Mimo krótkiej kariery duet zdobył miłość Koreańczyków i przyszłych idoli, którzy wielokrotnie się nimi inspirowali.

Deux zadebiutowało w 1993 roku z piosenką Turn Around And Look At Me. Taneczna muzyka inspirowana kalifornijskim hip-hopem, a do tego dynamiczny taniec breakdance i workowate ubrania zachwyciły koreańską publiczność. Lee Hyun Do pisał teksty, a Kim Sung Jae odpowiadał za choreografię i stylizacje. Pomimo krótkiej, bo dwuletniej, działalności Deux określane jest jednym z bardziej wpływowych duetów pierwszej generacji k-popu dzięki oryginalnemu wyglądowi i muzyce.


Twórczość Deux odpowiadała wesołym, wakacyjnym klimatom, które usłyszymy w In Summer. Ważną częścią teledysku są sceny taneczne z prostymi krokami. Deux było koreańskim odpowiednikiem Backstreet Boys.


Taniec dominuje również w Break off the Yoke. Energiczna, wpadająca w ucho muzyka, do tego dynamiczne kroki i bezpośrednia interakcja z kamerą to klucz do sukcesu Deux. Panowie wprowadzili do swojego kraju hip-hopową modę, którą do tej pory uwielbiają mieszkańcy Korei.


Muzycy, oprócz używania różnych technik rapu, potrafili również śpiewać. Powstawały więc wolniejsze propozycje, które pozwalały przystopować tempo i śpiewać wspólnie z artystami. W przypadku 다투고 난 뒤 melodia w połączeniu z teledyskiem posiada emocjonalny, sentymentalny wydźwięk lat 90..


Już dwa lata po debiucie i wydanych trzech albumach, panowie postanowili zaprezentować swoje solowe kawałki. Lee Hyun Do w występie do Harangue z 1996 roku bardzo przypomina wcześniejsze wykony Deux. Obecnie 45-letni muzyk występuje w programach muzycznych, a także prowadzi swoją agencję artystyczną D.O Entertainment. 


Kim Sung Jae jako solista również nie porzucił stylu, jaki wcześniej prezentował. Niestety długo nie nacieszył się solową karierą. W 1995 roku po jednym z koncertów znaleziono go martwego w pokoju hotelowym. Podejrzenia padły na jego partnerkę, która prawdopodobnie uśpiła go lekami dla zwierząt. Początkowo dziewczyna została skazana na karę śmierci, ale ostatecznie sąd ją ułaskawił. Śmierć 23-letniego Sung Jae wciąż jest nierozwiązana.

 

Wśród artystów coverujących Deux znajdziemy chociażby:

 

źródła: (1)(2)(3)
źródło zdjęcia:  mwave.interest.me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.