Po roku od solowego debiutu, Yesung wrócił z nowym albumem. 

Pierwszą płytę wokalisty Super Junior, „Here I Am”, usłyszeliśmy 19 kwietnia 2016. Rok później, dokładnie 18 kwietnia o 18:00 KST, światło dzienne ujrzał drugi solowy mini-album artysty – „Spring Falling”. Całą promocję płyty mogliście śledzić na naszej stronie.

Autorką słów do Paper Umbrella jest młoda tekściarka Seo Ji Eum. Na jej koncie znajdują się już takie hity jak Electric Shock f(x), Growl EXO, Dumb Dumb Red Velvet, Danger Taemin’a czy Liar Liar Oh My Girl. Tekst jest wyznaniem osoby, która cierpi po rozstaniu. Wszystkie emocje i wspomnienia spływają na nią jak deszcz. Ona jednak może ochronić się przed nimi jedynie bezskuteczną, tytułową „papierową parasolką”. We wzruszającym teledysku widzimy historię trzech mężczyzn, którzy przypominają sobie swoje ukochane. W klipie zagrali trainee SM Entertainment. Zobaczymy tam Ko Eun z SR17G oraz, przedstawionego kilka godzin przed premierą Paper Umbrella, członka SR17B – Jung Woo. Wytwórnia opublikowała także zakulisowe ujęcia z kręcenia wideoklipu, które znajdziecie TUTAJ

Jako prezent dla fanów, Yesung wydał także przedpremierowy klip do Hibernation. Piosenkę napisali i skomponowali członkowie Clef Crew – Denis Seo oraz Shin Seung Ik. Ekipa współpracowała wcześniej z m.in. SHINee czy Teen Top. Utwór jest balladą w średnim tempie o ukochanej osobie. Mówi o tym, że u jej boku jest najprzyjemniej i na zawsze chciałoby się pozostać w jej objęciach. Spokojny teledysk w pastelowej kolorystyce pasuje do delikatnego charakteru utworu. 

Poza piosenkami, do których powstały klipy, na mini-albumie znajdziemy jeszcze 4 kawałki. Cała tracklista „Spring Falling”:

  1. Paper Umbrella 
  2. Hibernation
  3. All But You – wolny, folkowy kawałek, któremu charakter nadają dźwięki gitary akustycznej. Chociaż bohater tekstu dostaje wszystko, co dobre, paradoksalnie nie ma jednej rzeczy, której pragnie najbardziej – miłości swojej wybranki.
  4. Fly – najbardziej energiczna piosenka z całego albumu. Porównuje serce mężczyzny, które się zakochuje, do skoku na bungee.
  5. At the Time – jedyny duet na „Spring Falling”. Obok głównego bohatera płyty, zaśpiewał w nim Kyuhyun, także wokalista Super Junior. Yesung jest odpowiedzialny za tekst oraz kompozycję utworu. Ballada jest wspomnieniem czasu spędzonego z ukochaną osobą. 
  6. So Close Yet So Far – druga kompozycja autorstwa solisty. Była już wcześniej ujawniona na jego koncercie. Tekst utworu wyraża obawy mężczyzny, który boi się, że miłość może zniknąć tak szybko, jak pęka bańka mydlana.

Na kanale 1theK pojawił się występ na żywo z Paper UmbrellaZnajdziecie go poniżej:

Nowa płyta Yesung’a nie znalazła się wysoko w koreańskich rankingach muzycznych. Artysta zdobył jednak uznanie na całym świecie i dotarł na szczyt notowań iTunes w: Hong Kongu, Peru, Japonii, Singapurze oraz Tajlandii. Wcześniej udało mu się zająć pierwsze miejsce także na Węgrzech. Dzięki temu znalazł się na 33. pozycji w dziennym notowaniu światowych albumów iTunes (dane pochodzą z 18 kwietnia, 23:00 czasu polskiego).

Przez cały okres promocji „Spring Falling” SM Entertainment publikowało teaserowe fotografie. Wszystkie zdjęcia, które pokazują koncept całego albumu, znajdziecie w galerii poniżej:

Jak podoba Wam się nowy solowy album wokalisty Super Junior? 

 

źródła: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.