SM opublikowało tracklistę albumu Tae Yeon, na którym pojawiło się kilku ciekawych producentów.

28 czerwca Tae Yeon wypuści swój drugi mini album zatytułowany „Why”. 25 czerwca o północy KST zobaczymy teledysk do Starlight z udziałem Dean’a. O północy z 23 na 24 czerwca KST pojawi się natomiast teaser utworu. Oba filmy będzie można obejrzeć przez platformy Naver i VLive.

Starlight jest utworem z gatunku groove. Usłyszymy zatem rytmiczny kawałek w stylu lat 90′, w którym dodatkowo pojawią się syntezatory i perkusja.

Wytwórnia SM Entertainment opublikowała pełną tracklistę nowego albumu z informacjami o producentach. Tak jak pisaliśmy na naszej stronie, na płycie znajdzie się 7 utworów. Warto jej się przyjrzeć dokładniej.

Tekstami zajęły się głównie osoby z Jam Factory, koreańskiej firmy zrzeszającej tekściarzy z USA, Kanady, Niemiec, Korei i wielu innych krajów. Za aranżację i produkcję utworów odpowiadają zagraniczni muzycy, którzy od dawna związani są z SM Entertainment.

Na szczególną uwagę zasługują LDN Noise, duet producentów (DJ Hayde C i Greg Bonnick) z Wielkiej Brytanii. To oni wzięli udział w produkcji Why, Fashion i Good Thing. Na swoim koncie mają już platynowe produkcje i nominacje do Grammy. Współpracują oni z wytwórniami takimi jak Warner Chappell, Global, SM Entertainment, YG Entertainment i JYP Entertainment.

 

 

Day 2 of SM Camp. Let’s Go!! @haydeldnnoise #SMEntertainment #Seoul #Gangnam #KPop #GirlsGeneration #Exo #SHINee #F(x) #TVXQ #Taeyeon #Taemin #SMTown

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Greg Bonnick | LDN Noise (@gregbonnick)

W samym SM odpowiadają za płytę f(x) „4 Walls”, Red Velvet „Red” i wcześniejszą płytę Tae Yeon „I”. Ostatnim ich dziełem jest natomiast Monster w wykonaniu EXO a także Moon i Dressup z najnowszego albumu Jonghyun’a, czy View z krążka „Odd” SHINee.

 


Oprócz koreańskich artystów LDN Noise zostawili swój ślad w utworach Nathana Sykes, Chrisa Browna i brytyjskich raperów Skepta oraz TinieTempah.

Drugi duet producencki – Harvey Mason Jr. i Damon Thomas reprezentuje Underdog Entertainment. Odpowiadają oni za kawałek Hands on me. Producenci pracowali przy trzeciej części „Shreka”, czy „Dream Girls” z Beyonce. Możemy ich też znaleźć na płytach Backstreet Boys, Jojo, Omariona czy Chrisa Browna i Jennifer Hudson, ale też Girls’ Generation.

W tworzeniu Why wzięła udział Lauren Dyson, która zajmowała się aranżacją Oh Boy Red Velvet i Bad Girl Girls’ Generation.

Płytę Tae Yeon zamówić można na stronach takich jak:

Codziennie SM Entertainment wypuszcza nowe zdjęcia Tae Yeon. Dodatkowo sama artystka umieszcza zdjęcia polaraidów na swoim Instagramie.


 

 

Podoba Wam się nowy styl muzyczny, który prezentuje SM Entertainment?

źródła: (1), (2), (3), (4), (5), (6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.