Boysband z drugiego sezonu „Produce 101” powrócił na scenę muzyczną ze swoim drugim mini-albumem. Płyta dobrze przyjęła się w Korei i na świecie, pomimo krążącej wokół Wanna One kontrowersji. Jakie przesłanie niesie ze sobą „0+1=1 (I Promise You)”?

Na nowy krążek Wanna One czekano z niecierpliwością. Świadczyć może o tym chociażby liczba zamówionych przedpremierowo kopii albumu, która wyniosła ponad 700 tysięcy egzemplarzy. Nowa płyta zespołu, „0+1=1 (I Promise You)”, ma być podziękowaniem dla wielbicieli grupy. „W zeszłym roku otrzymaliśmy wiele wsparcia od fanów i dobrze występowaliśmy. To wszystko dzięki Wannables”, podkreślił na konferencji prasowej Kang Daniel. „Naszym celem na ten rok jest prezentowanie lepszej muzyki dla naszych fanów. Wierzę, że coraz więcej ludzi będzie się nami interesować, jeśli pokażemy dobre występy”, dodał.

Przypomnijmy, że to ostatni rok działania grupy stworzonej w drugim sezonie „Produce 101”. Kontrakty Wanna One kończą się bowiem w grudniu. „Najważniejsza jest dla nas [obecna] chwila. Długo przygotowywaliśmy się do tego comebacku. Staram się nie myśleć o końcu”, wyznał Daehwi.

Główną piosenką nowego EP boysbandu zostało Boomerang. Kawałek łączy w sobie elektronikę, trap, hip-hop oraz intensywny beat. Słowa utworu mówią natomiast o miłości, która zajmuje całą naszą uwagę. Skupiają się także na obietnicy, którą symbolizuje tytułowy bumerang. Bohater numeru przyrzeka, że nie ważne jest to, co przyniesie przyszłość, bo zawsze wróci do swojej ukochanej.


Łącznie na krążku znajdziemy 7 kawałków, w tym specjalną wersję I.P.U.. Sprawdźcie, jak prezentuje się cała tracklista nowego albumu Wanna One:

  1. Gold – płytę otwiera szybka, taneczna piosenka z rytmiczną perkusją w tle. Słowa utworu są wyznaniem do ukochanej, która jest dla bohatera tekstu cenna jak złoto. To ona sprawia, że wszystkie jego marzenia się spełniają, a serce napełnia się odwagą.
  2. 약속해요 (I.P.U.) – piosenka, którą usłyszeliśmy już na początku miesiąca jako specjalny prezent dla fanów zespołu. Więcej przeczytacie o niej w naszym poprzednim artykule – TUTAJ. Utwór otrzymał również swoją pierwszą nagrodę w programie muzycznym, o czym pisaliśmy TUTAJ.
  3. Boomerang
  4. We Are – dosyć ciężki numer z wyraźnymi syntezatorami, basem i perkusją. Ma być niejako „hymnem” zespołu i przedstawiać to, z czym identyfikuje się Wanna One.
  5. 보여 (Day By Day) – piosenka w klimacie groove z elementami soulu i future bass. Członkowie zespołu śpiewają tutaj o dziewczynie, która zauroczyła ich swoim pięknem. Zawładnęła ona ich myślami i jedyne, o czym marzą, to budzić się przy niej każdego dnia.
  6. 너의 이름을 (I’ll Remember) – najbardziej emocjonalna propozycja z krążka. Tekst utworu to obietnica, że nie zapomnimy drugiej osoby. Bohater kawałka obiecuje, że będzie o niej pamiętał i chronił ją przed złem. Słowa wyrażają jednocześnie pragnienie, by ukochana już na zawsze była przy nas.
  7. 약속해요 (I.P.U.) (Confession ver.) – dodatkową propozycją z „0+1=1 (I Promise You)” jest minimalistyczna wersja specjalnego singla zespołu. W tym wydaniu, emocjonalnym słowom skierowanym do Wannables towarzyszy prosta melodia pianina. Wzmaga to przesłanie piosenki i sprawia wrażenie bardziej personalnej obietnicy między grupą a fanami.

