Najmłodszy girlsband SM Entertainment rozpoczyna lutową listę comebacków z bajecznym krążkiem „Rookie”. Sprawdźcie, co znajdziemy na płycie i jak album przyjął się w notowaniach.

Po tygodniu promocji dziewczęta z Red Velvet wróciły ze swoim czwartym mini-albumem. Tytułowym kawałkiem krążka został pop-funkowy Rookie. Nad piosenką czuwał szereg producentów, którzy pracowali przy innych albumach artystów z SM Entertainment, takich jak „EX’ACT” EXO, „Why” Taeyeon, czy „1 of 1” SHINee. Warto wspomnieć, że znajdziemy wśród nich też Sarę Forsberg, która w swojej karierze, oprócz muzyki, tworzyła języki kosmitów na potrzeby serii „Star Trek” i „Star Wars”. 

Rookie opowiada o dojrzewającej miłości między dwojgiem młodych ludzi. W bardzo kolorowym i optymistycznym teledysku członkinie zespołu przenoszą się w alternatywną rzeczywistość, która może się wydawać połączeniem krainy czarów i drugiej strony lustra. Całość jest utrzymana w podobnym klimacie, co jeden z poprzednich klipów dziewcząt – Dumb Dumb.

Na „Rookie” oprócz tytułowej piosenki znajdziemy jeszcze pięć utworów w różnej stylistyce. Całą tracklistę znajdziecie poniżej:

  1. Rookie
  2. Little Little – propozycja w stylu R&B w średnim tempie dla fanów strony „velvet”. Piosenka opowiada o niepewności i stresie związanym z zauroczeniem.
  3. Happily Ever After – bardzo żywy i optymistyczny kontrast dla poprzedniego utworu; magazyn Billboard nazwał ten kawałek „drugą częścią Dumb Dumb
  4. Talk To Me – rytmiczny utwór o tak wspaniałym życiu, że wydaje się być snem
  5. Body Talk – dojrzała kompozycja o zauważaniu najmniejszych elementów mowy ciała drugiej połówki, które napawają nas niepewnością; Billboard porównał kompozycję do solowych kawałków Tiffany (SNSD) i Luny (f(x)) z zeszłego roku
  6. 마지막 사랑 (Last Love) – romantyczna solowa ballada Wendy, opowiadająca o rozstaniu z ukochanym i próbach pogodzenia się ze zmianą

Wszystkie piosenki z nowego krążka godzinę po premierze dostały się na koreańskie notowania muzyczne. Najlepiej poradziło sobie tytułowe Rookie, które zajmowało pięć pierwszych miejsc (listy Melon, Mnet, Genie, Naver i Monkey3). Ze „strony B” najlepiej poradziła sobie Little Little. Pełne statystyki możecie zobaczyć w galerii poniżej (wyniki pochodzą z 31 stycznia z 17:30 i 18:30 oraz 1 lutego 8:30 czasu polskiego).

 

 

Płyta osiągnęła też sukces na światowym iTunes. O 18:30 czasu polskiego znalazła się na siedmiu „jedynkach”: w Argentynie, Malezji, Singapurze, Tajlandii, Wietnamie oraz na Malcie i Filipinach. Z krajów europejskich najwyżej znalazła się w Finlandii i Szwecji (6. miejsce). Na kontynentach amerykańskich „Rookie” na najwyższą pozycję wskoczyło w Meksyku (6. miejsce) i Chile (8. Miejsce). W Kanadzie było 20., a w USA 27.. Warto też zaznaczyć, że pojedyncze piosenki znalazły się też na polskich listach iTunes! Rookie było 70., a Little Little 69.. Wszystkie wyniki z 18:30 31 stycznia możecie zobaczyć poniżej, a na żywo śledzić tutaj.

Dzięki wysokim wynikom międzynarodowym „Rookie” wskoczyło też na siódme miejsce w dziennym rankingu Najlepszych Światowych Albumów iTunes.

Dziewczęta rozpoczną promocję w programach muzycznych od występu w KBS Music Bank 3 lutego. Potem pojawią się także w sobotnim MBC Music Core, niedzielnym SBS Inkigayo,  wtorkowym SBS MTV The Show, środowym MBC Music Show Champion i czwartkowym Mnet M!Countdown.

Podoba Wam się „Rookie”?

 

źródła:(1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.