Była członkini Wonder Girls powróciła jako solistka. Poznajcie jej dotychczasową twórczość.

Praca w JYP Entertainment pozwoliła jej rozwijać się nie tylko jako członkini kultowego zespołu, ale też jako producentka, tekściarka i solistka. HA:TFELT nie boi się eksperymentować ze swoim wizerunkiem idolki z Wonder Girls i próbuje sił w innych aranżacjach.

Park Ye Eun znana była wśród fanów Wonder Girls jako Yenny. W 2011 roku znalazła się wśród producentów płyty swojego zespołu – „Wonder World” i z tego powodu postanowiła nadać sobie nowe imię, którym będzie się posługiwać jako producent. HA:TFELT jest brytyjskim sposobem fonetycznego zapisu „heartfelt” , oznaczającego „szczery, płynący z głębi serca”. Zapis ten zyskał dodatkowe znacznie, ponieważ w amerykańskiej fonetyce „ha:t” oznacza „hot”.

Zacznijmy od najnowszego materiału, czyli „MEiNE”, wydanego już pod skrzydłami wytwórni Amoeba Culture. Ten podwójny singiel pokazuje artystkę jako bardzo sentymentalną i dojrzałą. Liryczne teksty są pełne metafor, niedopowiedzeń i symboliki, a tak naprawdę traktują o codzienności i życiu. Premiera albumu poprzedzona była serią zapowiedzi, w których dużą rolę odgrywał język niemiecki – sama nazwa krążka oznacza w tym języku „moje”. Stworzone do niego teledyski dopełniają się, są całością i nie zrozumiemy ich osobno.

W teaserach I Wander zobaczymy Ye Eun w kilku wersjach – businesswoman, hippiski, pijanej czy objadającej się chipsami młodej kobiety. W tekście pojawia się metafora życia jako butów, które są nowe i trzeba je rozchodzić. Autorka ma świadomość, że nie będzie to łatwe i boi się bólu, ale musi zaryzykować. W teledysku obserwujemy starszego mężczyznę, który przemierza Berlin, a w ślady za nim idzie wokalistka. Pod koniec czyta mu książkę po niemiecku. Jest to bezpośrednie nawiązanie do drugiego wideoklipu. Ciepłemu głosowi Ye Eun towarzyszy Gaeko, który, oprócz rapu, podśpiewuje swoje linijki.


Read Me mężczyzna imieniem Randy czyta zapiski swojej ukochanej Wery, zaczynając od ostatnich stron. W trakcie ich przeglądania towarzyszy mu kobieta, która z czasem młodnieje, gdy on dociera do pierwszych wpisów. Na końcu wideoklipu jest scena, która pojawia się też w I Wander, gdy Randy tańczy sam. Okazuje się, że to on ze swoją ukochaną, która nie żyje.

Głos solistki zmienia barwę, przez co jest wyższy. Do piosenki zaproszony został reprezentant club eskimo, raper Punchnello, który do monotonnego rytmu dorzuca swoje energetyczne „trzy grosze”, budząc z marazmu.

 

Piosenkarka zadebiutowała solowo w 2014 roku z płytą „Me?” i tytułowym Ain’t Nobody. Zaskoczeniem może być już sam podkład – intensywny dubstep w połączeniu z dramatyzmem w głosie wokalistki budują pełną napięcia kompozycję. Nie jest to muzyka, do której byli przyzwyczajeni fani girlsbandu. Niesamowity wykon nie ogranicza się jedynie do samej melodii, bo w teledysku zobaczymy jak Ye Eun poprzez taniec walczy ze swoimi emocjami i złamanym sercem. Choreografię fani mogli zobaczyć też podczas debiutanckiego występu w programie „Show Music Core”.


Na tej samej płycie pojawia się Peter Pan. Pełen wdzięku i uroku rockowy utwór tak naprawdę to wołanie o pomoc i chęć ucieczki do świata marzeń, z dala od problemów. Głos artystki, nawet w kulminacyjnym punkcie, jest delikatny, zwiewny i smutny.

Obecna współpraca z Amoeba Culture nie jest jej pierwszym spotkaniem z artystami wytwórni. W 2014 roku fani mogli podziwiać ją bez makijażu w teledysku Gaeko No make up, w którym również śpiewa. Wysoka barwa głosu piosenkarki kontrastuje ze specyficznym głosem Zion. T i rapera Dynamic Duo.


Wzruszająca ballada There Must Be została wydana przez Sony Music Korea w 2015 roku. Wspólnie z Joo Hyo piosenkarka pracowała przy pisaniu tekstu i kompozycji. Autorzy zastanawiają się wspólnie co mogliby zrobić, żeby zmienić zaistniałe sytuacje, które łamią im serca. Ye Eun gościnnie wystąpiła też u koleżanki z zespołu, Sunmi, w kawałku If That Was You.


Ciekawą współpracą jest duet z artystą R&B, Babylonem. Łącząca ich w głosach, ale też spojrzeniach, chemia sprawia, że Rainy Street jest jednocześnie seksowne, liryczne i eleganckie.


Inną jej wersję zobaczymy i usłyszymy w Get It. Zadziorne trio, HA:TFELT, YOUNHA i raperka CHEETAH, gotowe są do zemsty na mężczyźnie. Tym razem poznajemy charyzmatyczne i odważne oblicze wokalistki. 


Kolejna kobieca współpraca to następna zmiana Ye Eun. Dubstepowy beat jest tłem dla pięknych głosów wokalistek, wspólnie spędzających czas w podróży. Piosenka powstała na potrzeby variety show telewizji MBC every 1 „Cross Country”. Trzy piosenkarki: HA:TFELT, Bo Hyung ze SPICA i SURAN oraz aktorka Kang Han Na podróżują po Stanach Zjednoczonych, doświadczając nowych muzycznych doznań i w inspiracji piszą swoje piosenki. Wszystkie panie są też bohaterkami teledysku promującego show. Słychać w nim dorosłość głosu wokalistki.

 

Wonder Girls rozpadło się po 10 latach istnienia w lutym tego roku. Yubin i Hyerim wciąż należą do JYP Entertainment natomiast Ye Eun i Sunmi zdecydowały się na solowe kariery w innych miejscach. HA:TFELT była jedyną członkinią, która pracowała przy tworzeniu tekstów i muzyki nieustannie od początku do końca istnienia grupy. W styczniu pisaliśmy o rozpadzie zespołu i już wtedy Ye Eun była w trakcie rozmów z Amoeba Culture. Oficjalnie dołączyła do wytwórni w kwietniu tego roku. Wonder Girls pożegnało się z fanami piosenką Draw Me.

HA:TFELT znajdziecie na oficjalnym Facebooku oraz Instagramie.

 

źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: Twitter Amoeba Culture

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.