W debiucie dopingowali im EXO, VIXX, TWICE czy SEVENTEEN. Chłopcy swoim talentem wkraczają w nową generację k-popowych zespołów. Poznajcie TheEastLight.!

Chociaż zadebiutowali dopiero w zeszłym roku, mają szansę zdobyć serca słuchaczy nie tylko swoją młodzieńczą energią, ale też talentem i muzycznym profesjonalizmem. Co ciekawe, średnia wieku kapeli wynosi zaledwie 15,5 lat.

Górny rząd, od lewej: Lee Seok Chul (11.01.2000 – lider, perkusista, beatmaker; Instagram), Lee Seung Hyun (31.12.2001 – basista; Instagram), Kim Jun Wook (10.01.2002 – wirtuoz gitary, dość często wrzuca na Instagrama klipy ze swoimi występami)

Dolny rząd, od lewej: Lee Eun Sung (07.09.2000 wokal; Instagram), Lee Woo Jin (02.04.2003 – wokal i klawisze, obecnie bierze udział w Produce 101), Jung Sa Kang (26.10.2002 – wokal, pojawił się w “Voice Kids Korea” oraz Mnet Superstar K3w 2013; Instagram)

O chłopcach więcej dowiecie się z programu Pops in Seoul, w którym każdy z członków powiedział kilka ciekawostek o sobie.

TheEastLight. zadebiutowało 3 listopada 2016 roku z podwójnym singlem, zawierającym rockowe piosenki: Holla i współtworzoną przez zespół I Am What I Am. Obie są odpowiedzią na krytykę wobec młodych ludzi, którzy szybko zaczynają karierę muzyczną i chcą dążyć tą drogą. Chłopcy stają w kontrze do popularnego przeświadczenia, że nastolatkowie powinni większość swojego czasu poświęcać na naukę w szkole.

Przy utworach pracował producent hitu Pick Me, który wykorzystano w programie Produce 101. Kim Chang Hwan, dobrze znany koreańskiemu środowisku muzycznemu, połączył swoje doświadczenie z młodzieńczą kreatywnością nastoletniego Lee Seok Chul’a i rytmami muzyki EDM (Elektroniczna Muzyka Taneczna). Jego celem było stworzenie grupy wkraczającej w nową generację k-popowych zespołów.

Chłopcy rekompensują fanom skromny autorski materiał poprzez dużą ilość coverów popularnych na świecie piosenek. W ich wykonaniu usłyszymy klasyki króla muzyki pop Michaela Jacksona, Spring Day BTS czy medley z utworami takich artystów jak Chainsmokers lub Bruno Mars.

Polecamy Wam przyjrzeć się zespołowym muzykom, którzy z dużą pewnością władają swoimi instrumentami, nierzadko zaskakując sposobami ich wykorzystania. Ciekawe są także wokale grupy, które, chociaż mogą się w przyszłości trochę zmienić, są niewątpliwie warte uwagi.

Eun Sung ma najdelikatniejszą barwę z trójki wokalistów. Gdy chłopak rapuje, nieco się zmienia, ale nadal słychać jej ciepłą melodyjność.


Sa Kang jest natomiast bardziej charakterny. Swój styl doprawia delikatną chrypką.

Maknae grupy usłyszymy chociażby w coverze Let Me Love You. Na jego głos nałożony jest efekt z syntezatora, jednak słychać, że Woo Jin ma wysoką, jednak wciąż dziecięcą barwę.

Na koniec Wartego Uwagi posłuchajcie coveru, który znacznie różni się od innych wykonów zespołu oraz samego oryginału piosenkiKisses Back w wersji TheEastLight. jest ostrzejsze i bardziej wyraziste. Seok Chul stanął tym razem za sprzętem mikserskim. Podąża za nim reszta zespołu i dodaje swoją energię. Wspólnie tworzą mocny, dubstepowy kawałek.

Chłopcy posiadają oficjalną stronę, jak i konta na Facebooku, Instagramie, Twitterze i Vlive.

Jesteście ciekawi, jak młodych artystów dopingowały popularne k-popowy grupy? Na kanale kapeli w serwisie YouTube znajdziemy nagrania z członkami EXO, TWICE, VIXX oraz SEVENTEEN!

źródła: (1)(2)(3)(4)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.