Portal billboard.com opublikował listy najpopularniejszych koreańskich teledysków kwietnia 2016.

Najpopularniejszym klipem w Stanach Zjednoczonych okazał się tym razem 7th Sense NCT U, nowej grupy spod skrzydeł SM Entertainment. Był to debiutancki teledysk zespołu. Na świecie największą popularność zyskało natomiast TWICE z kawałkiem Cheer Up. Oba zespoły zamieniają się pierwszą i drugą pozycją w obu rankingach Billboard.

Na obu listach trzecie miejsce zajmuje Block B z Toy, główną piosenką z ich najnowszej płyty „Blooming Period”. Boyband promował utwór w wielu programach muzycznych, a na YouTube klip ma prawie 8,5 mln wyświetleń. Zaraz za nim uplasowało się Without you, druga piosenka promowana przez NCT U.

W USA dużą popularność zyskała także nowość od VIXX, czyli Dynamite. Co ciekawe, klip nie znalazł się w TOP10 na świecie, tak samo jak teledyski BTS i SEVENTEEN. Bangtan Boys 19 kwietnia wypuściło pierwsze wideo promujące ich nową płytę „The Most Beautiful Moments in Life: Young Forever”. Epilogue: Young Forever zajęło w USA 7. miejsce, kiedy na świecie w ogóle nie pojawiło się w czołowej dziesiątce.

Na świecie nadal dominuje soundtrack dramy „Descendant of the Sun”. W zeszłym miesiącu w rankingu pojawiła się aż cztery utwory z serialu: This Love żeńkiego duetu Davichi, You are my everything Gummy, Talk Love K.Will’a i Once Again Mad Clown’a i Kim Na Young. Kwiecień okazał się natomiast szczęśliwy dla How Can I Love You (Xia) i Wind Beneath Your Wings (MC the Max). Na obu listach znalazły się również Still Alive J.Y. Parka i  Lil’ Something, które w projekcie SM STATION wykonali Chen z EXO i Heize.

TOP10 teledysków w USA (kwiecień 2016):

1. NCT U, The 7th Sense
2. Twice, Cheer Up
3. Block B, Toy
4. NCT U, Without You
5. VIXX, Dynamite
6. J.Y. Park, Still Alive
7. BTS, Epilogue : Young Forever
8. Lee Hi, My Star
9. Chen, Heize & Vibe, Lil’ Something
10. Seventeen, Pretty U

TOP10 teledysków na świecie (kwiecień 2016):

1. Twice, Cheer Up
2. NCT U, The 7th Sense
3. Block B, Toy
4. NCT U, Without You
5. Xia, How Can I Love You
6. I.O.I, Crush
7. MC the Max, Wind Beneath Your Wings
8. NCT U, The 7th Sense (Performance Version)
9. J.Y. Park, Still Alive
10. Chen, Heize & Vibe, Lil’ Something

TWICE – Cheer Up


NCT U – The 7th Sense

źródła: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.