Jak opisać najnowszy comeback EXID? Wyczekiwany, mocny, z humorem, a w szczególności – stuprocentowo w stylu girlsbandu.

Po dwóch latach wreszcie doczekaliśmy się comebacku EXID w pełnym składzie. Do grupy dołączyła Solji, która zrezygnowała ze wspólnych aktywności zespołu już w 2016 roku z powodu nadczynności tarczycy. Chociaż miała kilka epizodów, gdzie dołączała do dziewczyn w czasie nagrań (jak chociażby jej solowa piosenka na „Full Moon” i projekt Re:Flower), artystka skupiła się na jak najszybszym powrocie do zdrowia. Teraz jednak można z pewnością powiedzieć, że liderka wróciła na dobre i EXID znowu pracuje w piątkę.

Przez brzmienie I Love You można pomyśleć, że Solji nie miała żadnej przerwy, a zespół pracuje wspólnie non-stop na najwyższych obrotach. Dziewczyny od razu wskoczyły w znajomy styl, którego elementów można doszukać się w poprzednich comebackach. W większej mierze to dzięki producentowi Shinsadong Tiger, który już od lat współpracuje w EXID. Najbardziej chwytliwym fragmentem piosenki jest charakterystyczny sampel „I love you”, który konsekwentnie powtarza się przez cały utwór. Oprócz niego powróciły mocne wokale Solji i Hyerin, które uzupełniają głosy Hani i Jeonghwy. Partie rapu LE dobrze wplatają się pomiędzy śpiewane zwrotki i nie odstają od całości. Tekst, jak można się domyśleć, mówi o zakochaniu tak intensywnym, że niemal obsesyjnym. Teledysk także posiada znajomy element humorystyczny. Widzimy w nim Hani, która stara się odpowiednio edytować taśmy kaset, aby ukryć wszystkie wstydliwe momenty i słabości każdej z członkiń. Pozostawia jedynie te, na których wyglądają dobrze i nie robią głupot. Jak to bywa z montażem – nie wszystko da się wyciąć.

EXID zaliczyło swój pierwszy comeback stage w KBS Music Bank. Dziewczyny także pojawiły się w programie „School of Rock”, gdzie idole bez wcześniejszej zapowiedzi występują w szkołach. Na nagranym fancamie z występu widać całą choreografię.

 

źródło zdjęcia: YouTube EXID

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.