Grupa utworzona w drugim sezonie „Produce 101” nie przestaje tworzyć i szukać coraz to innych muzycznych rozwiązań. Najnowszą płytą Wanna One kontynuuje swoją „złotą erę”, którą zapowiedziało na początku roku. Przeczytajcie nasze podsumowanie comebacku z „1÷χ=1 (UNDIVIDED)”! 

Wanna One wróciło na scenę z nowym materiałem po niecałych trzech miesiącach od premiery „0+1=1 (I Promise You)”. „Swoim ostatnim albumem obiecaliśmy, że uczynimy ten rok złotą erą dla Wanna One i naszych Wannables. Teraz obiecujemy stworzyć złotą erę w pełnym rozkwicie”, powiedział na niedzielnej konferencji prasowej Woojin. „Chcemy pokazać Wam, jak [Wanna One] potrafi przekraczać swoje limity. Chcemy pokazać, jak [Wanna One] rozwija się bez limitów”, dodał.

Tytuł najnowszego krążka, „1÷χ=1 (UNDIVIDED)”, ma specjalne znaczenie. Swing Entertainment, nowa wytwórnia Wanna One (więcej o tym TUTAJ), zdradziła, że „χ” w nazwie płyty oznacza „różne style i niezliczone możliwości, które pokazują [na EP] poszczególne unity”. Znak dzielenia, „÷”, symbolizuje natomiast niepodzielną miłość.

Chociaż na mini-albumie znajdziemy głównie piosenki wykonywane przez unity zespołu, tytułowy utwór krążka wykonała cała grupa. Light to numer oparty na gatunku UK Garage, wywodzącym się z house’u. Daniel zdradził, że kompozycja będzie głównym punktem nadchodzącej światowej trasy koncertowej boysbandu. „Light [łączy się] z motywem pędzenia naprzód. Śpieszymy się do naszych fanów, Wannables, na całym świecie”, wyjaśnił artysta.

Co ciekawe, tekst tytułowej piosenki łączy się z poprzednimi utworami Wanna One. Jak pisze Swing Entertainment, Energetic opowiadało o zakochaniu i pierwszym spotkaniu dwojga ludzi. Późniejsze Beautiful podejmowało natomiast tematykę rozstania, związanego z nim bólu i ciężkiej przeszłości. Słowa Boomerang mówiły o powrocie do ukochanej niczym tytułowy bumerang. W tym świetle tekst Light to historia miłości, która po wzlotach i upadkach stała się silniejsza, a pary nic nie będzie już w stanie rozdzielić.

Na „1÷χ=1 (UNDIVIDED)”, oprócz tytułowego numeru, znajdziemy jeszcze cztery piosenki, wykonane przez sub-unity grupy. Każdy z nich współpracował ze znanym na koreańskiej scenie muzycznej producentem. Cały proces tworzenia, od podziału na unity do nagrywania piosenek, mogliśmy oglądać w nowym sezonie „Wanna One GO”. O czym opowiadają utwory „ze strony B”?

  1. 켜줘 (Light)
  2. 캥거루 (Kangaroo) (prod. Zico)­ ­– kawałek unitu Triple Position: Daniela, Jaehwana i Woojina. Piosenka opowiada o wakacjach, o których marzymy będąc w pracy. Członkowie Wanna One przekonują nas, byśmy przestali się przejmować i skocznym krokiem poszli zabawić się z przyjaciółmi. Letnią atmosferę piosenki zdecydowanie oddaje jej radosna melodia, która przypomina inne kompozycje Zico, chociażby Boys And Girls. W tle usłyszymy zatem rytmiczne pianino, basy i perkusję.
  3. 영원+1 (Forever+1) (prod. NELL) – utwór Jisunga, Sungwoona i Minhyuna (Lean On Me). Melodia, jak dużo kompozycji NELL, zaczyna się bardzo spokojnie i rozbudowuje w miarę trwania piosenki. Bohater numeru wyznaje w tekście, że zawsze będzie pamiętał swoją wybrankę oraz kochał ją do końca swojego życia, a nawet dzień dłużej. Co ciekawe, słowa kawałka odnoszą się też do Wannables, których członkowie Wanna One zapamiętają na długie lata.
  4. 모래시계 (Hourglass) (prod. Heize) – akustyczna ballada z dźwiękami pianina, gitary i syntezatorami w tle. The Heal, czyli duet Seongwoo i Daehwiego, nawiązuje w tekście do rozstania. Bohaterowie, czyli para kochanków, bardzo się od siebie oddalili, a ich czas się skończył tak, jak przesypuje się do końca piasek w klepsydrze. W słowach zawarta jest też jednak możliwość rozpoczęcia wszystkiego od nowa – wystarczy odwrócić zegar do góry dnem i pozwolić czasowi znów płynąć. Warto dodać, że w piosence usłyszymy także wokal samej Heize.
  5. 11 (prod. Dynamic Duo) – ostatni kawałek płyty to numer unitu No.1: Guanlina, Jinyounga i Jihoona. To sensualna kompozycja, w której bohater tekstu wyznaje, że oddałby swojej ukochanej wszystko, co posiada. Ciężko pracuje, by to zrobić, mimo, że musi zmagać się jednocześnie z zimnym i nieprzyjemnym światem. Pod koniec utworu do trio członków Wanna One dołączają się wokalnie też producenci z Dynamic Duo.

Od pierwszych godzin po premierze płyty, Light wskoczyło na najwyższe miejsca podium wszystkich notowań muzycznych. Na all-kill piosenka musiała jednak poczekać. Uzyskała go 8 godzin po comebacku. Wszystkie kawałki unitów również znalazły się w rankingach i zamknęły się w pierwszej dziesiątce list. Najlepiej poradziło sobie jednak Kangaroo, które zajęło miejsca na podium notowań. Poniżej możecie sprawdzić, jak radziły sobie poszczególne piosenki (dane pochodzą z 4 czerwca z 13:30 i 19:30 czasu polskiego).

„1÷χ=1 (UNDIVIDED)” nieźle poradziło sobie również na światowych listach iTunes. EP zajęło pierwsze pozycje w: Chile, Ekwadorze, Hong Kongu, Indonezji, Malezji, Singapurze, Tajwanie, Tajlandii, Wietnamie i na Filipinach. W Polsce krążek był 10.. Wszystkie wyniki sprawiły, że mini-album wskoczył na 8. miejsce dziennego podsumowania globalnych notowań iTunes. Szczegóły znajdziecie poniżej:

Pierwszy raz zespół zaprezentował się na żywo z nowymi piosenkami na specjalnym showcase. Fani mogli oglądać go w reality show „Wanna One GO X-CON”. Poniżej znajdziecie występ z tytułowym Light, a pozostałe piosenki w linkach:[KANGAROO][FOREVER+1][HOURGLASS][11]

 

Który unit najbardziej przypadł Wam do gustu?

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.