W jakim lepszym terminie można by pochylić się nad k-popowymi utworami o miłości, jak nie w Święto Zakochanych? Tegoroczne Walentynki chcemy umilić specjalną K-Listą, która zdecydowanie poruszy Wasze serca, bez względu na to czy uczucie już Was znalazło, czy też nie. 

Tematy zauroczenia, zakochania i miłości to w muzyce nic nowego. Nic w końcu nie powoduje takiej emocjonalnej mieszanki jak właśnie one. Artyści przeganiają się w pomysłach, by pokazać nam inną perspektywę czegoś, co wydaje się, że znamy już ze wszystkich stron. Z każdą kompozycją odkrywamy inną odsłonę tych uczuć i jednocześnie ich głębię. Piosenki o związkach dwojga ludzi przedstawiają różne elementy ich drogi – od początkowych ukradkowych spojrzeń i nieśmiałych uśmiechów do miłości, która ma trwać aż do końca świata. Sprawdźcie, jaką historię my postanowiliśmy przekazać Wam w te Walentynki!

 1. iKON – MY TYPE
  Chociaż iKON nie kreuje się na typowy boysband, a w szczególności chwali sobie swoje zamiłowanie do hip-hopu, nie można odmówić zespołowi ogromnego talentu do delikatnych, miłosnych piosenek. Już debiutanckie MY TYPE pokazało, ile młodzieńczej niewinności potrafi przekazać grupa. Bohater tekstu piosenki nie robi nic innego, jak zachwyca się nad dziewczyną, która w każdym calu jest w jego typie. Od ubrania, przez urocze szczegóły w wyglądzie, po zachowanie. 
 2. SEENROOT – Sweetheart
  Prawie każde zauroczenie sprawia, że stajemy się jednocześnie rozkojarzeni, przesadnie podekscytowani i w równym stopniu zestresowani. W pewnym momencie odkrywamy przyczynę tego stanu – nasze uczucie zaszło już za daleko, na tyle, że nie możemy już nic z nim zrobić. O tym właśnie opowiada viralowe Sweetheart duetu SEENROOT, znane też po prostu jako „oppa-yaPara wie, że lubią się nawzajem, ale zwyczajnie brakuje im odwagi, by się do tego przyznać. 
 3. Baekhyun ft. Suzy – Dream
  Utwór dzięki połączeniu jazzu, neo soulu i R&B daje niepowtarzalny, romantyczny klimat. Tekst w połączeniu z uroczą kompozycją i teledyskiem, opowiada o zakochaniu, które wydaje się snem. Nasz wybranek jest bowiem na tyle idealny, że trudno w niego uwierzyć. W klipie wszystko wystylizowane jest tak, że oglądając go czujemy się jak w małej, romantycznej knajpce z muzyką na żywo. Sprawiają to chociażby pomieszczenie w stylu vintage, jazzowy zespół w tle czy artyści na głównym planie, nieśmiało zerkający na siebie. Utwór idealnie nadaje się na walentynkowy wieczór z lampką wina i czekoladkami. Będzie też dobrym wyborem do słuchania podczas przygotowań na spotkanie z drugą połówką. 
 4. BTOB – Only One For Me
  Wśród dorobku muzycznego BTOB znajdziemy wiele utworów, które z powodzeniem mogłyby się znaleźć w naszym zestawieniu. Pomimo to, na szczególnie wyróżnienie zasługuje Only One For Me. Utwór jest pełnym emocji, szczerym i romantycznym wyznaniem uczuć do ukochanej, która w oczach mężczyzny jest tą jedyną. Bohater kompozycji nie chce żałować, że ukrywał co czuje, a jednocześnie liczy, że wybranka odwzajemnia jego sympatię. Kawałek łączy emocjonalne ballady, z których znany jest zespół, z chwytliwymi, wakacyjnymi melodiami. 
 5. Kisum ft. Hwasa – Love Talk
  Piosenki, które są stylizowane na rozmowę pomiędzy dwojgiem ludzi zawsze będą jednymi z bardziej bezpośrednich i ciekawszych form, jakie wykorzystuje się w muzyce. Tak samo dzieje się w Love Talk, w którym słyszymy rozmowę pomiędzy Kisum a Hwasą. Dwie przyjaciółki spotykają się i jedna z ekscytacją słucha o idealnym mężczyźnie drugiej. Szczery zachwyt chłopakiem aż nazbyt przypomina sytuacje z prawdziwego życia. Bo kto nigdy nie zwierzał się przyjaciółce z sercowych spraw? Atmosfera retro nadaje dodatkowo słowom słodkiego i bogatego tonu.
 6. Sunggyu – True Love
  Słodko-gorzki smak miłości poznajemy w True Love z najnowszego solowego albumu Sunggyu. Za utwór odpowiedzialny jest Kim Jong Wan z Nell, który na swoim koncie ma niezliczoną liczbę świetnych numerów. Bohater tekstu tkwi od długiego czasu w jednostronnej miłości do swojej bliskiej przyjaciółki. Dochodzi jednak do wniosku, że nadszedł czas, by wyznać swoje uczucia i przyznać wprost, że ją kocha. Chce być dla niej oparciem w trudnych chwilach i sprawić, by nie czuła się samotna. Daje jej swoją szczerą, prawdziwą miłość i pragnie jedynie, by ta chciała ją odwzajemnić.
