Imponujące gitarowe solówki, poruszający wokal i liryczna wrażliwość to tylko kilka zwrotów, których możemy użyć, by opisać kolejnego artystę „WU”. Tym razem skupimy się na solowej karierze gitarzysty iamnot – Lim Heon Ila! 

Mogliście go poznać, czytając nasz poprzedni artykuł z serii „Wart Uwagi”. Lim Heon Il jest gitarzystą i frontmanem rockowo-bluesowej grupy iamnot. Swoją muzyczną karierę rozpoczął w 2006 roku z zespołem Bremen, w którym grali też członkowie jego obecnego bandu – Yang Si On i Kim Jun Ho. Razem wydali jednak tylko jeden album. W 2009 roku, Heon Il zadebiutował z grupą Mate, w której był do 2014.

Zespół rozpoczął swoją karierę pełnym albumem „Be Mate”. Głównym założeniem bandu było szczere wyrażenie swoich opinii i uczuć jako dwudziestokilkuletnich muzyków. Tytułowy utwór krążka그리워  (tłumaczone jako Missing albo Longing) to delikatna kompozycja oparta na gitarze akustycznej. W tekście kawałka muzycy nie mogą pogodzić się z odejściem drugiej osoby, przez co wypełnia ich smutek i tęsknota.


Rok później usłyszeliśmy pierwsze EP grupy. Przez „With Mate” band chciał zbliżyć się do swoich fanów. Główna piosenka mini-albumu nastrojem przypomina debiutanckie그리워. W tekście이제 다시 (Once Again) zespół przekonuje drugą połówkę, że zawsze będą ją wspierać i pocieszać w najtrudniejszych momentach.

Swój pierwszy solowy album, muzyk wydał w 2013 roku. Heon Il potraktował „Becoming a Love” jako szczere wyznanie o swoim życiu i emocjach. W dziewięciu kawałkach opowiada o różnicy między snem i rzeczywistością, uczuciach towarzyszących utracie miłości oraz o wierze i nadziei, których nie powinniśmy gubić, wchodząc w dorosłość. Tytułowym utworem LP jest Won’t Explain. Mówi on o szczerej i wiernej miłości. W piosence nie zabrakło wyraźnych gitarowych wstawek i żywej melodii, która chwilami przypomina stylem kawałki Mate. Co ciekawe, Heon Il napisał ją w czasie, kiedy zespół dopiero powstawał.

Zaraz przed głównym kawałkiem płyty znajdziemy natomiast sentymentalne You Shouldn’t Have Told Me About Love. Numer opowiada o rozstaniu i stracie ukochanej osoby, która była centrum naszego życia. Wydźwięk piosenki podkreśla minimalistyczna melodia skupiona wokół dźwięków fortepianu i instrumentów smyczkowych.


Pośród bardzo dramatycznych i szczerych kawałków z “Becoming a Love”, warto zwrócić również uwagę na najwyraźniejszą propozycję z krążka. W The Play, z gościnnym udziałem Shin Yoon Chula, na pierwszy plan wysuwają się mocne dźwięki gitary i perkusji.

Warto wspomnieć o ostatnim EP Mate z listopada 2014 roku. „THE END OF THE WORLD” towarzyszył kawałek A Day, który zespół opisał jako „historię o rzeczach, które nie mogą zostać zrobione”. Melodia i emocjonalny wokal podkreślają tu nostalgiczny nastrój piosenki.

W 2015 roku, Heon Il zaczął występować razem z nowym zespołem, iamnot. W jego skład weszli muzycy, z którymi artysta tworzył już za czasów Bremen. Więcej o twórczości grupy znajdziecie w naszym poprzednim „WU”. Rok później usłyszeliśmy natomiast kolejny solowy album muzyka. Na „BAD/GOOD” znalazły się piosenki o właśnie tych tytułach. Lim chciał opowiedzieć nimi historię miłości na dwa osobne sposoby.

BAD to popowa propozycja, która różni się od kompozycji z pierwszej solowej płyty muzyka. Delikatny i subtelny kawałek opowiada o uczuciach towarzyszących człowiekowi, który nie może spać przez zakochanie. Podobny klimat znajdziemy w GOOD, mówiącej o codzienności, w której cały czas myślimy o ukochanej osobie. Akustyczna gitara potęguje w tym wypadku pozytywny przekaz utworu. Do piosenek nagrano teledyski, które są pierwszymi solowymi klipami Heon Ila w karierze. Oba wideo nakręcono w Australii.


Najnowszym solowym wydawnictwem muzyka jest „누군가를 향한 마음” z marca 2017 roku. Na krążku znajdziemy trzy numery, dedykowane „osobom, których serce jest gotowe na miłość, ale są zbyt smutni, by ktoś ich pokochał”. Głównym utworem singla jest Long Day, opowiadający o wyczerpującym dniu naszej drugiej połówki. Gdy wraca do domu zmęczona, jedyne, czego byśmy chcieli, to pomóc jej odpocząć. Chociaż do piosenki nie powstał teledysk, muzyk pojawił się z Jihye w specjalnym wideo z kanału Dingo Music.

Drugą propozycją z płyty jest falling in love. Piosenka opisuje strach i wrażliwość towarzyszącą zakochiwaniu się. Delikatna melodia nadaje utworowi sentymentalnego wydźwięku, co uwydatnia pełen emocji głos Heon Ila. Podobny klimat znajdziemy w trzecim numerze z albumu – Too Hurt. Kawałek opowiada jednak zupełnie inną historię. Tekst utworu mówi o bolesnym rozstaniu, z którym nie potrafimy sobie poradzić.

Muzyk skupia się teraz na grupowych aktywnościach z iamnot, więc jego poczynania możecie śledzić na ich Facebooku, Twitterze, Instagramie i VLIVE. Warto zaobserwować także solowy fanpage Lim Heon Ila – TUTAJ.

 

źródła:(1)(2)(3)(4)(5)(6)(7)(8)(9)
źródło zdjęcia: Oficjalny Facebook Lim Heon Ila

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.