Światło dzienne ujrzała druga odsłona nowego projektu SM Entertainment – STATION X 0. Kawałek szybko zdobył popularność w Korei oraz na całym świecie.

Ostatniego dnia sierpnia ukazało się Young, które jest wynikiem współpracy wokalisty EXO, Baekhyuna oraz rapera z AOMG, Loco. Jest to drugi singiel z serii SM STATION X 0, które jest spin-offem oryginalnego cyklu wytwórni. Przypomnijmy, że pierwszą kolaboracją był wspólny utwór Taeyeon z SNSD oraz MeloMance. Agencja zapowiedziała także inne piosenki, a więcej szczegółów znajdziecie w naszym artykule, TUTAJ.

Projekt jest skierowany do młodych ludzi, a w tę koncepcję idealnie wpisuje się jego najnowsza odsłona. Jest ona bowiem apelem, by szukać swojej własnej drogi i nie dawać się zamknąć w określonych przez innych ramach i stereotypach. W tekście usłyszymy, że jesteśmy przecież nadal młodzi i nasz los należy do nas, więc pozwólmy sobie sami na więcej wolności. Skończmy zatem z udawaniem innych i żyjmy według własnego pomysłu, póki jeszcze nasza młodość pozwala nam coś zmienić. Wszystko to okraszone jest tajemniczą muzyką w stylu electro pop. Co ciekawe, Loco brał udział w pisaniu swoich partii tekstu.

Teledysk do Young jednoznacznie nawiązuje do słów tekstu. Znajdziemy w nim wiele symboli metaforycznego „zniewolenia” przez monotonię i robienie tego, co wszyscy. Artyści sprzeciwiają się jednak takiemu postępowaniu.

W dniu premiery singiel znalazł się na szczycie czterech koreańskich rankingów: Melon, Genie, Bugs oraz Soribada. Trochę gorzej poradził sobie natomiast na Naver (9. pozycja) oraz Mnet (25. miejsce). Poniższe dane pochodzą z 31 sierpnia, 18:00 polskiego czasu.

Piosenka szybko wzbiła się także na najwyższe podium w międzynarodowych notowaniach iTunes w 12 krajach. Dzięki temu trafiła też do dziennego zestawienia najpopularniejszych utworów na całym świecie, gdzie zobaczymy ją na siódmej pozycji. Wszystkie wyniki Young z 31 sierpnia 18:30 naszego czasu, sprawdzicie poniżej:

 

Jak podoba Wam się nowa odsłona SM STATION X 0?

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: Oficjalny Instagram SM STATION

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.