BIGBANG doczekał się kolejnego sukcesu na YouTube.

BAE BAE ukazało się na pierwszym singlu z serii „MADE”, na którym znalazło się także Loser. „M” zostało wydane 1 maja 2015 roku, po trzech latach od ostatniego grupowego wydawnictwa BIGBANG, „Still Alive”. Do obu utworów powstały wideoklipy. Teledysk do Loser przekroczył granicę 100 milionów wyświetleń w czerwcu 2016 roku, o czym przeczytacie TUTAJ

Za tekst, kompozycję i wyprodukowanie BAE BAE odpowiedzialni są G-Dragon, T.O.P oraz Teddy. Na jednej z konferencji prasowych GD zdradził, że inspiracją do piosenki były dzieła brytyjskiego artysty Francisa Bacona. Klip został wyreżyserowany przez Seo Hyun Seunga, który pracował wcześniej nad między innymi Fantastic Baby BIGBANG, DOOM DADA T.O.P czy I Am The Best 2NE1. Magazyn Billboard uznał teledysk za „najbardziej seksualne wideo męskiej, k-popowej grupy w historii.”

Klip trafił na czwarte miejsce w zestawieniu najpopularniejszych wideoklipów w Ameryce i na świecie w kwietniu 2015 roku. Co ciekawe, ujrzał on światło dzienne rankiem 30 kwietnia (według amerykańskiego czasu), więc w zaledwie kilkanaście godzin zdołał znaleźć się w zestawieniu. W tym samym roku zdobył także statuetkę w kategorii Najlepszy Teledysk na Mnet Asian Music Awards.

 

Na koncie członków BIGBANG jest już łącznie 12 klipów, które przekroczyły granicę 100 milionów wyświetleń. Wśród piosenek boysbandu są to: Fantastic Baby, BANG BANG BANG, Loser, FXXK IT, Let’s Not Fall In Love, Bad Boy, Blue i BAE BAE. Oprócz nich, taką ilością wyświetleń mogą pochwalić się kawałki członków grupy: Good Boy GD i Taeyanga, Crooked G-Dragona oraz Ringa LingaEYES, NOSE, LIPS Taeyanga. 

„Klub 100 milionów” stale się rozrasta. Aktualnie znajdują się w nim PSY, BTS, Taeyang, G-Dragon, 4Minute, HyunA, 2NE1, Girls’ Generation, Taeyeon, f(x), EXO, Super Junior, TWICE, BLACKPINK, GOT7 oraz Chanyeol i Punch.

 

źródła: (1)(2)(3)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.