Spełnia się zarówno w wesołych, zabawnych kawałkach, jak i wzruszających, emocjonalnych balladach. Z każdym wydawnictwem udowadnia, na ile ją stać i jak potrafi się zmieniać. W dzisiejszym „Wartym Uwagi” przybliżymy Wam piosenki Park Bo Ram!

Pierwszy raz mogliśmy posłuchać Park Bo Ram w 2010 roku, kiedy wystąpiła w survivalowym programie Mnet “SuperStar K2”. Artystka zajęła tam ósme miejsce. Po zakończeniu show, podpisała kontrakt z Jellyfish Entertainment, gdzie rozpoczęła trening. Ostatecznie przeniosła się jednak do innej wytwórni. Poniżej możecie sprawdzić jeden z występów solistki z programu:

Bo Ram zadebiutowała w sierpniu 2014 roku, pod skrzydłami MMO Entertainment. Jej pierwszy singiel nazywał się Beautiful, a gościnnie usłyszeliśmy w nim Zico. Kawałek opowiada o pierwszych krokach w przemyśle muzycznym, w którym wszystkie gwiazdy są równie piękne, co zmęczone. Średnie tempo i hip-hopowy rytm utworu nadają mu lekkiego, uroczego charakteru.

Z tematyką debiutanckiego kawałka wokalistki łączy się tytuł jej pierwszego EP – “Celepretty” z 2015 roku. Połączenie słów ‘celebrity’ i ‘pretty’ miało oznaczać, że Park Bo Ram chce podbić scenę muzyczną i być jednocześnie bardzo ładną. Główny singiel mini-albumu o tej samej nazwie, mówi o codzienności gwiazdy oraz problemach z pogodzeniem związku z karierą. Muzycznie utwór jest bardzo zbliżony do poprzedniej kompozycji solistki.

Na „Celepretty” znajdziemy ogółem pięć kawałków, w tym tytułowy numer i debiutancką piosenkę artystki. Warto przesłuchać cały album, by w pełni zrozumieć estetykę oraz styl Bo Ram. Poniżej możecie znaleźć naszą propozycję z krążka – Lonely Night. To emocjonalna ballada o radzeniu sobie z przewlekłym uczuciem samotności. Możemy się tam przekonać o wokalnych umiejętnościach solistki, szczególnie w refrenie.

W 2015 roku, artystka wydała jeszcze dwa single: Super Body i Sorry. Pierwsza z nich to remix Celepretty z pierwszego albumu wokalistki. Zabawna piosenka i teledysk miały motywować słuchaczy do wakacyjnych ćwiczeń. Tematyka utworu nawiązuje też do historii samej Bo Ram, która po uczestnictwie w SuperStar K schudła 30kg w dwa lata. Numer był częścią kampanii promocyjnej napoju „Fat Down”.

Drugi ze wspomnianych singli zupełnie różni się od dotychczasowych piosenek solistki. Sorry to dramatyczna ballada, którą Bo Ram nagrała już w czasie, kiedy była trainee. Numer krąży wokół tematyki rozstania i żalu, który nas ogarnia po odejściu drugiej osoby. Warto dodać, że klip do Sorry powstał w Australii.

Pomiędzy wydaniem dwóch powyższych piosenek, artystka pojawiła się gościnnie w piosenkach Lee Hyuna i Park Kyunga z Block B. Pretty Bae, utwór członka Homme, to lekko jazzowa kompozycja, która idealnie łączy ze sobą głosy obu wokalistów. Duet z raperem Block B, Ordinary Love, jest natomiast uroczą piosenką w średnim tempie. Opowiada o momencie zakochania, opisywanym zarówno przez kobietę i mężczyznę. Oba wideo znajdziecie niżej:

W kwietniu 2016 roku, Park Bo Ram wydała kolejny singiel, Dynamic Love. Wydawnictwo wpasowało się w wiosenną atmosferę wraz z swoją prostą akustyczną melodią w średnim tempie. Tekst piosenki to wiadomość do naszej drugiej połówki. Chcemy jej przekazać, ile dla nas znaczy. Oprócz klipu, który obejrzycie poniżej, solistka zaśpiewała kawałek na żywo do filmu Dingo Music – TUTAJ.

Najnowszym wydawnictwem artystki jest jej drugi mini-album, „Orange Moon”. Krążek miał swoją premierę w połowie lipca tego roku. Płytę promowało Why, You? z gościnnym udziałem Samuela Seo. Piosenka to track w stylu urban hip-hop z wyraźnym beatem. Utwór opowiada o uczuciach po bolesnym rozstaniu. Pomimo zranienia, nie możemy zapomnieć o ukochanym i odkrywamy, że tak naprawdę wcale go nie nienawidzimy.

Dużą popularnością cieszyła się też inna piosenka z „Orange Moon”. Moonwalk, bo o niej mowa, to lekka kompozycja urban R&B, którą dopełnia wokal Park Bo Ram. Dzięki solówce na instrumentach dętych, kawałek zyskuje atmosfery retro. Warto posłuchać także You know, ostatniej propozycji z krążka. Ballada R&B opowiada historię kobiety, która nie może pogodzić się z pożegnaniem swojej miłości.

Opisując karierę Park Bo Ram, trudno nie wspomnieć o nagranych przez nią licznych OST. Artystka zaśpiewała w sumie 10 solówek i duetów do soundtracków wielu dram. Najnowszymi z nich są Isn’t She Lovely z „Introverted Boss”, Destiny (ft. Basick) z „Man to Man” oraz Like a Dream z “Prison Playbook”.


Jeśli spodobały się Wam piosenki Park Bo Ram, możecie śledzić ją na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

 

źródło:(1)(2)(3)(4)(5)(6)(7)(8)
źródło zdjęcia: Oficjalny Facebook Park Bo Ram

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.