Rainbow Bridge World stoi artystami z mocnymi głosami i charakterem. Taką osobą jest też eSNa!
W tym roku skończy trzydzieści lat, nazywa się Esther Nara Yoon i jako eSNa czaruje słuchaczy swoim głosem. Należy do wytwórni Rainbow Bridge World, która przedstawiła światu grupy takie jak MAMAMOO, VROMANCE czy zwycięzcę czwartej edycji Show Me The Money, Basicka. Od kwietnia do października 2016 roku pełniła funkcję DJ w programie Arirang Radio „SoundK”. Dziewczyna pojawiła się też na ścieżce dźwiękowej do dramy „The Heirs” z Lee Minho.

Wokalistka ma na swoim koncie współtworzenie utworów takich artystów jak: Donghae z Super Junior, Jo Kwon, unit Block B – BASTARZ, 4Minute czy Rap Monster i Jungkook z BTS. Jednym z najbardziej udanych projektów jest piosenka z 2014 roku – Somew wykonaniu SoYou (Sistar), Junggigo oraz Lil Boi (Geeks). Jej wspólny utwór z MAMAMOO również został zauważony wśród szerszej publiczności.

Już siedem lat temu eSNa wrzucała na YouTube covery znanych piosenek, jak chociażby Dream a little dream of me. Ze względu na swoje amerykańskie pochodzenie, większość piosenek wykonuje po angielsku.


Najnowszy cover wykonała wspólnie z członkami VROMANCEHyunsukiem i Chandongiem. Artyści śpiewają na dwa, a nawet trzy głosy i świetnie je ze sobą komponują. Panowie ustępują słodkiej i kobiecej barwie eSNy, towarzysząc jej półszeptanym śpiewem. Zachowują też romantyczny wydźwięk I Won’t Give Up.


Piosenkarka nagrała swoją wersję Lonely, kawałka śpiewanego oryginalnie przez 2NE1. Jej wykonanie jest łagodniejsze i piosenkarka dodaje swój soulowy charakter.


Głos eSNy dobrze sprawdza się w balladach. Warte przesłuchania jest First Love z podkładem jazzowym. Niskie dźwięki pianina są niesamowicie przyjemne, a piosenkarka otacza słuchacza aurą swojej seksownej i kobiecej barwy głosu. Druga taka piosenka to I, I Love Younagrana została do klasycznej melodii walca, czyli rytmu „na trzy”, po którym wokalistka płynie swoim głosem. Obie piosenki mówią o miłości, są romantyczne i wyciszające.


Mówiąc o kobiecości, nie może zabraknąć Attention. Artystka w opisie teledysku napisała: „Attention opowiada o upewnieniu się, że mężczyźni wiedzą, by traktować swoje kobiety jak kobiety i nie brać ich za pewnik.”

Znajdziecie ją na Facebooku, Instagramie, Twitterze.

Miłego słuchania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.