Święta już za kilka dni! Z tej okazji prezentujemy Wam najnowsze piosenki, które ogrzeją Was tej zimy!

Boże Narodzenie to idealny moment na wydanie piosenek w mroźnym klimacie. Co roku powstają nowe utwory, które umilają zimowe wieczory. Co w 2016 pojawiło się w koreańskiej muzyce? Posłuchajcie kilku naszych propozycji. Mamy nadzieję, że Was nastroją i rozgrzeją. Miłego słuchania!

Zaczynamy od Jong Shin Yoon’a, który stworzył dość klasyczną w stylu, jazzową piosenkę. Usłyszymy tam orkiestrę ze smyczkami, instrumentami dętymi i klawiszami. Anyway It’s Christmas to utwór, dzięki któremu mamy zrozumieć, że Świętami trzeba się cieszyć bez względu na to, co stało się w ciągu roku. 


Delikatne  Already Christmas proponują wokaliści wytwórni Brand New Music: Yang Da Il, Chancellor, MC Gree, As One, Kang Min Hee (Miss $). Dźwięki, tak jak kolejne obrazy w teledysku, płyną spokojnie i nastrojowo.


Trochę inną propozycją jest White nagrane do animowanej bajki „The Snow Queen 3: Fire and Ice”. Usłyszymy w niej dziewczęce głosy Yoo Yeon Jung i Dawon z Cosmic Girls. Piosenka jest zdecydowanie najbardziej komercyjną wśród zaprezentowanych dzisiaj przez nas. Zrobiona jest jednak z wyczuciem i delikatnością, a do tego w atmosferze dziecięcej radości.


Podążając ścieżką wysokich żeńskich głosów, warto przesłuchać track glowingdog. Nie nawiązuje on stricte do czasu świątecznego, a raczej do stanu zimowego. Utwór jest dość monotonny, jednak kwalifikuje się to na plus. Minimalistyczny teledysk przedstawia lodowe krajobrazy przecięte nitką kolorowego neonu. Komponuje się to idealnie z elektroniczną melodią i przygłuszonymi głosami.


Również LYn nagrała przyjemny kawałek z wiodącym dźwiękiem saksofonu i harmonijki. Piosenka nosi tytuł 20th Century Carol i przedstawia dwójkę dzieci, które szukają się wzajemnie. Z tekstu dowiemy się, że artystka wędruje myślami po Seulu.

Macie swoje tegoroczne świąteczne faworyty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.