Kolejny członek SHINee otrzymał możliwość zadebiutowania solowo. Dla Key jest to kolejny etap w karierze i szansa na rozwinięcie się. Od muzyki, przez aktorstwo i modę, po programy rozrywkowe, artysta stara się stać jak najbardziej wszechstronną osobą.

Po 10 latach od debiutu w 2008 roku, nareszcie usłyszeliśmy solowy materiał od Key. Jest to kolejny krok w karierze muzyka, który oprócz działalności w SHINee, wydania muzyki w duecie Toheart, kilku współprac i remiksów, zdobył uznanie na polu show biznesu, aktorstwa oraz mody. Jego pierwszy cyfrowy singiel, wydany 6 listopada, jest jedynie wstępem do tego, co potrafi artysta i co jeszcze pokaże. Debiutancka płyta ma się ukazać w dalszej części listopada.

Forever Yours rozpoczyna się od głosu Soyou, która współpracowała z Key przy kawałku. Jak można od razu zauważyć, artysta nie stara się popisać intonacją, raczej utrzymuje ją na równym poziomie. Bogatsze partie wokalnie zostawia właśnie wokalistce. Może to być stylistyczna preferencja Key, która oddaje jego specyficzny charakter i współgra z wyraziście rytmiczną melodią. Piosenka jest nagrana w stylu tropical house, a w refrenie usłyszymy charakterystyczny bas 808. Nie można też odmówić utworowi pewnego podobieństwa do tegorocznych comebacków SHINee. Klip do Forever Yours można opisać jako „niesamowitą podróż”, jaką odbywa Key jadąc autem w przestrzeń kosmiczną. Warto także dodać, że muzyk miał wkład w produkcję teledysku jako kostiumograf.

Możemy się także spodziewać kolejnych aktywności Key, aż do czasu premiery płyty. Na kanale V LIVE SMTOWN rozpoczęła się publikacja vloga „Key-log”. Ma on pokazać żmudny proces przygotowań i prac nad wydaniem albumu. Pierwszy klip już widnieje na profilu wytwórni. Kolejne odcinki będą wychodzić co wtorek o 16:00 KST.

 

Jak Wam podoba się pierwsze solo Almighty Key?

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: YouTube SMTOWN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.