Artysta mówił o swojej solowej karierze oraz nadchodzącym comebacku VIXX.

 

FUSE: Jak się czujesz po wydaniu twojego nowego singla DamnRa?

Ravi: Jestem bardzo zadowolony z rezultatu, ponieważ bardzo chciałem wydać kawałek w takim klimacie. Tancerze w moim jednoujęciowym wideo specjalizują się w street hip-hopie, podziwiałem ich odkąd byłem dzieckiem. Nad występem i ruchami tanecznymi pracowaliśmy razem.

Kilka miesięcy temu wydałeś swój pierwszy solowy mixtape [R.EBIRTH]. Z których utworów jesteś szczególnie dumny?

Najbardziej lubię Lean on Me. Tekst jest przyjemny. Myślę, że jest realistyczny i przemawia prosto do ludzkich serc. Ta piosenka przypomina mi, że chcę być kimś, na kogo można liczyć i na kim można polegać. Mam nadzieję, że sprawia ona [piosenka], że czujesz się lepiej, gdy jest ci smutno.

Jaka jest największa różnica pomiędzy Ravi’m jako solistą lub autorem mixtape’ów, a Ravi’m z zespołu VIXX?

Myślę, że największą różnicą jest tożsamość [muzyczna] oraz sposób, w jaki podchodzę do muzyki. Jako Ravi, część zespołu VIXX, mam pewien koncept i postać, do której muszę się dostosować. Uważam, że raper Ravi jest najbliższy temu, kim naprawdę jestem. Piszę, jak chcę i robię to, co chcę.

Możemy się spodziewać nowego mixtape’u w najbliższym czasie? Czy są raperzy lub producenci, z którymi chciałbyś w przyszłości współpracować, a nie byli obecni przy tworzeniu [R.EBIRTH]?

Nie znam dokładniej daty, ale kawałek, nad którym pracowałem z raperem Superbee z Show Me the Money 5 będzie miał niedługo swoją premierę. Oprócz raperów, chciałbym pracować razem ze świetnymi wokalistami, takimi jak Jung Yeol z 10cm, Crush’em oraz Dean’em. Swings, Dok2, Beenzino, Nucksal, C Jamm, BewhY, Jessie, Heize to raperzy, z którymi chciałbym kolaborować. Często wyobrażam sobie siebie, współpracującego z tymi artystami, co pozwala mi odkryć nowe strony mojej twórczości. Jeżeli będę miał szansę, to chciałbym pracować z Chrisem Brownem.

Kim są w tej chwili twoi top trzej raperzy?

Zagraniczni artyści? A$AP Rocky, Drake i Kendrick Lamar. Koreańscy artyści? Dok2 i Beenzino.

VIXX przygotowuje się do comebacku z EP „Hades” oraz singlem FANTASY. Brałeś udział w tworzeniu nowej muzyki?

Chcę zobaczyć fanów, którzy odkrywają postacie każdego z członków [zespołu], ale to ja wymyśliłem koncept i napisałem rap piosenki.

Chcesz coś jeszcze dodać?

Jestem wdzięczny za tą szansę, by móc dzielić się z wami moją muzyką i historią. Chcę wciąż pisać dobre piosenki i występować dla fanów, którzy wspierali mnie tak długo. Dziękuję.

 

Oryginalny wywiad przeczytacie na stronie fuse.tv.

 

źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.