Miłość ma różne barwy i oblicza, co The Rose udowadnia na swojej nowej płycie. Mimo nieco melancholijnej tematyki, zespół nie schodzi ze swojej pop-rockowej ścieżki, na której czuje się najlepiej. Co warto wiedzieć o „Dawn”?

The Rose rozpędza się przed swoją kolejną europejską trasą koncertową, czego wynikiem jest nowy krążek. Drugi mini-album kapeli, „Dawn”, ukazał się 4 października. Znalazło się na nim łącznie pięć utworów, w tym cztery nowe piosenki oraz instrumentalna wersja tytułowego kawałka. Wszystkie kompozycje wyszły spod pióra członków zespołu. Przypomnijmy, że pierwsze EP grupy usłyszeliśmy w kwietniu tego roku. Więcej o „Void” przeczytacie w naszym artykule, TUTAJ.

Tytułowy singiel płyty, She’s In The Rain, jest przepełniony smutkiem, bólem i uczuciem zagubienia. Jednocześnie niesie w sobie nadzieję i pocieszenie dla tych, którzy zmagają się z trudnościami w swoim życiu. Mężczyzna widzi, jak jego ukochana sama próbuje radzić sobie ze wszystkimi problemami, chociaż metaforycznie ją to zabija. Bohater piosenki chce jej pomóc i obiecuje, że będzie przy niej też w trudnym czasie i razem przezwyciężą wszystko. Miłość oznacza bowiem wspólną radość, ale też dzielenie się swoim cierpieniem. Wszystko to w towarzystwie delikatnej gitary akustycznej i instrumentów smyczkowych, do których dołącza w dalszej części mocna muzyka całej kapeli.


Jak prezentuje się pełna tracklista “Dawn”?

  1. I Don’t Know You – piosenka wyraża ciekawość i ekscytację faktem poznawania nowej osoby. Wszystko przyciąga chłopaka do pewnej dziewczyny. Chce być jednak pewny, że ona też chciałaby lepiej go poznać. Energiczna kompozycja z gitarą elektryczną na czele wprowadza słuchacza w rześki nastrój.
  2. She’s In The Rain
  3. Take Me Down – w kawałku wyraźnie słychać inspirację brytyjskim rockiem. Największą rolę grają w nim perkusja i towarzyszący jej bas. Piosenka wypełniona jest frustracją mężczyzny, który chce uciec od swojej miłości. Żadna relacja nie może być stabilna wtedy, kiedy tylko jedna osoba jej pragnie. Nie ma więc sensu dalej ranić się nawzajem, bo zostawi to jedynie głębsze rany w sercach byłych partnerów.
  4. 불면증 (Insomnia) – utwór, w którym główny bohater jest znudzony swoją obecną relacją. Nie może spać, bo cały czas myśli o swojej ukochanej. Chociaż dziewczyna zaprząta jego głowę, postanawia on, że zakończenie związku będzie najlepszym rozwiązaniem. Wiąże się z tym jednak wiele sprzecznych emocji. Przez piosenkę przeprowadzają nas dźwięki gitary akustycznej, które uwydatniają nostalgiczny charakter kompozycji.
  5. She’s In The Rain (inst.)

Zespół rozpoczął już promocję w programach muzycznych, gdzie możemy usłyszeć She’s In The RainPoniżej zobaczycie występ kapeli w Mnet M!Countdown z dnia premiery EP:

The Rose kolejny raz udowodniło swoją globalną popularność, trafiając do zestawień iTunes w wielu krajach świata. Warto zauważyć, że “Dawn” było także notowane w Polsce. Płyta trafiła także na piąte miejsce dziennego rankingu najpopularniejszych albumów na dzień 4 października. Wszystkie wyniki znajdziecie poniżej (pochodzą z 5 października, 9:00 naszego czasu):

Jak podoba Wam się nowy album The Rose?

 

źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: Naver Music

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.