Dzięki udziałowi w jednym z muzycznych programów zostali zauważeni i momentalnie zdobyli popularność, a ich muzyka idealnie nadaje się do towarzystwa w długie, jesienno-zimowe wieczory. Pokochajcie ich tak, jak zrobili to Koreańczycy. Przed Wami MeloMance!

Muzyka oprócz swojej rozrywkowej funkcji, pełni też często niezastąpione tło przy pracy, nauce czy odpoczynku. Wybieramy wtedy spokojniejsze i przyjemniejsze dla ucha melodie oraz wokale. Mogą one być też zastrzykiem energii. Co powiecie na wyjście naprzeciw takim potrzebom z pomocą jednego duetu? Proponujemy Wam połączenie pianina z głębokim, nosowym głosem, który przyjemnie otoczy Was w momencie, gdy potrzebujecie energii, skupienia albo relaksu. Taki właśnie jest duet MeloMance!

Wokalista Kim Min Suk i pianista Jung Dong Hwan wspólnie działają od dwóch lat pod nazwą MeloMance. Jako niezależni artyści należą do muzycznego kolektywu Mint Paper, na której publikowane są produkcje duetu. Panowie wspólnie zadebiutowali w 2015 roku z krążkiem “Sentimental”, wypełnionym spokojnymi balladami. Jedną z nich jest Kiss ze swoimi ospałymi dźwiękami i intensywnym wokalem. Ta ospałość znika pod koniec utworu, gdy Dong Hwan prezentuje swoje umiejętności na pianinie.


Wydana w lipcu 2017 piosenka Gift prawie nie została zauważona. Nagła zmiana nastąpiła pod koniec października, kiedy to duet pojawił się w programie “Yoo Hee Yeol’s Sketchbook”. Od tego czasu piosenka znajduje się na szczycie koreańskich notowań i jest bliska zdobycia “all-kill”. Kawałek pochodzi z czwartego albumu, zatytułowanego “Moonlight”. Elegancka i zwiewna ballada o miłości zachwyca swoją prostotą i szczerością wypowiedzi.


MeloMance nagrało również utwór o miłości na potrzeby dramy “20th Century Boy and Girl”. Akompaniament przeważnie ograniczany do dźwięków klawiszy jest sporadycznie wzbogacany, w tym przypadku o inne instrumenty, takie jak gitara czy sekcja smyczkowa. Twórczość duetu wyróżnia lekkość kompozycji, która łatwo wpada w ucho.


Zaskoczeniem może być utrzymane w swobodnej rockowej kompozycji Deepen. Piosenka jest bogata w dźwięki perkusji, basu, elektrycznych gitar i organów. Poszczególne elementy utworu splatają się ze sobą, mieszają, również zastępują w bardzo płynny oraz przyjazny dla ucha sposób.


Wydany w 2015 album “Sunshine” kieruje uwagę w stronę wysublimowanego swingu. I Love Jealousy jako jedna z kilku najnowszych piosenek przenosi nas w świat klawiszowych improwizacji, wariacji i swobodnego delektowania się dźwiękami pianina. To wszystko w otoczeniu swingowego bandu.


Jak już wspomnieliśmy, I Love Jealousy nie jest jedynym swingowym kawałkiem duetu. Nagrali specjalny utwór na potrzeby projektu Mint Paper “bright #4”, który promuje artystów związanych z muzycznym kolektywem.


Osobno panowie nagrywają również covery znanych utworów. Fanom disneyowskich kompozycji polecamy klawiszowe wykonanie Dong Hwana When She Loved Me z filmu “Toy Story 2”, w którym pod koniec usłyszymy również jak pianista śpiewa. Min Suk zmierzył się z senną balladą Get You Daniela Caesara, czy hitem Sama Smitha Lay Me Down. Prócz nich, na YouTube Mint Paper [LINK do kanału] znajdziecie covery Deana D Full Moon, czy Crusha Beautiful.


Do tej pory duet wydał cztery albumy: “Sentimental”, “Romantic”, “Sunshine” i “Moonlight”. Nagrali również kilka pojedynczych utworów na potrzeby dram lub innych projektów muzycznych. Znajdziecie ich na Facebooku, oficjalnym Instagramie, koncie Min Suka i Dong Hwana.

źródła: (1)(2)(3)
źródło zdjęcia: Facebook MeloMance

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.