Wokalista VIXX wystąpi w kolejnym musicalu!

24 sierpnia Jellyfish Entertainment poinformowało, że Leo (Jung Taek Woon) zagra w nowej odsłonie musicalu „Monte Cristo”. Wystąpi u boku doświadczonych aktorów, takich jak Um Ki Joon, Shin Sung Rok, Ryu Jeong Han oraz Kai. Oprócz tego, w roli Valentine, jednego z prowadzących wokali, zadebiutuje Haebin z gu9udan.

Przedstawienie będzie miało premierę 19 listopada w Chungmu Art Hall, Grand Theater w Seulu. Spektakle mają trwać do 12 lutego 2017 roku.

Monte Christo jest historyczno-przygodową powieścią Aleksandra Dumasa. Musical miał swoją premierę w Szwajcarii pod nazwą Der Graf von Monte Christo 14 marca 2009 roku. Za reżyserię odpowiadał Andreas Gergen, muzykę komponował Frank Wildhorn, a tekst piosenek napisał Jack Murphy. Pierwszym teatrem, który uzyskał prawa autorskie do spektaklu, został Chungmu Art Hall, Grand Theater w Seulu w 2010 roku. Teatr wystawiał sztukę w 2011 i 2013 roku z lekkimi zmianami w libretto oraz tekście piosenek. Nowa wersja musicalu także będzie zawierać modyfikacje w fabule – losy najważniejszych bohaterów mają być pokazane wyraźniej i dramatyczniej. Spektakl przygotowywany jest w porozumieniu z agencją EMK Musical Company.

Musical opowiada o młodym marynarzu, Edmundzie Dantès, który poprzez fałszywe oskarżenie o bonapartyzm trafia do więzienia na 14 lat. Tam poznaje włoskiego księdza, Farię, który opowiada mu o skarbie ukrytym na wysepce Monte Christo. Edmund ucieka z więzienia i odnajduje skarb, a dzięki fortunie może wrócić do rodzinnej Marsylii i odegrać się na tych, którzy zdradzili go wiele lat temu. Przybiera fałszywe imię Monte Christo i zaczyna wprowadzać w życie plan zemsty.

Jung Taek Woon wciela się w rolę Alberta de Morcerf. Młody szlachcic jest dobrym i niewinnym, choć często lekkomyślnym człowiekiem. Jest jedynym synem Mercedes i Fernanda: dawnej narzeczonej Edmunda oraz jednego ze zdrajców.

To nie pierwszy raz, gdy Leo występuje w teatrze muzycznym. W 2014 roku zadebiutował w „Full House”, a na początku roku fani mogli go zobaczyć w „Mata Hari”. Jego umiejętności wokalno-taneczne były chwalone przez widzów.

 

źródło: (1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.