Niedawno zakończył się projekt Piece Of BTOB, w którym każdy z członków zaprezentował się jako solowy artysta.

Cube Entertainment ogłosiło w kwietniu serię Piece Of BTOB. W trakcie jej trwania, każdy z członków zespołu zaprezentował przynajmniej jeden solowy utwór. Przez kilka miesięcy otrzymaliśmy mieszankę zupełnie różnych gatunków muzycznych.

W kwietniu na oficjalnym Twitterze zamieszczona została informacja, że Changsub zaprezentuje singiel jako pierwszy. Dwa dni potem usłyszeliśmy balladę zatytułowaną At the end. Utwór mówi o chęci zobaczenia swojej miłości na samym końcu życia. Możemy usłyszeć nawet, że tytułowy koniec będzie wyczekiwanym przez niego dniem. Wtedy zobaczy bowiem swoją ukochaną ponownie. Warto podkreślić, że Changsub sam napisał słowa kawałka, a w kompozycji pomógł mu Ferdy. 


 

Ilhoon zaprezentował swój utwór pod koniec maja. „Fancy Shoes” jest utrzymane w tanecznym rytmie. W kawałku wokalista przyznaje, że jest „odważny jedynie w słowach [piosenki]” oraz, że jego głowa jest pełna różnych, czasem sprzecznych emocji. Nie po raz pierwszy Illhoon samodzielnie napisał tekst, brał także udział w kompozycji utworu. Kilka godzin po wydaniu singla w wersji audio, w serwisie YouTube pojawiło się także dance practice.

W czerwcu swój utwór wydał Peniel. That Girl to typowo wakacyjna propozycja. Artysta przenosi nas nad morski brzeg, każąc korzystać z tej jedynej nocy, kiedy sam będzie wypatrywał „tej dziewczyny”. Nad powstawaniem utworu czuwał Kairos. Peniel miał także swój wkład w powstawaniu słów numeru. Do piosenki zostało wydane dance practice, które możecie sprawdzić poniżej.

Lipiec należał do Hyunsika, który zabrał nas w podwodną podróż z, utrzymanym w klimacie indie, singlem Swimming. Wokalista przekazuje nam historię trudnej miłości. „Gdybym był rybą przepłynąłbym ocean(…) płynąłbym cały czas do ciebie”, śpiewa. Jest to pierwszy utwór w ramach Piece Of BTOB, który doczekał się teledysku. Hyunsik nie dość, że sam skomponował utwór, jak i napisał słowa, to był także producentem klipu.

Sierpień przyniósł nam kolaborację Minhyuka oraz Cheeze w utworze Purple Rain. Ballada jest dialogiem byłych kochanków. Mówią oni o rzeczach, których żałują i o tęsknocie. Pomimo to, nie są w stanie być razem. Minhyuk samodzielnie pracował nad słowami utworu. W tworzeniu melodii oraz aranżacji utworu brał udział także Jerry.L. 

Pod koniec wakacji usłyszeliśmy jeszcze dwa kawałki. Sungjae przygotował dla nas spokojne 말해 (Tell Me), utrzymując nas nadal w temacie bolesnych rozstań. Ballada stawia byłej kochance wiele pytań, jednocześnie prosząc ją, aby powiedziała, że nadal daży go uczuciem. Druga propozycja to nieco żywsze ParadiseSungjae porównuje dziewczynę do raju. Próbuje ją przekonać, żeby zwracała na niego uwagę, bo tak długo, jak jest przy nim, wszystko jest dobrze. 

We wrześniu cykl zakończył Eunkwang udostępniając dwa single. Pierwszy z nich to One Day. Tym razem możemy wsłuchać się w wzruszające pożegnanie. Do tego utworu nagrany został również teledysk. Drugi kawałek – Those Times cofa nas w czasie, aby powrócić do szczęśliwszych dni, u boku ukochanej osoby. Oba utwory idealnie ukazują możliwości wokalne Eunkwanga.

BTOB powróci już w październiku. Kilka dni temu rzecznik prasowy Cube Entertainment poinformował, że zespół jest w trakcie wyboru tytułowego utworu. 

 

źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.