Boysband Starship Entertainent wrócił z nową płytą w ostatnim tygodniu marca. Znajdziemy na nim mieszankę aktualnych trendów muzycznych i dojrzałe teksty utworów. Wszystko, co warto o nim wiedzieć, przeczytacie w naszym podsumowaniu.

„The Connect” jest szóstym mini-albumem w karierze Monsta X. Krążek zadebiutował 26 marca o 18:00 KST. Płyta kontynuuje stylistykę, którą usłyszeliśmy i zobaczyliśmy przy „THE CODE” i Dramarama. Jest trochę spokojniejsza i bardziej wyważona w porównaniu do swojej poprzedniczki. Nie traci jednak znaków charakterystycznych dla boysbandu, który od debiutu trzyma się swojego hip-hopowego konceptu. Z płyty na płytę możemy jednak zaobserwować jego ewaluację w stronę dojrzalszych brzmień i nowych muzycznych eksperymentów.

Album promuje utwór Jealousy. Jest on fuzją trapu, futurystycznego popu z lat 80. i old schoolowego R&B. Kompozycja łączy w sobie aktualne trendy muzyczne z charakterystycznymi dla Monsta X hip-hopem i mocną energią. Tekst piosenki powstał w wyniku współpracy raperów grupy, Jooheona i I.M’a, z Seo Ji Eum, o której przeczytacie więcej w naszym WU – TUTAJ. Jest on wyznaniem mężczyzny, zazdrosnego o obiekt swoich westchnień. Nie może pogodzić się z jej zuchwałym zachowaniem, mimo że pomiędzy nimi nie ma nic „oficjalnego”. Dziewczyna gra mu przy okazji na nosie i otwarcie daje powody do zazdrości.

Całą promocję „The Connect” możecie prześledzić w naszym artykule, TUTAJ. W jej trakcie opublikowano specjalne kilkuminutowe wideo, które ma pomóc w zrozumieniu konceptu najnowszego comebacku. Opowiada ono historię siedmiu bohaterów, w których wcielają się członkowie boysbandu. Całość znajdziecie pod tym linkiem. W teledysku do Jealousy widzimy nawiązania do tego klipu. Oprócz tego, wideo ujawnia dużą część choreografii do piosenki. Całość utrzymana jest w stylistyce, którą poznaliśmy już przy okazji Dramarama.

W pisanie tekstów piosenek na płycie klasycznie zaangażowali się Jooheon oraz I.M, raperzy Monsta X. If Only jest natomiast autorstwa innego członka grupy – Wonho. Co więcej, ostatni kawałek albumu został napisany głównie przez Jooheona.

  1. Jealousy
  2. Destroyer – charakterna pozycja z rockowym brzmieniem i mocnym perkusyjnym beatem. Dzięki dźwiękom gitary, elektroniczna, dubstepowa muzyka staje się bardziej emocjonalna i oddaje silne uczucia zawarte w tekście. Jego bohater zdaje się bowiem igrać z czasem i chce działać ponad siłami przeznaczenia. Pragnie naprawić swoje błędy dla ukochanej osoby, by nie stracić jej kolejny raz. Utwór świetnie uwydatnia wokale zespołu. 
  3. Fallin’ – jest mieszanką elektronicznych i tanecznych brzmień – znajdziemy w niej beaty 808, EDM, trap czy elementy house. Jej najbardziej charakterystycznym momentem jest jednak beat drop, który całkowicie zmienia nastrój utworu. Dzięki niemu piosenka świetnie nada się na imprezy. Bohater tekstu przekonuje dziewczynę do całkowitego szaleństwa.
  4. Crazy in Love – w utwór wprowadzają nas kojące głosy Jooheona i I.M’a. Spokojne zwrotki kontrastują tutaj z wyrazistym refrenem. Jest to dosyć lekka, popowa kompozycja z elementami R&B. Opowiada o uczuciach zakochanego mężczyzny. Nie wie on jednak, czy jest szalony z miłości, czy to jego miłość jest szalona. 
  5. Lost in the Dream – elektroniczny, popowy kawałek z charakterystycznym perkusyjnym beatem i syntezatorem, które towarzyszą nam przez cały utwór. Mimo tego, ma w sobie zmysłowe brzmienie. Oddaje ono fantazje i senne mary, o których usłyszymy w piosence. Bohater tekstu jest zawieszony pomiędzy rzeczywistością, a mirażami w swoich snach. Po utracie ukochanej osoby, może zobaczyć ją jedynie we śnie. Nie potrafi jednak zdecydować, czy warto żyć jedynie wytworami swojej wyobraźni. 
  6. If Only – piosenka w średnim tempie, w której hip-hopowe brzmienia spotykają się z delikatnym R&B. Tekst tej spokojnej kompozycji opowiada o mężczyźnie, który rozmyśla po pierwszym spotkaniu dziewczyny. Jest pewny, że kiedy będzie starszy, nie będzie chciał myśleć „co by było, gdyby…”. Woli zaryzykować, niż rozpamiętywać w przyszłości to, że nie zrobił pierwszego kroku. 
  7. Special – piosenka pokazuje styl, z którym głównie kojarzy się Monsta X – mocne, trapowe rytmy, hip-hop i charakterny tekst. Special kończy więc „The Connect” z przytupem. Bohater utworu bezwstydnie przyznaje, że jest wyjątkowy. Chce pokazać dziewczynie, dlaczego warto go wybrać i czemu jest lepszy od innych mężczyzn. Nie waha się także z wyznaniem, że nie może oderwać od niej wzroku i jej pragnie. 

Chłopcy rozpoczęli już promocję z Jealousy. Podczas programów muzycznych występowali także z Crazy in Love. Wcześniej na kanale Monsta X pojawił się film, w którym Minhyuk oraz Wonho prezentują oficjalne fanchanty do singla. Zobaczycie go pod tym linkiem. Poniżej znajdziecie natomiast pierwsze występy grupy:

Tytułowy singiel „The Connect” znalazł się we wszystkich koreańskich rankingach muzycznych. Oprócz niego, na niektóre zestawienia trafiło także Destroyer. Wszystkie wyniki na półtorej godziny po premierze albumu zobaczycie poniżej: (pochodzą z 26 marca, 12:30 polskiego czasu)

Nowy album Monsta X pojawił się w rakingach iTunes na całym świecie. Dzięki temu, znalazł się na drugim miejscu w zestawieniu najpopularniejszych płyt w dniu 26 marca. Wszystkie wyniki sprawdzicie na grafikach poniżej:


Na koniec zobaczcie galerię zza kulis nagrań do filmu promującego „The Connect” z portalu Genie:

 

źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: genie.co.kr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.