W dniu comebacku, wokół zespołu wybuchła jednak kontrowersja. W sieci znalazło się wideo, w którym nieświadomi nagrywania członkowie Wanna One używali niecenzuralnych słów, narzekali na przeładowany grafik i nieotrzymywanie wypłaty oraz obrażali sasaengi¹, które nachodzą ich w domu. W rezultacie zarówno grupa, jak i agencja YMC Entertainment, wydały specjalne oświadczenia, w których przepraszali za zaistniałą sytuację. Słowa wiadomości były kierowane szczególnie do fanów boysbandu, rozczarowanych zachowaniem członków Wanna One. Oba listy znajdziecie w poniżej (aby przeczytać należy kliknąć).

List od Wanna One

Dzień dobry, tu Wanna One.

Jest nam przykro i piszemy, by bezpośrednio przeprosić naszych fanów, którzy nas kochają i okazują nam wsparcie. Przepraszamy za pokazanie Wam złego wizerunku przed dzisiejszą transmisją na żywo i rozczarowanie Was.

Głęboko zastanawiamy się nad naszym zachowaniem i postaramy się zawsze być ostrożnymi i skromnymi we wszystkich naszych czynach, tak samo, jak dojrzałymi. Będziemy ciężko pracować, by pokazać Wam nasze lepsze oblicze, zawsze mając na uwadze Waszą miłość, na którą nie zasłużyliśmy.

Raz jeszcze [chcemy] szczerze wszystkich przeprosić za spowodowanie rozczarowania i obawy.

Od Wanna One.

[collapse]
Oświadczenie YMC Entertainment

Najmocniej przepraszamy za niefortunne zdarzenie, które miało miejsce podczas przygotowań do dzisiejszej transmisji Star Live.

Jest nam przykro, że wywołaliśmy obawy wśród fanów, którzy kochali i wspierali Wanna One przed ich comebackiem. Żałujemy również, że nawet słowa, które nie padły na nagraniu, krążą [w Internecie] oraz są powtarzane i reprodukowane.

Będziemy zwracać szczególną uwagę, żeby podobne incydenty nie miały miejsca w przyszłości.

Prosimy o Wasze zainteresowanie i wsparcie, by członkowie Wanna One mogli podążać za marzeniami.

[collapse]

Pomimo kontrowersji, wszystkie nowe piosenki Wanna One znalazły się na koreańskich notowaniach muzycznych. Najlepiej poradził sobie tytułowy numer, który w najlepszym momencie znalazł się na szczytach prawie wszystkich rankingów (oprócz listy Genie, na której był drugi). Zarejestrowane przez nas wyniki znajdziecie poniżej (dane pochodzą z 19 marca z 11:30, 13:30, 19:30 i 23:30 czasu polskiego).

Z pozostałych utworów najlepiej wypadło Gold, które zaraz po premierze znajdowało się w pierwszej dziesiątce wszystkich notowań, w tym na podium list Bugs i Genie. Do rankingów ponownie trafił również singiel I.P.U.. Wszystkie wyniki poszczególnych piosenek znajdziecie w galerii (dane pochodzą z 19 marca z 11:30, 13:30, 19:30 i 23:30 czasu polskiego):

 

Krążek trafił również na światowe listy iTunes. „0+1=1 (I Promise You)” znalazło się na pierwszych miejscach w: Kambodży, Grecji, Hong Kongu, Indonezji, Makau, Malezji, Singapurze, Tajwanie, Tajlandii i na Filipinach. W rezultacie cała płyta wskoczyła na siódmą pozycję w dziennym podsumowaniu najlepszych płyt.

 

Po premierze nowego albumu, oficjalny kanał telewizji Mnet na YouTube opublikował pierwsze występy zespołu z nowymi piosenkamiZobaczyliśmy wideo z Boomerang, I.P.U. I’ll Remember. Filmy znajdziecie poniżej:

 

Jak podoba Wam się nowy album Wanna One?

 

¹Sasaeng jest obsesyjnym wielbicielem koreańskiego idola, lub innej osoby publicznej, która posunęła się do śledzenia oraz innych zachowań naruszających prywatność. Pochodzi od słowa sasenghwal, czyli prywatność.

 

źródło:(1)(2)(3)(4)(5)(6)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Wanna One

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.