Tuż przed debiutem w TREASURE, Bang Yedam zaprezentował swój długo wyczekiwany pierwszy solowy kawałek. Co powinniśmy wiedzieć o WAYO?

Przedstawiciele YG Entertainment nigdy nie ukrywali, że w potencjale Yedama pokładają wiele nadziei. Kiedy Yang Hyun Suk potwierdził, że 11-letni wówczas finalista programu K-pop Star 2 podpisał kontrakt z powiązaną z nim agencją, koreańskie media jednogłośnie okrzyknęły młodego wokalistę przyszłością firmy. Warto przy tym zauważyć, że zwycięzcą drugiej edycji K-pop Star zostali inni artyści spod skrzydeł wytwórni – AKMU.

Wszyscy, którzy bacznie obserwowali k-popową scenę w 2012 roku, z wielką niecierpliwością oczekiwali na jakiekolwiek informacje dotyczące Yedama. Atmosferę wokół potencjalnego debiutu artysty podgrzewały również okazjonalne występy w programach telewizyjnych. Przypomnijmy, że wokalistę mogliśmy zobaczyć m.in: w przed-debiutowym show Stray Kids, czy Netflixowym “YG Future Strategy Office”. Jednak to informacja o nadchodzącej nowej męskiej grupie YG Entertainment ponownie przypomniała publiczności o skrywanym przez YG talencie.

WAYO jest stosunkowo minimalistyczną, zbudowaną głównie na gitarze elektrycznej popową balladą. Od pierwszych sekund uwagę odbiorcy przykuwa jednak głos Yedama, który ma być największym atutem utworu. Bohater kawałka zmierza się z bardzo bolesnym rozstaniem, którego ran nie potrafi wyleczyć nawet czas. Mężczyzna jest przepełniony goryczą i smutkiem, gdyż jego ukochana darzy miłością kogoś innego. Cała sytuacja doprowadza do tego, że pełen tęsknoty bohater nieustannie zadaje sobie wiele pytań, chociaż dobrze wie, że rozpamiętywanie tej relacji nie przyniesie nic dobrego. Co ciekawe, nad utworem pracował Seungyoon z WINNER oraz Chanhyuk z AKMU.

Kawałek dość dobrze poradził sobie na międzynarodowych listach przebojów. W dniu premiery WAYO zadebiutowało na podium listy iTunes w 11 krajach. Szczegółowe wyniki znajdziecie poniżej:

źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.