Chociaż to oni stoją za popularnym ‘oppa-ya’, nie są rozpoznawalni. Inspirują się własnymi przeżyciami, a muzyka, którą tworzą i kochają to indie oraz folk. W tym wydaniu „Wartego Uwagi” przeniesiemy się do akustycznego świata SEENROOT!

Duet tworzą Shin Hyun Hee, która śpiewa i gra na gitarze, oraz Kim Root, odpowiedzialny za za bas i dodatkowy wokal. Tworzą muzykę, która opiera się w większości na akustycznych melodiach, które łatwo da się zapamiętać i polubić. W kawałkach nawiązują często do własnych przeżyć i starają się wyrazić siebie w każdym utworze.

Zadebiutowali w 2014 roku z singlem Cap Song, któremu towarzyszył zabawny, rysowany teledysk. Kawałek opowiada o dziewczynie, która wydaje zbyt dużo pieniędzy na kapelusze, nawet jeżeli jej na nie nie stać. Hyun Hee zdradziła, że utwór opowiada o niej samej, bo „gdyby wydawała trochę mniej na czapki, kupiłaby sobie już nową gitarę”.

Ważnym kawałkiem dla duetu jest Wings of Desire z 2015 roku. Była to pierwsza piosenka, którą napisała Hyun Hee po przeprowadzce do Seulu w wieku 20 lat. Do stolicy kraju przywiodło ją marzenie zostania muzykiem, dla którego porzuciła studia modowe w Daegu. Utwór pokazuje zupełnie inną stronę wokalistki, radosnej i pełnej energii w innych numerach. Wings of Desire miało wyrażać jednocześnie jej frustrację, samotność i nadzieję na lepszą przyszłość. Poniżej prezentujemy Wam pełną wersję piosenki z festiwalu w Nanjang, teledysk do fragmentu piosenki znajdziecie TUTAJ.

W 2016 SEENROOT wydali „Seenroot’s Wonderland”, czyli ich pierwszy pełny album. Tak jak mówi tytuł, płyta była inspirowana „Alicją w Krainie Czarów”. Nawiązania to bajki możemy znaleźć w klipie do promocyjnego kawałka krążka, He and Me. Numer opowiada o zauroczeniu, do którego nigdy się nie przyznaliśmy. Pomimo tego, wyobrażamy sobie jak wyglądałby nasz związek i codzienność z tą osobą.   

Warto posłuchać też remake’u Trust me, Mom!, w oryginale śpiewanego przez Do Won Kyung (który znajdziecie TUTAJ). W wersji SEENROOT nie zabrakło typowego dla duetu humoru i radosnego charakteru.


Najbardziej znaną piosenką SEENROOT jest jednak Sweetheart z 2015 roku. Większość zna ten kawałek po prostu jako „oppa-ya”, biorąc to od słów, którymi Hyun Hee rozpoczyna utwór. Jednak jak sami przyznają muzycy, mało osób wie, że hit stworzyli właśnie oni. „Byłam w kawiarni ze swoimi znajomymi i puścili Sweetheart, po tym jak zamówiłam swój napój. Myślałam, że mnie rozpoznali i włączyli moją piosenkę specjalnie, ale to był tylko zbieg okoliczności. Jestem jedyną osobą, która wie, że [utwór] jest nasz. Nikt inny nie zdaje sobie [z tego] sprawy. Myślę sobie zatem ‘grają moją piosenkę’ i patrzę na reakcje ludzi wokół”, wyjawiła Hyun Hee. Sweetheart opowiada o zauroczeniu, kiedy mamy już ponad 20 lat, i emocjach, jakie mu towarzyszą. Co ciekawe, duet promował się z piosenką dopiero w lutym 2017. Oprócz klipu warto zobaczyć specjalne walentynkowe wideo, które stworzył z SEENROOT kanał 1theK – TUTAJ.

Duet mogliśmy usłyszeć ostatnio również w OST do dramy SBS „Suspicious Partner”, gdzie zaśpiewali kawałek Why You?. Aktualnie harmonogram SEENROOT zapełniają wakacyjne festiwale muzyczne. Jakie są ich marzenia i nadzieje na przyszłość? „Chciałbym, żeby ludzie bardziej interesowali się bandami indie z Hongdae (dzielnica Seulu – przyp.red.). Jest tam wielu dobrych artystów, ale mało osób o nich wie. Jeśli macie czas, przyjdźcie ich posłuchać”, powiedział Kim Root. „Mam nadzieję, że więcej piosenek indie będzie rozpoznawanych, a grup znanych”, dodała Hyun Hee.

SEEENROOT znajdziecie na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

 

źródła:(1)(2)(3)(4)(5)(6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.