Samuel powrócił na scenę, aby zaprezentować nowy, dojrzalszy materiał. Co znajdziemy na drugim mini albumie solisty?

Od zakończenia Produce 101 Samuel nie zwalnia tempa. Pomimo młodego wieku solista przyzwyczaił nas do eksperymentowania z dźwiękami na swoich wydawnictwach. Dzięki tym poszukiwaniom mamy możliwość obserwacji rozwoju muzyka. Nadal pozostając w szeroko rozumianej muzyce popularnej, na “ONE” Samuel sięgnął po bardziej dojrzałe melodie oraz słowa. 

Duże zaskoczenie wśród fanów wywołała informacja o współpracy nad nowym singlem z Ilhoonem z BTOB. Efektem połączenia sił obu panów został tytułowy kawałek – ONE. Aranżacja jest typową dla Samuela, taneczną propozycją z pogranicza electro house. Bohater utworu bezpośrednio mówi o swoim pragnieniu, aby być “tym jedynym” dla swojej wybranki. 

Co więcej powinniśmy wiedzieć o kawałkach z “ONE”?

  1. ONE
  2. Sos – bohater zachęca swoją wybrankę, by nie bała się do niego zadzwonić. Chłopak będzie zawsze czekał gotowy, aby znaleźć się tuż obok niej, kiedy będzie go potrzebować. Utwór utrzymuje się w rytmach charyzmatycznego R&B z mocno wyróżniająca się linią basową. 
  3. Princess – piosenka w tanecznym klimacie, z mocnymi wpływami future bass. Mówi o dziewczynie, która jest dla swojego adoratora księżniczką. Muzyk podkreśla w niej wielokrotnie, że zrobiłby dla niej wszystko. 
  4. I Can’t Sleep – powracamy do melodii R&B, które tym razem połączone zostały z dźwiękami syntezatora. Utwór nawiązuje do nocnej rozmowy kochanków. Bohater nie chce zasnąć, bo nie chce przerywać kontaktu ze swoją wybranką. 
  5. Clap Your Hands – wyróżnia się na tle pozostałych utworów porywającym podkładem z wpływami hip-hopowych rytmów. Samuel bez skrupułów mówi o swojej charyzmie i obyciu na scenie. 
  6. 잠시만 (Just a While) – jest outro zamykającym cały album. Wyraźnie różni się od pozostałych propozycji z płyty. Łączy w sobie typowe dla Samuela popowe melodie, z futurystycznymi dźwiękami.

W porównaniu do wydanego w zeszłym roku albumu “Eye Candy”, “ONE” poradziło sobie nieco lepiej na listach iTunes. Widać jednak, że przed młodym solistą jeszcze dużo pracy, aby dorównać w zestawieniach starszym zespołom. Żaden z utworów z EP nie znalazł się wysoko na koreańskich listach przebojów. 

 

źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Samuela

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.