Członkowie B1A4, BTOB, Infinite oraz VIXX pojawią się ponownie na deskach teatru. Wszyscy wcielą się w role w musicalowej wersji „Człowieka w żelaznej masce”.

Ken z VIXX, Sandeul z B1A4, Changsub z BTOB i Dongwoo z Infinite otrzymali angaż do głównej roli w musicalu „Człowiek w żelaznej masce”. Co ciekawe, każdy z nich wcieli się jednocześnie w dwie postaci – króla Francji Ludwika XIV i jego brata bliźniaka Filipa. W sztuce zobaczymy także Jinho z PENTAGON. Zaproponowano mu bowiem rolę Raula, syna Atosa. Przedstawienie będzie można oglądać od 13 września do 18 listopada w BBC Hall w Kwanglim Art Center w Seulu. Jest to najnowsze dzieło Cleopatra Musical, która była oryginalnym producentem musicalu „Trzej Muszkieterowie”, wystawianego w Korei przez 10 lat.

Sztuka jest oparta na powieści „Wicehrabia de Bragelonne” autorstwa Aleksandra Dumasa. To trzecia część trylogii o D’Artagnanie oraz Trzech Muszkieterach – Atosie, Portosie i Aramisie. Historia została spopularyzowana dzięki filmowi „Człowiek w żelaznej masce”, gdzie we wspomnianej podwójnej roli zobaczyliśmy Leonardo DiCaprio. Głównym wątkiem jest życie despotycznego francuskiego monarchy Ludwika XIV, autora słynnych słów „Państwo to ja”. Władca angażował kraj w liczne wojny oraz skupił się na podboju terenów zamorskich, co w rezultacie zrujnowało skarb królewski. Będący w stanie spoczynku Trzech Muszkieterowie i dowódca gwardzistów D’Artagnan ponownie połączyli siły, by pomścić śmierć syna Atosa, Raula. Zamierzają uwolnić z Bastylii brata bliźniaka Ludwika XIV, Filipa, by posadzić go na tronie. To właśnie on jest tytułowym bohaterem, który nosi tytułową żelazną maskę, będącą więzieniem dla jego twarzy.

Na Twitterze, utworzonym specjalnie na potrzeby musicalu, dodano zdjęcia z kostiumowymi charakteryzacjami głównych postaci. Znaleźli się wśród nich także idole. Nie opublikowano jedynie grafiki Kena. Więcej informacji o „Człowieku w żelaznej masce”, aktorach oraz dokładnym harmonogramie występów znajdziecie pod tym linkiem.

 

Największe doświadczenie wśród całej czwórki w spektaklach musicalowych ma Ken. Zadebiutował w „Chess”, później grał w „Hamlecie”, „Kopciuszku” czy „Titanicu”. W 2017 roku razem z Changsubem pojawił się również w „Boys Over Flowers”. Dongwoo po raz pierwszy stanął na deskach teatru w „In the Heights”, a Sandeul w „Brother Were Brave”.

 

źródło: (1)(2)
źródła zdjęć: Oficjalna Strona WM Entertainment / Oficjalny Twitter BTOB / Naver Woollim Entertainment / Oficjalny Twitter VIXX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.