Najnowszy comeback boysbandu jest zakończeniem „2017 SEVENTEEN Project” i ukłonem w stronę fanów. 

Projekt, który SEVENTEEN wprowadziło w życie w 2017 roku, składał się z kilku kroków. Punktem kulminacyjnym była pełna płyta „Teen, Age”. Album poprzez 13 pozycji miał przekazać umiejętności zespołu i interpretacje różnych gatunków muzycznych. Każdy z nich został okraszony boysbandowym stylem, z jakiego znamy SEVENTEEN. 5 lutego br. wydano rozszerzoną wersję „Teen, Age”, którą nazwano „Director’s Cut”. Zawiera dodatkowe cztery utwory, dzięki czemu krążek w całości prezentuje 17 piosenek.

Promocyjnym utworem płyty zostało Thanks. Kompozycję nagrano w stylu future bass. Zawarta w niej historia jest dalszą częścią scen, jakie widzieliśmy w Clap, a także zakończeniem całej powieści przekazanej w projekcie. Członkowie zespołu są w trakcie tworzenia muzyki i tekstów, nagrań oraz układania nowej choreografii. Kontynuowany jest koncept „zza kulis”, z jakiego skorzystano już w poprzednim comebacku. Pledis Entertainment opublikowało także dance practice piosenki, który możecie zobaczyć tutaj.

„Director’s Cut” otwiera żywe Thinkin’ About You. Piosenka posiada wpadającą w ucho melodię,  szczególnie w przedrefrenie. Popowa kompozycja jest autorstwa Wooziego oraz Bumzu, znanego z poprzednich wydawnictw SEVENTEEN. Tekst to efekt wspólnej pracy poprzednio wspomnianych muzyków oraz S.Coupsa, Mingyu, Wonwoo i Vernona. Później na albumie usłyszymy tytułowe Thanks, a po nim Run To You. Utwór wyróżnia się swoim rockowym stylem, charakterystycznym dla j-popu. Można zauważyć, że każdy z członków ma kwestie śpiewane, nawet raperzy. Rozszerzoną część płyty zamyka Falling For U. W porównaniu z poprzednią pozycją, atmosfera płynąca z muzyki zupełnie się zmienia. W utworze usłyszymy dwa wokale: Jeonghana oraz Joshua’y, którzy są także autorami muzyki i tekstu. 

SEVENTEEN pojawili się już w kilku programach muzycznych. Pierwszy comeback stage odbył się w MBC Music Show Champion. Drugi występ mogliśmy zobaczyć natomiast w Mnet M!Countdown.

Na koreańskich listach muzycznych piosenki z „Director’s Cut” wskoczyły na różne pozycje. 1,5 godziny po wydaniu, Thanks udało się zdobyć miejsca w pierwszej dwudziestce wszystkich list za wyjątkiem Mnet. Najwyżej znalazła się na Bugs, gdzie zajęła 3. pozycję. Godzinę później wyniki były podobne. Możecie zobaczyć je poniżej. Tytułowa piosenka zaprezentowała się najlepiej o 9:00 KST (17:00 polskiego czasu). Na Melonie i Bugs zajęła wówczas 5. miejsce, na Naver 8., Genie 11., Mnet 19., a na Soribada 21..

Na światowej liście iTunes album „Director’s Cut” zajął czwarte miejsce w dniu 6 oraz 7 lutego. Oprócz tego, krążek widniał na pierwszej pozycji w Kambodży, Finlandii, Grecji, Malezji, Peru, Tajwanie i Tajlandii (stan na 20:00 polskiego czasu). Zobaczcie wyniki poniżej. 

SEVENTEEN przygotowało również zakulisowa galerię z planu filmowego teledysku Thanks. To już drugi zestaw zdjęć pokazujący prace nad „Director’s Cut”. Pierwszy z nich mogliście zobaczyć na naszej stronie.

 

 

źródło:(1)
źródło zdjęcia: Naver muzmon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.