Jego spontaniczna decyzja pozwoliła mu rozwinąć skrzydła i pokazać swój wszechstronny styl. Poznajcie zwycięzcę Show Me The Money 6 – Hangzoo!

Yoon Hyung Joon, znany jako Hangzoo, jest reprezentantem grupy Rhythm Power, która należy do Amoeba Culture. Artysta rozpoczął swoją przygodę z hip-hopem, kiedy był nastolatkiem. Razem ze swoimi szkolnymi kumplami, Boi B i Geegoinem (czy też Mr. G) założyli grupę Bang Sa Neung. Trio zgłosiło się na przesłuchania w Amoeba Culture, bijąc na głowę wszystkich rywali. Dzięki temu zagwarantowali sobie wsparcie jednej z lepszych wytwórni hip-hopowych w tamtym czasie. W 2010 roku, pod nazwą Rhythm Power, zadebiutowali z singlem o tej samej nazwie. Na swoim koncie mają jeszcze pełne albumy („Everybody Handsome” oraz „Wolmido Dogs”), EP („THE TRIO: STAGE ONE”) oraz kilka singli. Trio wciąż kontynuuje wspólne aktywności, nagrywając nowe utwory i występując w telewizji. Każdy z nich prowadzi też solową karierę.

Grupa w swojej twórczości bawi się własnym image, stawiając na zabawne teledyski oraz ciekawie ubraną w słowa, łatwą tematykę. Upbeatowe Rhythm Power to jeden z pierwszych kawałków, wydanych pod skrzydłami Amoeba Culture. Teledysk oddaje charakter wytwórni i w dowcipny sposób pokazuje każdego artystę po kolei.

Hangzoo, jak słychać w powyższej piosence, odpowiadał początkowo za grupowy wokal. Z czasem zaprezentował również swój raperski skill, co słychać chociażby w Game of Thrones z 2014 roku. Flow Hangzoo posiada swoją własną melodyczność, które dodatkowo brzmi specyficznie przez głos artysty.

Pod koniec sierpnia 2015 roku Hangzoo wydał pierwszy solowy kawałek BestDriver, który jest refleksją spowodowaną trzydziestymi urodzinami rapera. W tekście przyznaje się do swoich wad i nieosiągniętych celów, ale dodaje też, że wciąż goni za marzeniami. Ubiera to w metaforę poruszania się autem po mieście: „Nawet jeśli życie utknęło w korku, ja wciąż mam włączony silnik. W porządku, jeśli ktoś mnie wyminie. Zawsze mogę nadłożyć drogi, bo jestem najlepszym kierowcą”.


Raper był jednym ze starszych uczestników tegorocznej, szóstej edycji Show Me The Money, a dzięki wsparciu producentów CoDean (Zico i Dean), wygrał program. Urodzony w 1986 roku artysta pokonał w finale faworyta show – Nucksala i swoich własnych szefów z Amoeba Culture, czyli Dynamic Duo. Nie był to jednak jego debiut w SMTM, ponieważ próbował swoich sił już w czwartej odsłonie programu. Odpadł jednak wówczas podczas otwartych przesłuchań. W następnej edycji, razem z Geegooinem wspierali kolegę z grupy – Boi B.

Do szóstego sezonu wszedł po otwartym przesłuchaniu z Zico. Nie był to planowany udział, ponieważ Hangzoo zgłosił się jedynie, aby zrewanżować się za nie przepuszczenie Geegooina. Był jednym z ponad stu (z początkowych 12 tysięcy – przyp.red) raperów, którzy zakwalifikowali się do drugiej rundy przesłuchań. Podczas cypher, (raperzy ustawiają się w „kole” i każdy z nich wychodzi na środek z improwizowanym tekstem – przyp. red.) Hangzoo, jako najlepszy z grupy, zagwarantował sobie możliwość wyboru duetu producentów, z którym chce pracować. Swoim wyborem zaskoczył samego Zico i Deana, ponieważ reprezentują oni całkiem odmienny styl muzyczny. 

Pierwszy z kawałków, w którym mógł popisać się swoim flow i charyzmą to występ z młodym raperem Young B (wcześniej uczestnik „High School Rapper”). SEARCH jest odpowiedzią na ataki internautów, którzy nabijali się z dorobku artystycznego raperów. Hangzoo bawi się na scenie, a na jego twarzy wciąż widać uśmiech.

Artysta zwrócił uwagę uczestników show swoim mocnym występem w półfinale z utworem Red Sun. W pierwszej chwili kawałek zapowiadał się na spokojny i sentymentalny występ. Już chwilę później dźwięki pianina zastąpione były psychodeliczną melodią, agresywnym tekstem, szybką zmianą flow i zróżnicowaną dykcją. Kompozycja zdecydowanie odbiegała od muzyki, do której przyzwyczajeni byli słuchacze Hangzoo. Raper pokazał na scenie swoją stanowczość, zdobywając serca publiczności. 

W finale usłyszeć można było dwa utwory – 돌리고 oraz odświeżoną wersję BestDriver. Kawałki zagwarantowały mu minimalną przewagę nad Nucksalem i jednocześnie wygraną. W pierwszym z nich, raper ponownie udowadnia, że jeszcze dużo jest w stanie pokazać. Już od wstępnych dźwięków, występ jest dynamiczny i aktywizujący publiczność. Hangzoo bardzo dobrze czuje się na scenie. Jednocześnie rapuje, tańczy i skacze, świetnie się przy tym bawiąc.

Drugi utwór to nowa wesja BestDriver z gościnnym udziałem Zion. T oraz Deana. Sentymentalna melodia ustąpiła funkowym brzmieniom, a tekst nabrał kolorów. Na scenie Hangzoo, tańczy i wchodzi z interakcje z widownią.

 

Wygrana w SMTM była dla niego tak niespodziewana, że podczas podziękowań raper bardzo się wzruszył. Razem z nim na scenie stali jego przyjaciele z Rhythm Power z koszulkami, informującymi, że nowy album grupy wyjdzie już niedługo. Na koniec warto dodać, że cztery wydane przez Hangzoo piosenki znajdują się w koreańskich notowaniach muzycznych (zdjęcia z 3 września 2017). Możecie śledzić artystę na Instagramie.

 

źródła: (1)(2)(3)(4)(5)(6)(7)(8)
źródło zdjęcia: mnet.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.