Xin jest człowiekiem zafascynowanym konceptem retro. Poprzez proste, elektroniczne rytmy przekazuje szczere historie i przenosi swoich słuchaczy do lat 80. Posłuchajcie, jak brzmi Xin Seha w kolejnej odsłonie „Wart Uwagi”!

Artysta określa siebie jako wielbiciela wielu tematów. Kocha retro, bycie producentem i dj-em, Michaela Jacksona, oldschool i markowe buty. Przed oficjalnym debiutem, Xin Seha był znany jako producent zespołu Qim Isle. Miał udział w tworzeniu wszystkich kawałków na debiutanckiej płycie grupy. Specjalizuje się w muzyce elektronicznej, w pełni wykorzystując możliwości syntezatora. Jak sam mówi, komputer był jego pierwszym „instrumentem”, na którym nauczył się grać.

Muzyk debiutował w lutym 2015 roku z singlem 맞닿음 (co można tłumaczyć jako Contact). Kawałek jest podróżą do lat 80. poprzez jednostajny rytm i ograniczenie instrumentów jedynie do syntezatora. Nawiązania do konceptu retro widać także w teledysku, gdzie industrialne widoki przeplatane są tymi samymi scenami w specjalnie pogorszonej jakości. Piosenka pojawiła się także jako podkład muzyczny na pokazie marki Kye.

 

Contact był jedynie przedsłowiem, a pełną wersję możliwości Xin Seha mogliśmy usłyszeć w EP „24Town”. Żaden z dziewięciu utworów nie wybija się na pierwszy plan, chociaż każdy z nich to inny eksperyment muzyczny. Na przykład, Physical Medium zestawia dwa tony głosu Seha w linii wokalnej. Wszystkie pozycje zachowane są w tej samej estetyce, którą doświadczyliśmy w debiutanckim singlu, składającej się z ciężkiego basu, syntezatora i perkusji. Wokal Xin ogranicza się do wypowiadanych kwestii, często nawet szeptanych i zniekształconych lekką chrypką. Tworzy to łagodną składankę odsyłającą nas do klubu, aby najlepiej poczuć jego definicję retro. Wśród gościnnym wokali znajdziemy takich artystów, jak KOHO, Oh Hyuk z bandu hyukoh oraz Jericho z Bad Joyscoutt. Jako ciekawostkę można dodać, że Shake That Villa zostało także podkładem muzycznym na pokazie J.Chung

 

Jak sam przyznał w jednym z wywiadów, nie ma zbyt ogromnych umiejętności wokalnych. Zapytany, jakie cechy posiada utalentowany piosenkarz, odpowiedział „podręcznikową odpowiedzią byłoby odpowiedni ton i wokalizacja. Jednak zależnie od piosenki, wychodzenie z rytmu, szeptanie lub łamanie głosu też mogą dobrze brzmieć. W rezultacie, kiedy partie wokalne dobrze dopasowują się do atmosfery zaprezentowanej w produkcji, to świetna cecha”, mówił w wywiadzie dla Golmolgik.

Po wydaniu „24Town” zaczął działać w bandzie Shinseha and the Town oraz ćwiczył nad swoim śpiewem. Singiel Timeline jest efektem muzycznej ewolucji Xin Seha, ponieważ wyraziste rytmy funk i groove zostały wzbogacone o jego głos. Stwierdził, że nie da się prościej przekazać historii, niż poprzez słowa. Woli obrać taką drogę, niż przypadkowo przekazać niejednoznaczne sygnały. Piosenka opowiada o pewnych odstępstwach w normie, jakie można zauważyć, kiedy każdy dzień jest taki sam. Coraz większa bliskość z drugim człowiekiem sprawia, że wspomniane różnice są coraz bardziej widoczne, co przeraża autora. Singiel także ukazał się w wersji remixu Egyptian Lover, którego Xin jest ogromnym fanem.

 

W lutym 2017 roku wydał swoje najnowsze EP – „7F, the Void”. Xin kontynuuje tematykę poruszaną w singlu Timeline i obraca się wokół powtarzalności dni (i pragnieniu zatrzymania czasu w nocy, jak w 7F) oraz różnicach, jakie może wprowadzić w czyjeś życie drugi człowiek (Always Happens To Me). W teledysku do Tell Her możemy zobaczyć trzy znane w Korei drag queen – Kuciia Diamant, Vita Mikju oraz More. Album brzmi dużo delikatniej i akustycznie w porównaniu do „24Town”. Stało się to za sprawą nie tylko nieznacznego ograniczenia syntezatora, ale także zwiększenia roli instrumentów w piosenkach. Według artysty, takie zmiany są naturalne i nie do końca zamierzone. Od poprzedniego EP wiele zmieniło się w życiu Xin Seha. Wciąż rozwija się muzycznie i moralnie, jako człowiek. W wywiadzie dla Korean Indie zapowiedział, że pokaże publice więcej takich niespodzianek, jednak wciąż będzie trzymał się swoich muzycznych korzeni.

 

Xin Seha jest także aktywny na swoim Tumblrze, Soundcloudzie, Facebooku, YouTube, Twitterze i Instagramie.

 

źródło: (1)(2)(3)(4)(5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.