Seulska policja poinformowała o wyniku zakończonego śledztwa w sprawie świadczenia usług seksualnych przez firmy działające w budynku Daesunga z BIGBANG.

W lipcu informowaliśmy o trwających czynnościach policyjnych w należącej do Desunga nieruchomości. Zgodnie z raportem stacji Channel A, w budynku świadczone były usługi rozrywkowe dla dorosłych, w tym prostytucja. 2 stycznia komenda policji w Gangnam poinformowała o zakończeniu postępowania policyjnego.

Daesung został przesłuchany w charakterze świadka w grudniu 2019 roku. Muzyk zeznał, że nie posiadał wiedzy o świadczonych w budynku usługach seksualnych oraz pozostałych nielegalnych przedsięwzięciach. W oparciu o zebrany materiał dowodowy koreańska policja postanowiła nie przedstawiać muzykowi żadnych zarzutów.

Na podstawie Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy seksualnej oraz Ustawy o bezpieczeństwie żywienia i żywności zarzuty w sprawie usłyszało łącznie 56 osób. Większość z nich to właściciele oraz pracownicy pięciu firm, które świadczyły nielegalne usługi rozrywkowe.

Policja zapowiedziała również wystosowanie wniosku o podjęcie kontrolnych czynności administracyjno-skarbowych przez Urząd Miejski w Gangnam oraz lokalny urząd skarbowy. 

źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: Oficjalny Facebook BIGBANG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.