W 2017 roku Red Velvet zaprezentowały już mini-albumy, których tytułowe kawałki wpisywały się stuprocentowo w radosny koncept ‘red’. Na swoim drugim pełnym albumie, dziewczęta chcą jednak pokazać delikatniejszą i dojrzalszą wersję samych siebie. Co powinniście wiedzieć o „Perfect Velvet”?

Po wakacyjnym sukcesie „The Red Summer” i Red Flavor, zespół wraca na scenę z innym konceptem. „W tym roku zaprezentowałyśmy dużo stylu ‘red’ i było bardzo radośnie”, powiedziała Irene w wywiadzie dla magazynu Billboard. „Jednak, jak mówi tytuł nowego albumu, chcemy pokazać bardziej perfekcyjną stronę samych siebie i swojej muzyki”, dodała.

Peek-A-Boo, główna piosenka krążka, ma z założenia być „ulepszoną stroną velvet” girlsbandu. Chociaż jest bardziej taneczna niż inne kawałki reprezentujące ten koncept, trudno odmówić jej wyrafinowanego i uwodzicielskiego stylu. Magazyn Billboard porównał ją także do Ice Cream Cake, ze względu na chromatyczną melodię i zapadający w pamięć refren. Można zatem powiedzieć, że Peek-A-Boo łączy w sobie zarówno elementy ‘red’, jak i ‘velvet’. Za tekst piosenki odpowiedzialna jest Kenzie, jedna z głównych producentek SM Entertainment. Słowa numeru opowiadają o nowej miłości, która znika i pojawia się z powrotem.

Warto obejrzeć również teledysk do utworu, w którym członkinie Red Velvet wcielają się morderczynie kolekcjonujące dostawców pizzy. „Czułam się jakbym grała w horrorze”, powiedziała Billboardowi Seulgi. „Myślę, że [wideo] naprawdę pasuje do naszego stylu”, podkreśliła. Czy kolejnej ofierze udało się uciec z domu wokalistek? Żeby się dowiedzieć, musicie obejrzeć klip:

„Perfect Velvet” to drugi pełny album girlsbandu. Na płycie znalazło się dziewięć kawałków, pokazujących różne strony Red Velvet. Nad piosenkami pracowało wielu znanych producentów, których przybliżaliśmy Wam w miarę trwania promocji – TUTAJ. Sprawdźcie, co znajdziemy na krążku:

  1. 피카부 (Peek-A-Boo)
  2. (Look) – kawałek w stylu nu-disco z elementami funku i głębokim basem. Słowa piosenki opowiadają o pięknie świata, które możemy zauważyć jeśli będziemy postępować zgodnie ze swoim instynktem.
  3. I Just – kompozycja autorstwa m.in. Hitchhikera to elektroniczny, popowy numer, oparty na basie oraz syntezatorach. Dziewczęta śpiewają tu o decyzji pogodzenia się z odejściem drugiej osoby i nie rozpamiętywania przeszłości.
  4. Kingdom Come – piosenka R&B w sennej i marzycielskiej atmosferze, której wtórują wokale Red Velvet. Tekst utworu to obietnica wiecznej, bezwarunkowej miłości. Kawałek przypomina poprzednie numery ‘velvet’, chociażby Automatic czy One Of These Nights.
  5. 번째 데이트 (My Second Date) – popowa propozycja w średnim tempie z pozytywnym wydźwiękiem. Bohaterka tekstu stresuje się swoją drugą randką i starannie myśli o każdym ruchu, żeby niczego nie zepsuć.
  6. Attaboy – hip-hopowa kompozycja, w której Red Velvet przekonują nas, żeby nie wahać się w chwilach ważnych decyzji. Zachęcają też, żeby nie bać się dążyć do swoich marzeń.
  7. Perfect 10 – piosenka w stylu urban R&B z elementami trapu i groovy. Słowa kawałka mówią o tym, że z ukochanym stajemy się perfekcyjną wersją samych siebie, jak na dobrze wykonanej fotografii.
  8. About Love – pozytywna propozycja w średnim tempie. Radosny charakter numeru podkreślają dźwięki keyboardu i gitary. Dziewczęta śpiewają tutaj o najlepszych stronach związku oraz idealnej miłości, która cały czas nas zaskakuje.
  9. 달빛 소리 (Moonlight Melody) – album zamyka delikatna akustyczna ballada. Smyczki i pianino w dalszej części utworu nadają całości bardzo marzycielskiego klimatu. Piosenka opowiada o romantycznym spotkaniu dwojga zakochanych w świetle księżyca.

Tytułowy numer albumu dobrze poradził sobie na koreańskich rankingach muzycznych. Peek-A-Boo, półtorej godziny po premierze, znalazło się na pierwszym miejscu listy Bugs oraz w TOP10 notowań Genie, Naver, Melon i Soribada. Warto dodać, że wszystkie kawałki z „Perfect Velvet” zostały zauważone przez słuchaczy. Najlepszym utworem ze „strony B” został jednak Look. Wyniki możecie sprawdzić w poniższej galerii (dane pochodzą z 17 listopada z 11:30, 12:30 i 14:30 czasu polskiego).

Cały album „Perfect Velvet” znalazł się wysoko w notowaniach iTunes. Płyta wskoczyła na podium notowań w 11 krajach, w tym trzy razy zdobył najwyższe miejsce (Indonezja, Malta i Tajlandia). W ogólnym rankingu iTunes z 17 listopada, krążek zajął 6. pozycję. Na listach światowych przebojów dobrze wypadło również Peek-A-Boo.

Red Velvet zaprezentowały się przedpremierowo w piątkowym odcinku KBS Music Bank. Dziewczęta wystąpiły wówczas z Peek-A-Boo i Look. Klipy z tego dnia możecie zobaczyć, klikając w linki – [PEEK-A-BOO][LOOK].  Girlsband pojawił się z nową piosenką również w SBS Inkigayo. Wideo obejrzycie poniżej.

 

Wszystkie przedpremierowe zdjęcia „Perfect Velvet” znajdziecie w naszym poprzednim artykule – TUTAJ. Która piosenka z nowej płyty podoba Wam się najbardziej?

 

źródła: (1)(2)(3)
źródło zdjęć: Oficjalny Twitter Red Velvet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.