Krok w przyszłość z przeszłością w sercu to przesłanie od grupy dla wszystkich idoli.

„The 20th Anniversary” jest pierwszym albumem SECHSKIES od 17 lat, chociaż nie jest całkowicie nowy. Dwoma pierwszymi pozycjami jest dancehallowy Be Well oraz Sad Song w rytmach house. Oprócz tego, trzecim utworem jest Three Words, którą wydano w zeszłym roku jako singiel. Reszta piosenek została przearanżowana, aby je odświeżyć i dopasować do obecnego rynku muzycznego. Koło każdego tytułu podaliśmy w linkach wersję oryginalną oraz tą, która pojawiła się na „2016 Re-ALBUM”. Porównajcie każdą z wersji i sami zobaczcie, jak się zmieniły! 

 1. 아프지 마요 (Be Well)
 2. 슬픈 노래 (Sad Song)
 3. 단어/ Three Words
 4. 연정/ Heartbreak (wersja oryginalnawersja z 2016 roku)
 5. 무모한 사랑/ Reckless Love (wersja oryginalnawersja z 2016 roku)
 6. SAY (wersja oryginalna)
 7. 너를 보내며/ Letting You Go (wersja oryginalna)
 8. COME TO ME BABY (wersja oryginalnawersja z 2016 roku)
 9. 배신감/ Betrayal (wersja oryginalna)
 10. 사랑하는 너에게/ To You Whom I Love (wersja oryginalnawersja z 2016 roku)
 11. 그날까지/ Together Forever (wersja oryginalna)

W produkcję Sad Song oraz Be Well, najnowszych piosenek SECHSKIES, byli zaangażowani Tablo z Epik High oraz Future Bounce. Wideo do obu utworów są dla grupy ważne, ponieważ nigdy nie mieli okazji nagrywać MV w dobrej jakości. „Zawsze chciałem [mieć] porządny teledysk. Zazdrościłem BIGBANG i ich klipom. Nigdy nawet sobie nie wyobrażałem, że YG stworzy podobne wideo dla nas” mówił Kang Sung Hoon podczas konferencji prasowej w budynku wytwórni YG Entertainment.

„Prace Tablo mają w sobie emocjonalny element. Chociaż tekst był zmieniany kilka razy, [cały czas] miał w sobie to coś, co poruszało nasze serca”, skomentował Sung Hoon, kiedy opisywał Sad Song. To była pierwsza piosenka, którą nagrali po reaktywacji grupy.

Kiedy dziennikarze spytali, dlaczego na albumie nie znalazły się utwory napisane przez samych członków SECHSKIES, Eun Ji Won przyznał, że zespół wciąż przyzwyczaja się do intensywnej pracy po 17 latach przerwy. „Czuję, że nie jesteśmy jeszcze gotowi [aby tworzyć własne piosenki]. Poprzez ten comeback musimy w pewnym stopniu odnaleźć swój styl i przy okazji dostosować się do dzisiejszego rynku muzycznego”.

Sung Hoon tłumaczył także zmiany, jakie zaszły w koreańskiej muzyce popularnej. „Największą różnicą jest ilość kamer. Podczas koncertów jest ich o wiele więcej. Oczywiście, Su Won i Ji Won są przyzwyczajeni do tego. Ale dla reszty z nas otoczenie kamerami było stresujące. Cały ten system tak bardzo się zmienił. Sprzęt jest bardzo zaawansowany technologicznie, dzięki czemu samo nagrywanie piosenek było prostsze”.

„Jesteśmy teraz częścią dużej wytwórni. YG wkłada dużo pracy w swoich artystów. Cieszę się, że mogliśmy brać w tym udział. Ten rok jest naszą 20. rocznicą i czuję, że [w ten sposób] stawiamy kamień milowy. W przeszłości, byliśmy tylko boysbandem. Teraz stajemy się prawdziwymi artystami, których pragnie YG”, powiedział Lee Jai Jin.

 

Jako grupa k-popowej pierwszej generacji, SECHSKIES odczuwa dodatkową presję. Obecnie, razem z Shinhwa, są najdłużej działającymi zespołami, przez co wiele młodszych boysbandów (i ich fanów) zwraca na nich uwagę. Jednak SECHSKIES starają się zachować swój styl i tworzyć trendy, nie tylko za nimi podążać.

„Nie wykonujemy zsynchronizowanych choreografii jak inni idole, żeby się od nich odróżnić”, powiedział lider Eun Ji Won. „Każdy z nas ma inny styl tańca. Można pomyśleć, że któryś z nas zrobił zły krok, ale to jest dokładnie to, do czego dążymy. Interpretujemy tańczenie na własny sposób, dlatego jest tak zróżnicowany.”

„Nasi fani wiedzą o tym i rozumieją to”, dodał Sung Hoon. Reszta zespołu zgadzała się z nimi. Jai Jin przyznał nawet, że „nawet jedna próba wystarczy, żeby zabrakło nam tchu.”

„Czuję więcej odpowiedzialności odkąd wróciliśmy jako SECHSKIES. Inni szanują nas za bycie zespołem pierwszej generacji, ale to nie wystarczy. Musimy być przykładem dla młodych grup idoli i dać z siebie wszystko. Mieliśmy dużo przemyśleń przed powrotem w 2016 roku. Musimy być ostrożni i nie pozwolić sobie na fuszerkę. Jestem szczęśliwy, że jesteśmy razem i możemy zrobić coś w piątkę, ale obawiam się rezultatów”, mówił Ji Won. 

 

SECHSKIES wystąpili także w Inkigayo oraz Show! Music Core z Be Well oraz Sad Song. Wszystkie występy podaliśmy w linkach poniżej.

SBS Inkigayo: Be Well | Sad Song

MBC Show! Music Core: Be WellSad Song

 

Która wersja piosenek przekonała Was bardziej?

 

źródło: (1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.