Przesłuchując „Face”, wniosek nasuwa się bez głębszego namysłu – Key świetnie czuje się w obecnych trendach muzycznych. Nie boi się elektroniki, a jego piosenki są stylowe i wpadające w ucho. Przeczytajcie nasze podsumowanie debiutanckiej płyty Almighty Key!

Już wcześniej mogliśmy zobaczyć skrawek umiejętności Key w solowym wydaniu, chociażby we współpracy z Years&Years bądź wcześniej wydanym Forever Yours. Wszystkie swoje siły włożył jednak w swój debiutancki krążek „Face”, który ukazał się 26 listopada. Tym samym wokalista został już oficjalnie trzecią osobą w SHINee, która ma na koncie solowy album.

Płytę promuje One of Those Nights, które silnie inspirowane jest amerykańskimi pozycjami R&B. Okazuje się, że Key świetnie trafił stylem zarówno w muzyczne trendy, jak i współtowarzyszący wokal. W piosence usłyszymy także głos Crusha, naprzemiennie wymieniającym śpiewane partie z członkiem SHINee. Widać, że obaj artyści czują się swobodnie w tym stylu, a housowy rytm, który pojawia się w refrenie wraz z pierwszym wejściem Crusha daje miejsce na pokazanie kolejnego talentu Key – tańca. Sama melodia jest dość monotonna i polega na powtarzaniu się sekwencji, co często cechuje współczesne składanki. Tekst mówi o samotnej nocy, kiedy nie można odpędzić się od myśli o byłej ukochanej. Towarzyszy nam samotność, zagubienie i ogromna chęć zadośćuczynienia, nawet jeśli nie do końca wiadomo za co. Bohater tekstu pragnie jedynie, żeby na koniec znów zobaczyć swoją utraconą miłość.

Na albumie, oprócz One of Those Nights, znalazło się jeszcze 9 pozycji. Kilka z nich mieliśmy okazję już usłyszeć. Forever Yours otrzymał oswój teledysk już 6 listopada, a Chemicals miało swoją premierę na pokazie Charms podczas Seoul Fashion Week. Oprócz tego, Key miał dodatkowy wkład we własne teksty w kilku piosenkach. Jak przedstawia się reszta utworów?

  1. One of Those Nights
  2. Good Good – Key zestawił tutaj cięższą melodię napędzaną opanowanym beatem z własnym, wysokim wokalem. W efekcie powstała wpadająca w ucho, bardzo taneczna pozycja. Tematyka obraca się wokół zafascynowania i wyraźnego pożądania pomiędzy kobietą a mężczyzną.
  3. Honest – electropopowy kawałek garściami czerpie z futurystycznego nurtu, jaki króluje wśród niezależnych DJ-ów na Soundcloudzie. Sentymentalne 8-bitowe dźwięki przypominają stare gry komputerowe, co dodaje kawałkowi vibe retro.
  4. Forever Yours
  5. Imagine – wśród autorów utworu zobaczymy znane już Shawolom nazwiska. Pracowali przy nim m.in. Adrian Mckinnon oraz muzyk TAK (View w 2015 roku oraz Countless z tego roku). Znajdziemy tutaj szerokie zastosowanie i niemal zabawę instrumentami samplerowymi. Numer wyróżnia także tekst, w całości zaśpiewany przez Key po angielsku.
  6. Chemicals – numer jest efektem współpracy DJ Imlaya, Skrillexa oraz Valentino Khana. Jest to EDM z elementami trapu, które uwydatniają wokal Key. Utwór doczekał się wielu fancamów podczas pokazu Charms na tegorocznym Seoul Fashion Week.
  7. I Will Fight – tekst do piosenki napisał Key oraz raper VINXEN. Ballada nagrana w stylu R&B opowiada o ciężkich momentach, jakie zdarzają się w związku i próbach ich przezwyciężenia.
  8. Easy To Love – kolejny numer, którego tekst napisał Key. Jest w nim zawarta pewna obawa przed rozpoczęciem związku. Piosenkę R&B skomponowali m.in. Andrew Bazzi oraz Rice’n’Peas.
  9. The Duty of Love – przez utwór prowadzą nas gitarowe riffy. Atmosfera kawałka jest lekka i niezobowiązująca, co ma przedstawić pewność siebie bohatera utworu. Bez problemów wyjawia swojej miłości wszystkie uczucia. Tutaj Key także brał udział w pisaniu tekstu. 
  10. This Life – ostatnia pozycja w albumie także posiada tekst autorstwa Key. Głównym tematem słów jest słynne powiedzenie carpe diem, czyli chwytanie dnia. Key namawia do pomyślenia tylko sobie i zadbania o siebie. Melodia EDM stylizowana jest na koncertowe brzmienia.

Dodatkowo, na kanale !t Live znajduje się zakulisowe wideo z planu filmowego do teledysku. Znajdziemy na nim m.in. krótkie wypowiedzi Key oraz Crusha na temat kręcenia niektórych scen MV. Zobaczcie klip poniżej:

 

źródło zdjęcia: YouTube SMTOWN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.