Dopiero współpraca z SM Entertainment i oficjalne ogłoszenie jego członkostwa w Fanxy Child pozwoliły mu dotrzeć do szerszej publiczności. Jego charakterystyczny głos i chwytliwe melodie zapadną Wam w pamięć. Poznajcie Penomeco!

Specyficzna barwa głosu i melodyczny rap to jego cechy charakterystyczne. Z hip-hopem spotkał się po raz pierwszy w wieku 11 lat i już wtedy obrał sobie za cel tworzenie muzyki. Skończył liceum artystyczne i obecnie studiuje na uniwersytecie muzycznym.

Jung Dongwook, czyli Penomeco, urodził się 7 października 1992 roku. Oficjalnie zadebiutował chwilę po swoich urodzinach 3 lata temu, dokładnie 16 października 2014 roku. Z natury nieśmiały chłopak, wtedy 22-latek, zaprezentował Right There. Melodia jest skoczna, lekko drażniąca różnorodnością dźwięków i rytmów. Przez niecałe 3 minuty słyszymy Peno bez chwili przerwy.

 

Flow Penomeco nie składa się z czystego rapu i dość często można usłyszeć w nim melodyczne zakończenia wersów lub w pełni śpiewane zwrotki i refreny. Jego kompozycje, do których pisze teksty i przygotowuje muzykę, wpadają w ucho, są przyjemne w odbiorze i łatwe do nucenia. W takim charakterze został wydany w tym roku mini-album “FILM” z trzema kawałkami. Jeden z nich, WTF (inaczej Went Too Far) przenosi słuchaczy w tropikalne brzmienia z elementami dancehallu. Z prostego rytmu, utwór rozrasta się stopniowo do kompozycji pełnej różnych dźwięków. Usłyszymy tam zarówno ostre, jak i rozmywające się nuty z dodatkiem syntezatora, autotune i perkusji.

Interesującą propozycją na płycie jest również PNM (Plus And Minus). Głos rapera, a także poszczególne dźwięki, odbijają się od siebie i tworzą wrażenie echa. Ponownie rap jest zdecydowany i precyzyjny. Fragment nagranego teledysku możecie zobaczyć na kanale 1theK. 


W sierpniu tego roku wytwórnia SM Entertainment ogłosiła wydanie singla HUNNIT jako części projektu SM STATION. Niewymagający rytm “na dwa” w szybki sposób zdobywa uwagę słuchacza. MV przepełnione jest prostymi efektami graficznymi, które tworzą tło dla rapera, niekiedy wybijając się na pierwszy plan.

 

Penomeco jest członkiem grupy Fanxy Child, do której należą Zico, Crush, Dean, DJ Millic i producent Stay Tuned. Panowie nagrali wspólnie dwa kawałki, które zostały wydane na płytach Zico “Television” i Millica “VIDA” w lipcu 2017.

W PARADISE raper zgrabnie “przejmuje pałeczkę” od Deana i momentalnie zwiększa prędkość rapu, a przy okazji towarzyszące mu dźwięki zmieniają się dzięki efektom z syntezatora. Swoją część kończy pewnie, zostawiając wolną przestrzeń dla Crusha.


Charakterystyczny wysoki autotune sygnalizuje, że mamy do czynienia właśnie z Peno. W wersji audio FANXY CHILD nie powinna więc zaskoczyć jego zwrotka [LINK do oryginalnego wykonania], jednak prawdziwy styl rapowania muzyka usłyszymy w specjalnym nagraniu dla kanału Dingo Music.

 

Raper dzięki swojemu krótkiemu wykonowi Till I Die przeszedł w tym roku eliminacje do “Show Me The Money”. Jego wyjście możecie zobaczyć TUTAJ. Wystąpił później z tą piosenką w programie “Yu Huiyeol’s Sketchbook”. Początkowo spokojny rap zamienia się w szybkie wyrzucanie kolejnych wyrazów.


Wśród współpracujących z nim artystów znajdziemy: Zico [Yes or No LINK do kawałka], Babylon [LINK do audio], San E z Microdotem i Keebe’m przy projekcie dla piwa CASS [LINK do MV] czy grupę GOT7 – raper pracował przy tekście do Boom x3.

Na koniec dorzucamy Wam jeden z jego gościnnych utworów, który dostępny jest na Soundcloud. Penomeco możecie śledzić na Instagramie, Facebooku, Soundcloud.

 

źródła: (1)(2)(3)(4)(5)
źródło zdjęcia: Instagram Dazed Korea

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.