SHINee ma za sobą pracowity 2018 rok. Z okazji 10. rocznicy istnienia grupa wydała trzy albumy, a niedługo później Key i Onew zaprezentowali swoje krążki. Taemin, który swój solowy debiut ma dawno za sobą, czekał na powrót trochę dłużej. “WANT” wpasowuje się jednak idealnie w całokształt twórczości muzyka, a jednocześnie odkrywa przed nami jego kolejne oblicza. Co warto wiedzieć o płycie?

Od początku roku k-popowi artyści serwują nam prawdziwą muzyczną ucztę. Do fali comebacków dołączył także najmłodszy członek SHINee ze swoim drugim w karierze mini-albumem “WANT”. Pierwszym był jego debiutancki krążek, “ACE”. Taemina mieliśmy okazję usłyszeć ostatni raz solowo jesienią 2017 roku, kiedy ukazały się “MOVE” oraz jego rozszerzona wersja “MOVE-ing”. Najnowsze EP stylistycznie zdaje się sięgać do pierwszych samodzielnych kroków artysty na scenie, jednak dodaje im odwagi, pewności siebie i swojego rodzaju zuchwałości, które muzyk rozwijał przez ostatnie wydawnictwa.

Album promuje taneczny kawałek WANT. Rytmiczna, chwytliwa piosenka inspirowana jest gatunkiem nazywanym space disco. Taemin dobrze dopasowuje swój wokal do zmieniającego się tempa melodii, co razem tworzy intrygującą całość. Tekst numeru, napisany przez jedną z czołowych tekściarek SM Entertainment Kenzie, mówi o żądzy i pożądaniu. Jego bohater wysyła w stronę dziewczyny wiele pokus, wiedząc, że jest w stanie zakręcić jej w głowie swoim urokiem. Kusi ją swoją zmysłowością, a jednocześnie próbuje omamić niewinnością. Doskonale wie, że nikt nie jest w stanie mu się oprzeć.

Efektowny teledysk oddaje charakter Taemina jako artysty. Klip wypełniają dynamiczne przejścia, zmieniające się kadry, gra światłem i wiele tanecznych scen. Dzięki tym czynnikom doskonale pasuje on do „kosmicznego” brzmienia singla. Za kulisy powstawania wideo możecie zajrzeć TUTAJ

Jak prezentuje się pełna tracklista albumu?

  1. WANT
  2. Artistic Groove – para ludzi spotyka się i przyciąga ich do siebie niewidzialna siła. Ich serca łączy fala emocji, chcą spędzić razem noc, zaszaleć i stworzyć wspólne wspomnienia. Minimalistyczny, popowy kawałek z charakterystycznym groove, który aż zachęca do ruszania się w rytm muzyki.
  3. Shadow – jedna z najoryginalniejszych piosenek płyty, która swoim klimatem przypomina japońskie wydawnictwa Taemina. Dramatyczny numer, zbudowany na dźwiękach instrumentów smyczkowych i gitary elektrycznej. Pojawia się w nim też kobiecy głos, dodatkowo budzący tajemniczość utworu. Jego charakter ujawnia się także w tekście, opowiadającym o skończonej miłości, która prześladuje bohatera w każdym momencie życia jak tytułowy cień.
  4. Truth – kawałek R&B o futurystycznym, elektronicznym brzmieniu uzupełnionym syntezatorami. Jest wyznaniem miłości do drugiej połówki, która jest dla nas wszystkim. Bohater tekstu wprost przyznaje, że nie będzie owijał w bawełnę i używał wyszukanych słów – ważne jest dla niego to, co chce przekazać.
  5. Never Forever – kolejny numer w stylu R&B i pop, tym razem zbudowany jednak na brzmieniu gitary akustycznej. W piosence usłyszymy luźniejszy styl śpiewania Taemina, który nadaje świeżości i lekkości. Chociaż na początku związku wydaje się, że miłość będzie trwała nieskończenie długo, potem okazuje się zupełnie inaczej. Wszystkie obietnice „na zawsze” mają swój koniec, a symbol ∞ dzieli się na pół, tworząc dwie niezależne części.
  6. Monologue – emocjonalna ballada ze wzruszającymi dźwiękami skrzypiec oraz pianina. Ten typ utworów wydaje się szczególnie uwydatniać wokal artysty. Słowa numeru opowiadają o pożegnaniu z bliską osobą. Ich bohater przeżywa trudne chwile po jej stracie i ciężko jest mu się pogodzić z tym nagłym rozstaniem.
  7. WANT ~Outro~ – minutowy intrumentalno-wokalny utwór, który zamyka album. Pozostawia jednak w słuchaczu wrażenie, że to wcale nie jest koniec albumu i sprawia, że chcemy słuchać więcej i więcej. 

Pierwszy występ z WANT w muzycznym show odbył się w piątkowym KBS Music Bank. Taemin zaprezentował w programie także Artistic Groove. Oba wideo obejrzycie poniżej:

Na koreańskich rankingach najwyżej spośród utworów z płyty znalazł się tytułowy singiel. Półtorej godziny po premierze kawałek uplasował się na pierwszych miejscach w zestawieniach Bugs oraz Naver. Jego dokładne wyniki oraz inne piosenki znajdują się w galerii poniżej (pochodzą one z 11 lutego, 11:30 polskiego czasu).

Krążek poradził sobie świetnie na arenie międzynarodowej. Według statystyk iTunes “WANT” trafiło na pierwsze miejsca w niemalże 30 krajach na całym świecie. W Polsce najwyżej znalazł się na 2 pozycji. Dzięki temu płyta uplasowała się na drugim stopniu podium w dziennym zestawieniu najpopularniejszych albumów na iTunes z 11 lutego. 

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.