Z lekkim opóźnieniem, jednak Ryeowookowi udało się z sukcesem wydać swój drugi solowy mini-album. Jeden z głównych wokalistów Super Junior nie zawiódł i zaprezentował swoje umiejętności w nowym comebacku. Co warto wiedzieć o krążku? 

Premiera „Drunk on love” była oryginalnie zaplanowana na 11 grudnia i to właśnie wtedy mogliśmy śledzić pełną promocję wydawnictwa. Dzień przed debiutem krążka data musiała zostać zmieniona ze względu na nagłą chorobę artysty. Drugi solowy mini-album Ryeowooka usłyszeliśmy finalnie 2 stycznia. Chociaż piosenkarz brał udział w ostatnim comebacku Super Junior z One More Time, to właśnie ten krążek jest prawdziwym powrotem wokalisty do fanów po niemalże dwóch latach spędzonych w wojsku.

Smutne dźwięki pianina i emocjonalny głos Ryeowooka to główne budulce tytułowego I’m not over you. Wokal solisty wydaje się błyszczeć szczególnie w tego typu popowych balladach. SJ Label opisało doświadczenie z piosenką jako „niemalże oglądanie filmu, w którym słowa oddają myśli, gromadzące się w głowie po rozstaniu”. Na koniec podkład utworu rozwija się o brzmienie orkiestry, co ujawnia pełen dramatyzm kompozycji.

Pod koniec listopada została wydana przedpremierowa piosenka z „Drunk on love”. One and Only to utwór dedykowany fanom. Delikatne brzmienie gitary akustycznej, przełamane elektronicznymi dźwiękami i uzupełnione kojącym głosem Ryeowooka stworzyło spokojną kompozycję R&B. Uroczy tekst kawałka opowiada o ludziach, którzy kiedyś byli dla siebie obcy, a jednak spotkali się dzięki przeznaczeniu. Teraz łączy ich szczere uczucie, a bohater słów nie chce, by kiedykolwiek przestali darzyć się miłością.

Przez okres swojego pobytu w armii, Ryeowook publikował własnoręcznie pisane listy, by ELF wiedzieli, co u niego słychać. Tę wyjątkową tradycję podtrzymał także w klipie do One and Only, do którego stworzył napisy. W teledysku zobaczymy również wspomnienia z początku jego służby wojskowej, jak i jej końca. Wideo podkreśla wyjątkową relację artysty z fanami, o którą Ryeowook dba przez całą swoją karierę.

Zaledwie dwa dni po premierze albumu ukazał się kolejny teledysk, tym razem do Drunk in the morning. Ballada jest prawdziwym pokazem wokalnych możliwości Ryeowooka. Zbudowana na dźwiękach pianina wraz z trwaniem piosenki rozwija swoje brzmienia, a w połączeniu z głosem solisty tworzy prawdziwą emocjonalną bombę. Słowa numeru, współtworzone przez wokalistę, mówią o bolesnym rozstaniu. Partnerzy tkwią w zawieszeniu, nie potrafią definitywnie zakończyć swojej relacji. Mężczyzna, upojony nadmiarem uczuć i alkoholem rozpaczliwie prosi ukochaną o powrót.

Co jeszcze trafiło na „Drunk on love”?

  1. I’m not over you
  2. One and Only
  3. Drunk in the morning
  4. Without You – kawałek pokazuje inną, nieco bardziej energiczną stronę Ryeowooka. To popowy utwór w średnim tempie, w której główną rolę gra gitara akustyczna i delikatne dźwięki instrumentów smyczkowych. Mimo świeżej melodii, wokalista przekazuje swoim głosem smutne emocje zawarte w tekście. Opowiada on bowiem o trudnościach w pogodzeniu się z odejściem ukochanej osoby.
  5. Something Good – numer wita nas wesołym gwizdaniem, co od pierwszych dźwięków zdradza charakter piosenki. Brzmienia elektrycznego pianina, gitary akustycznej i rytmicznego klaskania łączą się w energiczny popowy kawałek z elementami soulu oraz R&B. Utwór mówi o uroczej relacji, która łączy zakochanych.
  6. Sugar – album nadal nie schodzi pozytywnego, energicznego tonu. Wesoła kompozycja, która jest równie słodka, jak jej tytuł. Jest wyznaniem do ukochanej osoby, która osładza nasze życie i przez nią czujemy się, jak uzależnieni od cukru. Uroczy charakter numeru podkreśla dodatkowo dziecięcy głos, który pojawia się w drugiej połowie piosenki.
  7. The 2nd Story (Special track) – wyjątkowy utwór dedykowany ELF. Ryeowook przelał na papier swoje uczucia, które towarzyszyły mu podczas odbywania służby wojskowej. Czekał wtedy na swój powrót i ponowne spotkanie z fanami. Wszystko to w towarzystwie fortepianu i skrzypiec, tworzy magiczne zamknięcie całego albumu.

Ryeowook bardzo aktywnie promuje swój nowy album, występując między innymi w programach muzycznych. Poniżej zobaczycie wykonanie I’m not over you z piątkowego KBS Music Bank:

„Drunk on love” nie podbiło koreańskich rankingów muzycznych. Inaczej zadziało się jednak w międzynarodowych zestawieniach iTunes. Płyta trafiła na pierwsze miejsce w łącznie 18 krajach. Po więcej szczegółów zajrzyjcie do podsumowania Whale Report:

Jak podoba Wam się solowy comeback Ryeowooka?

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.