 7. WINNER – LOVE ME LOVE ME
  Oczekiwanie na odwzajemnienie uczuć przez drugą osobę potrafi wywrócić cały nasz świat do góry nogami. Takie oblicze zakochania zaprezentowali członkowie WINNER na LOVE ME LOVE ME. Bohater utworu bezustannie czeka na potwierdzenie uczuć jego wybranki. Przyznaje dodatkowo, że cały jego świat skupia się wyłącznie na niej. Lekki, wakacyjny klimat piosenki wyjątkowo szybko wpada w ucho dzięki chórkom w refrenie, które przypominają popularne kawałki z lat 70.
 8. Eddy Kim – The Manual
  Jak postępować z dziewczyną, którą kochamy? Dokładną instrukcję napisał Eddy Kim w swoim The Manual. Ciepły głos solisty, dźwięki akustycznej gitary i przeuroczy tekst – ten styl w śpiewaniu o miłości nie zawodzi nigdy. Utwór, pozornie skierowany do mężczyzn, szybko podbił więc serca wielu kobiet. Słowa radzą, by obchodzić się z ukochaną delikatnie, z szacunkiem i dbać o nią. Czasem dać jej niespodziewanego buziaka, czasem zabrać w podróż. Przede wszystkim jednak – nie stracić jej oraz jej miłości i dziękować jej za to, że jest.
 9. Zico – She’s A Baby
  Miłość potrafi sprawić, że zapominamy o całym świecie. Omija nas cały szał dnia codziennego, bo jedyne, co zajmuje naszą głowę, jest druga połówka. Dokładnie to dzieje się w She’s A Baby, gdzie nasza miłość jest na tyle intensywna, że zaczynamy dostrzegać drobne szczegóły w drugiej osobie. I każdy z nich sprawia, że zakochujemy się jeszcze bardziej. Minimalistyczna piosenka i teledysk nadają bardzo intymnego tonu, jakby były skierowane tylko do tej jedynej, nie dla uszu innych ludzi.
 10. Taeyeon ft. DEAN – Starlight
  Specjalne emocje, którymi obdarzamy swojego ukochanego są jak najwspanialszy prezent, coś, co rozświetla nawet najgorsze dni. O tym opowiadają właśnie Taeyeon i DEAN w Starlight, kawałku z drugiego solowego mini-albumu liderki SNSD. Związek na zawsze zmienia zakochanych – tylko razem czują się w pełni samymi sobą. Co ciekawe, z dnia na dzień coraz bardziej zdają sobie z tego sprawę, a miłość powoduje, że codzienne życie zmienia się w sen na jawie. 
 11. BIGBANG – GIRLFRIEND
  Czasami uczucie łączące dwojga ludzi potrafi być wyjątkowo proste. Idealny przykład takiej relacji znajdziemy na GIRLFRIEND. W kawałku usłyszymy wszystko, co przechodzi przez myśli każdego z nas, gdy jesteśmy zakochani. BIGBANG opowiedziało historię nieskomplikowanej miłości, która może przytrafić się każdemu. Kto przecież nie sprzecza się czasem z drugą połówką? Pomimo to bohater utworu wyznaje, że jego dziewczyna jest wyjątkowa i dzięki niej nigdy nie czuje się samotny. Kompozycja jest charakterystyczną dla boysbandu mieszanką popu z hip-hopem, która w niewymuszony sposób łączy się w spójną całość.
 12. DAY6 – When You Love Someone 
  Miłość to nie tylko zalotne spojrzenia, motyle w brzuchu i nieustająca euforia. Ile z nas oddałoby wiele, by ulżyć naszej drugiej połówce w każdym smutku i zabrać na siebie jej wszystkie złe emocje. Tymczasem jedyne, co możemy zazwyczaj zrobić, to być dla niej oparciem w trudnych chwilach i postarać się, by uśmiech jak najszybciej pojawił się na jej twarzy. When You Love Someone DAY6 opowiada o uczuciach towarzyszących nam, gdy kogoś kochamy. Jesteśmy wtedy w stanie ruszyć góry, by tylko pomóc ukochanej osobie poczuć się lepiej. 
 13. S.E.S. – I’m Your Girl
  Na naszej walentynkowej playliście nie mogło zabraknąć legendarnej już, debiutanckiej piosenki S.E.S. – I’m Your Girl. Numer, nazywany też „hymnem koreańskich uczennic”, opowiada o prostym wyznaniu miłości – chcemy spędzić z drugą osobą całe życie. Jesteśmy pewni, że nasze uczucie przetrwa wszystko, bez względu na przeszłość, przyszłość czy teraźniejszość. Jest ono bowiem na tyle silne, że nic go nie zmieni.

 

 

 

Autorzy: D. Fenikowska, K. Fedrau, D. Jade-Spławińska, Z. Kadłubowska, A. Nadeem

źródło zdjęcia: YouTube Stone Music Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.