Raper BIGBANG usłyszał oficjalne orzeczenie sądu. 

Choi Seung Hyun, znany jako T.O.P z BIGBANG, został skazany w czwartek 20 lipca za wielokrotne palenie marihuany. Sąd Rejonowy w Seulu, na prośbę prokuratury, wydał wyrok 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

„Oskarżony przyznał się do zarzutów, sąd uznaje go za winnego”, powiedział podczas orzeczenia Kim Ji Chul, sędzia Sądu Rejonowego. „Oskarżony, jako osoba posiadająca tutaj i za granicą wielu fanów, zawiódł swoją rodziną, jak i ich [fanów – przyp. red.]. Sąd wziął jednak pod uwagę to, że przyznał się do winy, żałuje swoich czynów oraz wykazuje chęć poprawienia swojego zachowania i nie popełnienia takiego wykroczenia ponownie”, uzasadnił decyzję sędzia.

Kiedy Seung Hyun opuszczał budynek sądu, rozmawiał także z dziennikarzami obecnymi na miejscu. „Przepraszam za zawód, jaki sprawiłem fanom i publice. Wyciągnąłem wnioski i zrobię wszystko, by zacząć od nowa i nie popełnić ponownie takiego błędu”, powiedział T.O.P.

Na początku czerwca, Seung Hyun został oskarżony o czterokrotne zażywanie nielegalnych substancji. T.O.P zaprzeczył oskarżeniom. Jednak po pozytywnym teście na obecność marihuany, raper powiedział, że palił substancję tylko dwa razy. W końcu przyznał się do wszystkich zarzutów, mówiąc, że bardzo żałuje swoich czynów. Wskutek przedawkowania leków uspokajających trafił do szpitala na oddział intensywnej terapii, po czym przeniesiono go kliniki psychiatrycznej. Więcej o tym przeczytacie w naszych poprzednich artykułach:

[T.O.P nadal w szpitalu. „Jest w skrajnie złym stanie”]

[T.O.P zawieszony w służbie wojskowej. Obecnie przebywa w klinice psychiatrycznej]

Seung Hyun od lutego 2017 roku odbywał obowiązkową służbę wojskową jako policjant w Seulu. Wszyscy sprawni fizycznie mężczyźni przed 35. rokiem życia muszą przez co najmniej 21 miesięcy działać w armii. T.O.P pracował na posterunku policji w Gangnam, ale po oskarżeniu został przeniesiony do innego korpusu. Okres jego służby został zawieszony.

Obecnie artysta czeka na wynik postępowania dyscyplinarnego mającego zdecydować, czy nadaje się do wznowienia działalności w policji. Jeżeli opinia będzie negatywna, T.O.P będzie zmuszony dokończyć okres wojskowy jako pracownik służby publicznej.

Marihuana jest zakazanym środkiem w Korei Południowej. Za jej użycie można być skazanym do pięciu lat więzienia lub zapłacić grzywnę do 50 milionów wonów (około 44,640 tysięcy dolarów).

 

źródło: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.