Changsub po siedmiu latach od debiutu w BTOB zaprezentował swój pierwszy solowy krążek. Od samego początku pragnieniem artysty było stworzenie szczerego, autentycznego oraz bardzo osobistego materiału. Wokalista wziął na warsztat tematy nawiązujące do nieuniknionych rozstań, przedstawiając je w oparciu o własne doświadczenia. Co jeszcze do przekazania ma fanom wokalista?

Muzyk 11 grudnia zaprezentował pierwszy w swojej karierze solowy krążek. „Mark” jest osobistym pożegnaniem Changsuba z fanami przed nadchodzącą służbą wojskową. Tytuł wydawnictwa nawiązuje do słowa bookmark (ang. zakładka). W tym przypadku chodzi o zakładkę do książki. Artysta albumem pragnie przerwać na jakiś czas swoją opowieść. W tym celu wkłada swoją „zakładkę”, aby na jakiś czas odłożyć książkę na bok. 

Tytułowym kawałkiem zostało Gone. Kawałek jest klasyczną, popową balladą opowiadającą o bolesnym rozstaniu. Mężczyzna jednak w tym dotkliwym momencie chce podążać swoją drogą bez żalu, smutku czy poczucia samotności. Przyznaje, że ma wszystko, czego pragnął w swoim życiu. Pomimo, że czeka go pożegnanie, jest on wdzięczny za każdy moment i obiecuje powrócić. Głos Changsuba jest przepełniony wywołującymi ciarki emocjami.

  1. Way – krążek otwiera rytmiczna, oparta na dźwięku gitary propozycja, która idealnie współgra z głosem wokalisty. Linia melodyczna inspirowana była pop-rockiem lat 90. Mężczyzna ucieka przed miłością do kobiety, jednocześnie pragnąc wymazać ją ze swojej pamięci. Warto zaznaczyć, że pierwotnie utwór miał być singlem promującym album, jednak ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. 
  2. Miss You – numer jest dobrze znany fanom BTOB. Changsub wielokrotnie wykonywał Miss You na żywo, jednak dopiero teraz kawałek doczekał się wersji studyjnej. Ukazuje on zmianę w życiu bohatera przed i po rozstaniu. 
  3. Shelter – na tle pozostałych kompozycji utwór sprawia wrażenie dużo dojrzalszej kompozycji. Bohater prosi swoją wybrankę, aby wspólnie udali się do miejsca, które będzie ich schronieniem przed całym światem. Piosenka, dzięki minimalistycznej melodii, skupia uwagę słuchacza na głosie wokalisty. Utwór swoje korzenie odnajduje w wyważonym chillwave. 
  4. Ever – Changsub tym razem postanowił zwrócić się do swoich fanów. Artysta obiecuje, że powróci na scenę, aby, tak jak wcześniej, śpiewać dla swoich odbiorców. Podkreśla on także, że nawet jeżeli nikt nie będzie na niego czekał, on nadal chce tworzyć. Kompozycję charakteryzuje średnie tempo, które w połączeniu z wokalem artysty tworzy nieco dramatyczną atmosferę.
  5. Gone

„Mark” w dniu premiery stanęło na podium w pięciu krajach na liście iTunes. Warto podkreślić, że Gone oraz Ever zostało notowane jedynie w Polsce. Dodatkowo, artysta zadebiutował na 10. miejscu koreańskiego notowania Bugs. Szczegółowe wyniki znajdziecie poniżej.

 

Cube Entertainment na swoim Naver opublikowało zdjęcia zza kulis powstawania klipu do Gone

 

źródło: (1)

źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter BTOB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.