Główny wokalista Golden Child wydał swój pierwszy solowy singiel – A Song for Me. 

Piosenka jest remakiem numeru koreańskiego duetu The Classic z 1994 roku. Joochan poznał oryginał rok temu za sprawą dyrektora generalnego Woollim Entertainment, który widząc jakie wrażenie wywarł na nim utwór, zasugerował mu nagranie jego własnej wersji. Joochan jest pierwszym członkiem Golden Child, który wydał solową piosenkę. Czuł z tego powodu presję, jednak dzięki wsparciu pozostałych członków zespołu, poradził sobie z wydawnictwem. 

Wydanie singla było dla fanów zaskoczeniem, ponieważ artysta zmagał się z kontuzją pod koniec zeszłego roku Opuścił wtedy mieszkanie zespołu, aby móc w pełni skupić się na leczeniu. Koledzy z boysbandu odwiedzali go często i wspierali w trudnych chwilach. Byli też bardziej podekscytowani wydaniem jego solowej piosenki niż on sam. Joochan chciał, aby piosenka została prezentem dla Goldenness, którzy martwili się jego urazem. 

A Song for Me mówi o chęci bycia uznanym i zauważonym przez kogoś. Bohater tekstu czuje, że nie zbudza niczyjego zainteresowania i brakuje mu pewności siebie. W teledysku piosenki widzimy Joochana jako podróżnika, który wyrusza nad ocean po nieudanej próbie znalezienia pracy. Chce oderwać się od rzeczywistości i pocieszyć w tej trudnej sytuacji życiowej. Wędrówka jest uzdrawiającą podróżą. Utwór jest liryczny, a ciepła barwa głosu wokalisty sprawia, że piosenka ma kojące brzmienie.


 Solowe wydawnictwo Joochana wsparli członkowie INFINITE – Woohyun, Sungjong, L i Dongwoo, który także jest w trakcie promocji swojego solowego debiutu. Nie byli oni jedynymi, którzy okazali zainteresowanie jego singlem. Gorące gratulacje popłynęły także od Yein, Kei, Jiae, Jisoo, Jin i Baby Soul z Lovelyz. Dodały one pokrzepiające wpisy na oficjalnym Instagramie zespołu. 

Na kanale M2 zostało opublikowane wideo z Joochanem śpiewającym A Song For Me na żywo. Zobaczycie je poniżej:


 

Przypomnijmy, że Golden Child wydało 28 października 2018 roku album „WISH” z tytułowym singlem Genie. Więcej pisaliśmy o nim TUTAJ

 

źródło: (1)(2)(3)(4)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Woollim Entertainment 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.