EXO, zgodnie z zapowiedziami, wróciło z nowym materiałem. Czy pobije kolejne rekordy?

Po dwóch miesiącach od premiery EX’ACT na rynku pojawiło się kolejne wydawnictwo od EXO. Dokładnie o północy KST 18 sierpnia światło dzienne ujrzała rozszerzona wersja najnowszego albumu zespołu – „LOTTO. O przedpremierowej promocji krążka informowaliśmy Was na bieżąco, jednak co wiemy już po jego debiucie?

Z tracklisty oryginalnego wydania zniknęły instrumentalne Lucky One Monster. W zamian fani dostali 3 kompletnie nowe utwory i remix zrobiony przez LDN Noise (o których pisaliśmy w naszych Wartych Uwagi).

Lista piosenek na płycie:

 1. Lotto
 2.  Lucky One
 3.  Monster
 4.  Artificial Love
 5.  Can’t Bring Me Down
 6.  Cloud 9
 7.  Heaven
 8.  꿈 (She’s Dreaming)
 9.  백색소음 (White Noise)
 10.  유리어항 (One and Only)
 11.  They Never Know
 12.  Stronger
 13.  Monster (LDN Noise Creeper Bass Remix)

She’s Dreaming to utwór, do którego tekst napisał Kim Jong Dae, czyli Chen. Jest senną, delikatną balladą, opowiadającą o ukochanej kobiecie, która śni o swojej miłości. Can’t Bring Me Down wydaje się jego kompletnym przeciwieństwem. Jest energiczna, ze zmiennym tempem i rytmem oraz silnym tekstem. Lotto to tytułowy singiel albumu. Został skomponowany przez LDN Noise i, zgodnie z zapowiedziami, powstały do niego wideoklipy.

Koreańska wersja:

Chińska wersja:
Klipy opowiadają wydarzenia poprzedzające historię pokazaną w teledysku do Monster. Przypominają swojego poprzednika stylistyką, kolorystyką i scenografią. Co ciekawe, w tanecznych scenach nie występuje Kai (Kim Jong In), główny tancerz zespołu. Wszystko za sprawą kontuzji, której nabawił się przed nagraniami do wideoklipu.

Wiadomo też już, jak prezentuje się koreańskie i chińskie fizyczne wydanie „LOTTO” (kliknij, by powiększyć):

LOTTO album details

Jest tej samej wielkości, co podstawowa wersja płyty. Zawiera photobook z nowymi fotografiami, losową kartę z jednym z członków zespołu i plakat. Zobaczcie, jak wyglądają owe plakaty w elektronicznej wersji:

Jak Lotto radzi sobie w notowaniach?

Zgodnie z przewidywaniami, najnowszy singiel EXO nie został w tyle za sukcesami Monster. Po kilku godzinach od premiery wskoczył na pierwsze miejsce w 8 najważniejszych rankingach muzycznych w Korei – MnetMelOnBugsOlleh MusicSoribadaGenie, Naver Monkey3. Jest to szósty „All Kill” w karierze zespołu. Poza tym, dzięki premierze „LOTTO” grupa może dopisać do swojego konta kolejny album, który sprzedał się w ponad milionie kopii. Na stan z 17 sierpnia EX’ACT  kupiono 796,085 razy, a „LOTTO” pierwszego dnia nabyto w 374,280 egzemplarzach. 

Na pierwsze wygrane w programach muzycznych przyjdzie jednak jeszcze czas. Póki co, pierwszy comeback stage EXO zobaczyliśmy w KBS Music Bank (możecie zobaczyć go TUTAJ). W programie tytuł piosenki zmieniony jest na Louder, ponieważ „lotto” kojarzy się z nazwą firmą i może być postrzegane jako reklama. Podobny zabieg zostanie zastosowany również w telewizji MBC oraz programach Show Champion i Music Core. W tym drugim, zespół wystąpi już w sobotę. W niedzielę zobaczymy EXO w SBS Inkigayo. Warto zaznaczyć, że Kai nie będzie uczestniczył w promocji singla w obawie przed pogorszeniem się jego stanu zdrowia.

Na koniec przypomnijmy sobie fotografie, które znalazły się w książeczce dołączonej do albumu:

Co sądzicie o comebacku EXO? Czy Lotto dorówna Monster?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.