Na „I made” dziewczyny z (G)I-DLE stawiają głównie na pokazanie prawdziwych siebie oraz swoich umiejętności. Najnowszy krążek grupy jest jak szczera reprezentacja tego, co podoba się jego twórczyniom. Sprawdźcie nasze podsumowanie ostatniego comebacku girlsbandu!

Debiutancki rok był dla (G)I-DLE bardzo udany. Ich pierwsza piosenka LA TA TA, jak i cały album „I am”, zostały bardzo dobrze przyjęte przez koreańską i światową publikę. Również wakacyjny singiel HANN zdobył uznanie słuchaczy. Wszyscy zatem z niecierpliwością wyczekiwali powrotu najmłodszego girlsbandu Cube Entertainment. Prawie rok od pierwszych występów zespołu, grupa wróciła z EP „I made”. Wydawnictwo miało swoją premierę 26 lutego. „Na poprzednim krążku chciałyśmy się przedstawić publice. Tym razem jednak wszystkie brałyśmy udział w tworzeniu płyty. Stąd wziął się jej tytuł (I made – ang. zrobiłem, stworzyłem – przyp.red.), powiedziała na konferencji prasowej Soojin.

Tytułowa Senorita to popowa taneczna kompozycja, inspirowana muzyką latynoską. Specjalną atmosferę zapewniły tutaj akustyczne dźwięki gitary, pianina czy instrumentów dętych. Dzięki temu, numer wydaje się jednocześnie pozytywny oraz bardzo emocjonalny. W kawałku kobieta odważnie i szczerze wyznaje swoje uczucia ukochanemu. Z niecierpliwością czeka też na jego odpowiedź. Głos, który słyszymy po refrenie, intonujący tytuł utworu, należy do Carlosa Gorito, brazylijskiego prezentera telewizyjnego. Soyeon, producentka numeru, przyznała, że Senorita ma pokazywać najbardziej zadziorną stronę całej grupy.

Na „I made” (G)I-DLE zaprezentowało łącznie pięć utworów. Większość z nich została napisania i skomponowana przez Soyeon. „Wyprodukowanie całego albumu było jednym z moich marzeń… Jako słuchacz, skupiam się na każdym kawałku, co pozwala lepiej poznać danego artystę”, zdradziła liderka grupy. Nie można jednak nie wspomnieć, że numer zamykający EP jest autorstwa Minnie. „Zaprezentowałam swoją pierwszą kompozycję, którą stworzyłam wraz z producentem Flow Blow. Uważam, że R&B dobrze współgra z głosami naszej grupy”, wyznała wokalistka girlsbandu. „Oglądanie, jak Soyeon pracuje przy swoich piosenkach, bardzo mnie zainspirowało”, dodała. Sprawdźcie, co znajdziemy na płycie:

  1. Senorita
  2. What’s Your Name – emocjonalna piosenka, wpasowująca się melodią w popularne aktualnie trendy. Już od początku numeru słyszymy mocne EDM z równie wyraźnym beatem. Kawałkowi towarzyszy jednak również dramatyczna historia o zakończonej miłości. Główna bohaterka słów chce zapomnieć o byłym partnerze i wszystkim, co z nim związane – nawet jego imieniu. Powracające do niej wspomnienia przywołują tylko ból, bo z nikim nie była szczęśliwsza niż z nim.
  3. 싫다고 말해 (Say No / Put It Straight) ­– przejmująca ballada o złamanym sercu i niepewności. Bohaterka piosenki zwraca się w niej wprost do byłego ukochanego, prosząc go o decyzję. Sama żyje jednak w rozdarciu, jakiego postanowienia od niego oczekuje. Chce jednocześnie się z nim rozstać i nadal być razem. Rozwiązanie wydaje się dla niej niemożliwe, więc to on po raz ostatni ma jej powiedzieć, co robić.
  4. 주세요 (Give Me Your / Please) – numer inspirowany jazzem z wiodącym, rytmicznym pianinem. Dziewczęta z (G)I-DLE śpiewają tutaj o zauroczeniu, które sprawia, że rozmyślamy o swoim wybranku całymi dniami. Sama jego obecność powoduje nasze zakłopotanie, ale nie możemy oderwać od niego wzroku. Jednocześnie zastanawiamy się, czy on też darzy nas uczuciem.
  5. Blow Your Mind – numer autorstwa Minnie, łączący w sobie elementy R&B i soul-trapu. Kawałek przyjmuje podobną tematykę, jak poprzednia propozycja z krążka. Tym razem zakochanie przychodzi jednak niespodziewanie i zaskakuje nas intensywnością. W jednym momencie wszystko jest z nami w porządku, a po chwili cały świat wydaje się stać do góry nogami.

Na koreańskich rankingach muzycznych najlepiej wypadła tytułowa piosenka płyty. Senorita znalazła się na pierwszych miejscach list Bugs i Naver już 1,5 godziny po premierze. Później znalazła się także w TOP10 wszystkich notowań, z wyjątkiem Mnet. Zobaczcie, jak zmieniały się wyniki numeru (dane pochodzą z 26 lutego z 11:30, 13:30 i 16:30 czasu polskiego oraz z 27 lutego z 7:30 czasu polskiego).

Cały krążek dobrze pokazał się także na światowych listach iTunes. Z godziny na godzinę wyniki „I made” stawały się coraz lepsze. Album znalazł się w czołówce rankingów w ponad 15 krajach. Warto zauważyć, że również w Polsce utrzymywał się na 6-7 pozycji. W dziennym podsumowaniu najpopularniejszych globalnych płyt iTunes wskoczył natomiast na 5. miejsce. Więcej szczegółów zobaczycie na poniższych zrzutach ekranu.

Na Naverze Cube Entertainment opublikowano zakulisowe fotografie z kręcenia teledysku do Senorita. Wybrane fotografie znajdziecie poniżej, a wszystkie TUTAJ.

źródło:(1)(2)(3)(4)(5)
źródło zdjęcia: YouTube Cube Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.