GFRIEND przyzwyczaiło nas do lekkich, uroczych kompozycji z pewną dozą zadziorności. Ostatni comeback girlsbandu z Source Music pokazuje jednak, że zespół ma jeszcze więcej do zaprezentowania. Co warto wiedzieć o „Fever”?

Chociaż od premiery „Fever Season” minął już ponad tydzień, nowe kawałki GFRIEND nie mogą wyjść nam z głowy. Dziewczęta, zgodnie ze swoją tradycją, wróciły podczas najgorętszych miesięcy w roku, by sprezentować nam idealne kawałki na letni czas. Przy okazji pobiły także własny rekord sprzedaży w pierwszym tygodniu po wydaniu albumu. Nowe EP kupiono ponad 51 tysięcy razy, czyli 11 tysięcy więcej niż styczniowe „Time For Us”.

Na tle twórczości GFRIEND, tytułową piosenkę „Fever Season” można nazwać niejako eksperymentem. Fever zaprasza słuchaczy tropikalnymi brzmieniami z rytmem inspirowanym moombahtonem. Dzięki syntezatorom i tzw. dropom całość brzmi świeżo i bardzo na czasie. W tekście numeru znajdziemy natomiast historię, w której główna bohaterka marzy o spędzeniu wakacji z miłością swojego życia. W żadnym innym czasie uczucia nie kipią bowiem bardziej niż latem. Oprócz klipu, sprawdźcie koniecznie dance practice do utworu

Na „Fever Season” jest ogółem siedem piosenek oraz instrumentalna wersja Fever. Przeczytajcie, co dokładnie znajduje się na krążku:

  1. 열대야 (Fever)
  2. Blue – piosenka w stylu new jack swing z wesołymi dźwiękami skrzypiec. Słowa utworu to opowieść o letnim zakochaniu. Source Music opisało ten kawałek jako stojący w opozycji do kojarzenia miłości jedynie z kolorem czerwonym.
  3. 좋은 (Smile) – radosna kompozycja mówiąca o szczerym wyznaniu uczuć. Dziewczyna prosi swojego chłopaka, by spojrzał jej prosto w twarz, bo to sprawia, że nie może przestać się uśmiechać.
  4. 바라 (Wish) – elektroniczny utwór z wyraźnymi syntezatorami. Tutaj poznajemy historię pewnej pary, która codziennie coraz bardziej się do siebie zbliża. Kobieta wyznaje, że marzy o tym, aby widzieć swojego wybranka za każdym razem, kiedy otworzy oczy.
  5. Paradise – popowa piosenka z elementami funku, w klasycznym delikatno-ciężkim stylu GFRIEND. W tekście główna bohaterka marzy o znalezieniu swojego raju, gdzie wszystko będzie mogło być w porządku.
  6. 기대 (Hope) – numer w średnim tempie, nad którego tekstem pracowały wszystkie członkinie girlsbandu. To specjalna kompozycja, stworzona dla Buddy, fanów grupy.
  7. FLOWER (wersja koreańska) – koreańska wersja japońskiego singla dziewczyn. Oryginał miał swoją premierę w marcu, a teledysk sprawdzicie TUTAJ.
  8. 열대야 (Fever) (wersja instrumentalna)

Niedługo po premierze, Fever wspięło się na szczyty notowań. Piosenka była pierwsza na listach Bugs, Naver czy Soribada. Ósma była na Genie, a jedenasta na Melon. Uchwycone przez nas wyniki możecie prześledzić poniżej (dane pochodzą z 1 lipca z 12:30 i 16:30 czasu polskiego):

Od ponad tygodnia możemy oglądać dziewczęta w programach muzycznych. Przez comeback stage zespół prezentował się zarówno z tytułowym Fever, jak i koreańską wersją FLOWER. Warto dodać, że w ostatnim odcinku SBS MTV The Show tryumfował właśnie główny kawałek z „Fever Season”. Zobaczcie występ oraz moment wręczenia statuetki:

 

źródło:(1)(2)(3)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.