Nowy singiel udowodnił, że KNK powoli wychodzi ze swojej strefy komfortu i wędruje nowymi ścieżkami muzycznymi. Członkowie dali z siebie wszystko, aby pokazać, ile dojrzeli przez lata. Co warto wiedzieć o tytułowym Sunset?

Członkowie KNK obecnie przygotowują się do europejskiej trasy, która odbędzie się w sierpniu. Comeback wydaje się więc być czymś zupełnie naturalnym, chociaż wielu fanów wciąż nie może przyzwyczaić się aktywności muzycznej zespołu po długim hiatusie. „KNK S/S COLLECTION” można potraktować jako krok naprzód w porównaniu do Lonely Night, wydanego w styczniu tego roku. W poprzednim comebacku chłopcy skupili się na samotności rozciągniętej w czasie. Styl singla mocno przypominał poprzednie piosenki KNK, dzięki którym grupa zyskała swoje unikalne brzmienie. Tym razem jednak postanowili nieco zaskoczyć fanów.

Sunset jest piosenką skomponowaną w gatunku deep house, co nieczęsto pojawia się w k-popie. Uwaga skupia się tutaj wokół nieskomplikowanego rytmu perkusji i mocnych basach. To one określają atmosferę kawałka i nadają mu głębi. Muzykę napisał Nassun, producent, który na swoim koncie ma takie hity jak Oh NaNa i Don’t Recall KARD. Tekst Sunset opowiada o zakochanym mężczyźnie. Uczucie rodzi się w jego sercu już od pierwszego wejrzenia i choćby nie wiadomo co się stało, to nie może od niego uciec i zapomnieć o dziewczynie.

Zespół oznaczył wydawnictwo jako singiel, jednak na płycie znalazły się aż trzy pozycje. Chociaż wcześniej chłopcy wykazywali chęć do własnego tworzenia, ten album zostawili w rękach profesjonalistów. Na liście tekściarzy i kompozytorów znajdują się m.in. wspomniany wcześniej Nassun, GR8MOON i Dalgui. Wszyscy wcześniej pracowali przy muzyce KARD i są dobrze obeznani w muzyce house.

  1. Sunset
  2. We Are The One – piosenka jest miksem elektronicznych gatunków, zaczynając od klasycznego popu, przez electro pop, EDM, po future bass. Chociaż taka mieszanka wskazuje na wiele energii w utworze, ma on smutny wydźwięk. Opowiada o żalu, jaki ma do siebie mężczyzna, kiedy on i jego ukochana odsunęli się od siebie i teraz są tylko nieznajomymi.
  3. Wanted – utwór opisuje, w jaki sposób zmienia się znaczenie miłości wraz z czasem. Mężczyzna jest już w długim związku i ma wrażenie, że jego wyobrażenie o zakochaniu stępiło się, a niegdyś żywy kolor miłości wyblakł. Mimo wszystko, wciąż darzy swoją wybrankę uczuciem. Kawałek nagrany jest w stylu R&B.

Pierwszy comeback stage KNK odbył się dopiero dwa dni po premierze płyty, w Mnet M!Countdown. Zespół przedstawił fanom tytułowe Sunset. Zobaczcie występ poniżej:

 

źródło zdjęcia: YouTube Stone Music Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.