Zaraża pozytywną energią i oryginalnym stylem. Poznajcie nowy nabytek H1GHR MUSIC – Woodie Gochild!

Chociaż szerszej publiczności pokazał się dopiero w połowie tego roku, jest już określany dobrze zapowiadającym się artystą z oryginalnym charakterem i wyglądem. Kolorowe dredy, daszek, obowiązkowe okulary, spodnie założone na lewą stronę i barwne koszule są nie do przeoczenia. Gusta są oczywiście różne, ale Woodie Gochild jest postacią, obok której nie można przejść obojętnie.

Fanom “Show Me The Money” raper powinien być dobrze znany z ostatniej edycji programu. Zwrócił na siebie uwagę, dzięki udawaniu gruchania gołębi. Również jego kolorowy styl, uśmiech nieschodzący z twarzy, swobodny taniec i zabawne flow szybko zapadły w pamięć. Zdobył dzięki temu uznanie producenckiego duetu Dok2 i Jay Parka, do których dołączył potem w programie. W pierwszym grupowym zadaniu w show Woodie Gochild w niewymuszony sposób poruszał się po scenie, między przygotowaną dekoracją stołu hazardowego. Swoją część zaczął oparty nogami o blat, czym zapunktował o producentów. Śpiewał też refren, który w oficjalnej wersji wykonuje Jay Park. 


Woo Jae-Kwak, bo tak naprawdę nazywa się Woodie Gochild, reprezentuje grupę artystów, zwaną YTC4YLF (Young Thugs Club). Charakter jego dorobku jest trudny do określenia, bo solowa twórczość Woodiego jest znikoma. Na Soundcloud znajdziemy tylko jeden kawałek, Look At Us. Samo flow pozostawia dużo do życzenia, należy raczej do tych nieskomplikowanych słowotwórczo, zawierających dużą ilość powtórzeń. Jednocześnie jego sposób rapowania jest modny i melodyjny. Powolny beat od Bigboytracks pasuje mu i jest w stanie stworzyć na nim swój rytm. Mniej więcej w połowie tracku używa sformułowania “I need a Cha Cha Beatboy”, które usłyszymy oryginalnie w kompozycjach muzyka z AOMG, Cha Cha Malone. Prośba Woodiego sprzed 9 miesięcy została spełniona i zasilił on agencję producenta.


Najnowsze wydawnictwo, w którym usłyszymy Woodiego, to jego gościnny udział w kawałku Lookin’. Gustujący w trapach, 808bass i tropikalnych brzmieniach wokalista xion, dzięki raperowi mógł tchnąć w swoją twórczość świeżą nutę. Piosenka i teledysk utrzymane są w przerysowanym klimacie, a sami artyści popisują się przed dziewczynami. Oczywiście nie obyłoby się bez “gołębiego gruchania” i podrygiwania do rytmu.

 
Podczas “SMTM6” Gochild zapunktował walką (diss battle – raperzy naśmiewają się lub wytykają sobie nawzajem błędy w twórczości – przyp. red.) przeciwko reprezentantom CoDean Team (Zico i Dean). Udawał w niej Hash Swana i Killahgramz, odnosząc się przy okazji do jego piosenki Faint. Podczas tej misji raper mógł pokazać swoje zdolności i charyzmę w zabawny sposób, mierząc się z bardziej doświadczonymi artystami. Woodie z Junoflo, jako jedyni z grupy DoPark (Dok2 i Jay Park) wygrali walkę przeciwko CoDean. Polecamy wam obejrzeć nagranie poniżej, żeby wyłapać najciekawsze momenty ich występu.


Raper został wyeliminowany w siódmej rundzie, gdy on lub JaMezz mieli wystąpić w producenckim kawałku Birthday. Usłyszeć można go jeszcze w finalnym projekcie wszystkich dwudziestu raperów, którzy dostali się do grup producenckich – Woodie rozpoczyna a coin.


Pod koniec października, Woodie Gochild oficjalnie stał się członkiem H1GHR MUSIC. Przypomnijmy, czym jest ta muzyczna agencja. W maju Jay Park oraz Cha Cha Malone ogłosili powstanie międzynarodowej wytwórni, skupiającej artystów z Korei (Seulu) i Stanów Zjednoczonych (Seattle). Amerykańscy raperzy to: DJ Yultron, Jarv Dee, Raz Simone, Phe Reds i Avatar Darko, natomiast wśród Koreańczyków są: duet Groovy Room, Thurxday, Sik-K, pH-1, G. Soul, Woogie Park i od teraz również Woodie Gochild.

Współpracę z wytwórnią Parka można określić kluczem do sukcesu, a przynajmniej rozkręcenia kariery. Oprócz swojej popularności w Korei, Jay Park coraz lepiej słyszany jest na Zachodzie, o czym świadczy jego współpraca z wytwórnią Roc Nation. Raper jest w stanie zagwarantować swoim artystom środowisko do tworzenia samemu lub z innymi, również zagranicznymi, muzykami, wydania płyt czy koncertowania. Woodie, jako świeżak, będzie miał okazję zaprezentować się w Ameryce już w marcu przyszłego roku podczas prestiżowego festiwalu SXWS w Teksasie. Fani muzyki zobaczą tam też innych reprezentantów H1GHR MUSIC – Jay Parka, pH-1, Sik-K, a także popularnego w Stanach Keith Ape’a, o którym możecie przeczytać artykuł z serii “Wart Uwagi” (LINK). Na oficjalnej stronie imprezy znajduje się informacja, że bohater “WU” jest wpływową osobą związaną z modą oraz muzyką koreańskiej kultury młodych.

Poniżej znajdziecie nagranie z momentu podpisania przez Woodiego Gochild kontraktu z H1GHR MUSIC. W tle słychać fragment zwrotki rapera z kawałka Life Is A Gamble (DoPark).


Woodiego Gochild znajdziecie na Soundcloud oraz Instagramie, gdzie możecie obserwować jego modowy styl oraz rozwijającą się karierę artystyczną. Informacje o raperze są udostępniane również na Instagramie YTC4LYF

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.