedy Goodbye wskoczyło na podium prawie wszystkich rankingów (wyniki pochodzą z 20 stycznia; z 17:30 i 18:30 czasu polskiego).

Znacznie lepiej utwór wypadł na iTunes, gdzie pierwszą pozycję zajął w 10 krajach (Brunei, Kambodża, Hong Kong, Macau, Malezja, Filipiny, Singapur, Tajwan, Tajlandia, Wietnam). W Europie, Goodbye najwyżej znalazło się na Litwie i w Szwecji (3. miejsce). W Polsce piosenka zajęła wysoką 10. lokatę. Wszystkie wyniki iTunes znajdziecie w galerii poniżej (dane pochodzą z 21 stycznia, z 10:30 czasu polskiego).

Ogólnoświatowy sukces zapewnił piosence również miejsce na liście najczęściej pobieranych utworów na iTunes na dzień 20 stycznia.

Chociaż w piosence nie śpiewa czwarta członkini zespołu, Minzy, pożegnała się z fanami 2NE1 przez swoje konto na Instagramie. Zaznaczyła, że żałuje, że o wydaniu kawałka dowiedziała się z prasy. Wyraziła też nadzieję, że Blackjacks będą wspierać członkinie girlsbandu w ich solowych aktywnościach. Przypomnijmy, że w maju 2016 roku Minzy odeszła z 2NE1 i YG Entertainment. Obecnie działa pod skrzydłami agencji Music Works.

 

2NE1의 마지막 음원 발표 소식을 기사를 통해 알게되어, 저로선 매우 유감스럽고 안타깝지만, 일전에 2NE1의 멤버로서 대중분들과 팬 여러분들께서 주신 사랑에 대한 감사와 마지막으로 인사드리는 작별 인사의 마음은 멤버들과 동일합니다. 사랑해주셔서 진심으로 감사드리고 우리 멤버들 CL언니, BOM언니, 다라언니 그리고 저, 모두 앞으로 펼쳐 나갈 활동에도 많은 관심과 따뜻한 응원 부탁드립니다❤️#2NE1#Fourever #Goodbye It’s a shame that I had to find out 2NE1 will be releasing their final album through a news article. This is very unfortunate as I was previously a member of the group 2NE1, but I share the same feelings as the other members in wanting to show appreciation and bid farewell to everyone for all their love and support of 2NE1. I am truly grateful and sincerely appreciate all the love 2NE1 received and hope for your extended love and support as the members continue on in their individual careers. Thank you.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika MINZY (@_minzy_mz)

„Żałuję, że musiałam się dowiedzieć o tym, że 2NE1 wydaje swój ostatni album z prasy. To niefortunne, jako, że byłam wcześniej częścią 2NE1, ale dzielę takie same emocje, jak inne członkinie w wyrażeniu uznania i pożegnaniu się ze wszystkimi [którzy] wspierali 2NE1. Jestem wdzięczna i szczerze doceniam całą miłość, którą otrzymało 2NE1 i mam nadzieję, że znajdzie ona swoje przedłużenie w indywidualnych karierach członkiń. Dziękuję.”

W mediach społecznościowych fani zespołu trendowali hashtagiem #NeverSayGoodbye2NE1. Miał on wyrazić ich wdzięczność i dalsze oddanie. Ostatnią piosenkę grupy wsparły także sławy, jak G-Dragon, czy Jeremy Scott, dyrektor kreatywny domu mody Moschino.

 

안녕

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika G-DRAGON (@xxxibgdrgn)

„Do widzenia”

 

„Wszystkie dziewczyny mają na sobie Moschino. Od ich pierwszego wideo dziewczyny nosiły moje projekty przez całą historię [istnienia] zespołu, nawet pojawiłem się w jednym z wideo. Nawet jeśli ten rozdział się kończy, czekam na to co przyniesie przyszłość dla każdej z nich.”

 

Jakie są wasze najlepsze wspomnienia z 2NE1?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.