Girlsband wrócił z nowym singlem, jednak tym razem na scenie stanęło sześć członkiń zamiast dziewięciu. Pomimo ciężkiego okresu dla MOMOLAND, zespół ponownie pokazał swoją energiczną odsłonę.

Rok 2019 stał się dla dziewczyn sporym wyzwaniem. W listopadzie Taeha, Yeonwoo i Daisy opuściły zespół, co zdziwiło wielu fanów. To wydarzenie wpłynęło na MOMOLAND jako grupę, o czym mówiły członkinie podczas comebackowego showcase’u. 

„Bardzo się stresowałam, czując się znowu jak początkująca… to nas pchnęło do wielu treningów” powiedziała Hyebin, liderka grupy. JooE stwierdziła, że nowy, sześcioosobowy format sprawił im problemy, który rozwiązały poprzez wiele treningów i rozmów. Tak powstało Thumbs Up, wydane 30 grudnia. Singiel podkreśla to, z czego najbardziej znane jest MOMOLAND – humor i wielką energię płynącą z muzyki.

Thumbs Up jest doskonałym podsumowaniem stylu, którego trzyma się MOMOLAND. Zespół wydobywa wiele zabawy ze stylu retro. Trąbki, które słychać przede wszystkim w refrenie, po obróbce syntezatorów i podkręceniu tempa zyskały taneczną i wpadającą w ucho melodię. Chociaż choreografia kawałka jest całkiem minimalistyczna i skupia się bardziej na ruchach rąk, nie można odmówić piosence brzmienia shuffle dance. Słowa utworu odnoszą się do szczerych uczuć, które często przyćmiewane są płytkimi komplementami, żebrzącymi o uwagę. Grupa pragnie, aby zignorować pęd za pochwałami innych, a wyrażać swoje własne opinie.

W teledysku widzimy członkinie jako pracownice MOMO EXPRESS, czołowej na całym świecie firmy kurierskiej. Śledzimy przygody wszystkich dostarczycielek z MOMOLAND, które czasem lądują w niespodziewanych miejscach, aby zostawić paczkę. Warto dodać, że swoje pięć minut na ekranie otrzymał również Popolo (znany w innych krajach też jako Pororo), główny bohater południowokoreańskiej animacji dla dzieci „Mały pingwinek Popolo”.

Singiel ukazał się 30 grudnia, ale pierwszy comeback stage odbył się już w nowym roku. Zobaczcie nagranie z czwartkowego wydania Mnet M!Countdown z 2 stycznia:

 

źródło zdjęcia: YouTube 1theK
źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.